SPORT

Mladým motokrosovým dravcům šéfuje Martin Krč

1. července 2015, 16:30, Petr Fišer
Mladým motokrosovým dravcům šéfuje Martin Krč Mohelnice - Motokros se řadí mezi sportovní odvětví, v nichž se může přihodit cokoliv. Stačí náhlá technická závada nebo sebemenší jezdecká chyba a je po nadějích. Martin Krč navíc plnil ošidnou roli favorita a ještě k tomu na trati, kterou velmi dobře zná. Dokázal v domácím prostředí posílit své naděje na zisk mistrovského titulu?

 V Mohelnických lomech se závodilo o další body do hodnocení mezinárodního šampionátu. A to výhradně v juniorských kategoriích. Do vyhlášeného areálu nedaleko Křemačova přijelo 123 motokrosařů z několika evropských států. Jejich snažení v pěti kubaturách sledovalo jen něco málo přes 200 diváků.
Nemalá část natěšených fanoušků s napětím vyhlížela start Martina Krče. Vedoucí postava třídy MX2 chtěla zvýšit své vedení na čele průběžného pořadí. Měla k tomu ideální příležitost. Hlavní konkurent v boji o zlatý úspěch Jan Vondrášek totiž ve stejném termínu upřednostnil evropský podnik v Německu.
Talent reprezentující SZA Racing team nezklamal. I když musel zápolit nejen se soupeři, ale i s bolavou rukou, kterou si poranil na přeboru Moravy, neměl v Mohelnici konkurenci. Sundal si dlahu, bezpečně vyhrál obě soutěžní jízdy a jako zasloužená a spravedlivá odměna na něj čekal zisk dalších padesáti mistrovských bodů.

KUBATURA MX2

PRVNÍ JÍZDA: 1. Krč (SZA Racing team), 2. Wieckowski (Polsko), 3. Procházka (Pardubice).
DRUHÁ JÍZDA: 1. Krč, 2. Procházka, 3. Banzirsch (Chýnov).
CELKOVĚ: 1. Krč 50, 2. Procházka 42, 3. Rejsek (SMS Střední Čechy) 33, 4. Dvořák (Pardubice) 30, 5. Banzirsch 29.
PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ: 1. Krč 140, 2. Rejsek 100, 3. Vondrášek (KTM Racing team) 86, 4. Vozáb (Chomutov) 78, 5. Procházka 77.


Foto: Martin Plesník

Martin Krč byl v Mohelnici naprosto suverénní.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.