SPORT

Mladým motokrosovým dravcům šéfuje Martin Krč

1. července 2015, 16:30, Petr Fišer
Mladým motokrosovým dravcům šéfuje Martin Krč Mohelnice - Motokros se řadí mezi sportovní odvětví, v nichž se může přihodit cokoliv. Stačí náhlá technická závada nebo sebemenší jezdecká chyba a je po nadějích. Martin Krč navíc plnil ošidnou roli favorita a ještě k tomu na trati, kterou velmi dobře zná. Dokázal v domácím prostředí posílit své naděje na zisk mistrovského titulu?

 V Mohelnických lomech se závodilo o další body do hodnocení mezinárodního šampionátu. A to výhradně v juniorských kategoriích. Do vyhlášeného areálu nedaleko Křemačova přijelo 123 motokrosařů z několika evropských států. Jejich snažení v pěti kubaturách sledovalo jen něco málo přes 200 diváků.
Nemalá část natěšených fanoušků s napětím vyhlížela start Martina Krče. Vedoucí postava třídy MX2 chtěla zvýšit své vedení na čele průběžného pořadí. Měla k tomu ideální příležitost. Hlavní konkurent v boji o zlatý úspěch Jan Vondrášek totiž ve stejném termínu upřednostnil evropský podnik v Německu.
Talent reprezentující SZA Racing team nezklamal. I když musel zápolit nejen se soupeři, ale i s bolavou rukou, kterou si poranil na přeboru Moravy, neměl v Mohelnici konkurenci. Sundal si dlahu, bezpečně vyhrál obě soutěžní jízdy a jako zasloužená a spravedlivá odměna na něj čekal zisk dalších padesáti mistrovských bodů.

KUBATURA MX2

PRVNÍ JÍZDA: 1. Krč (SZA Racing team), 2. Wieckowski (Polsko), 3. Procházka (Pardubice).
DRUHÁ JÍZDA: 1. Krč, 2. Procházka, 3. Banzirsch (Chýnov).
CELKOVĚ: 1. Krč 50, 2. Procházka 42, 3. Rejsek (SMS Střední Čechy) 33, 4. Dvořák (Pardubice) 30, 5. Banzirsch 29.
PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ: 1. Krč 140, 2. Rejsek 100, 3. Vondrášek (KTM Racing team) 86, 4. Vozáb (Chomutov) 78, 5. Procházka 77.


Foto: Martin Plesník

Martin Krč byl v Mohelnici naprosto suverénní.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.