SPORT

Mladý bikrosař Podhora odjel finále znamenitě, ovládl pohár v zábřežském lomu

19. června 2019, 14:00, Petr Fišer
Mladý bikrosař Podhora odjel finále znamenitě, ovládl pohár v zábřežském lomu Zábřeh – Bývalý lom Skalička posloužil dobré věci. Na poctivě připravené trati se připisovaly důležité body do hodnocení Moravské ligy. Bohaté menu ještě více dochutil předkrm podávaný prostřednictvím sobotního závodu krajského přeboru. Bikrosový B4 team Rapotín v nedalekém Zábřeze nemohl chybět.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Na rozpálené zábřežské dráze se vůbec poprvé prezentoval šestiletý Martin Komenda. V kategorii příchozích si vedl skvěle a po třech vyhraných základních kolech završil povedený den druhým místem ve finále.

Stejně dopadl licencovaný bikrosař Karel Trojek. Ve třídě Boys 6 se dlouho přetahoval se soupeřem z Prostějova, jenž byl ve finálovém dramatu o něco málo rychlejší.
A do třetice stříbrná odezva. Vojtěch Podhora o kategorii výš vyhrával, co se dalo. Prvního přemožitele našel až v bitvě o všechno a rovněž skončil druhý.

Cesta Karla Konráda mezi nejlepší osmičku byla poněkud trnitější, ale nakonec přece jen úspěšná. Jenže ne nadlouho. V elitním soupeření postupových šťastlivců mu zhatil plány osudový karambol. Ve starší skupině 17+ se propracoval na sedmou pozici Petr Jetmar.

MORAVSKÁ LIGA


Mezi příchozími vystřídal Komendu další benjamínek Jan Vaněk. Nezajel hůř než třetí a připadl mu nejnižší stupínek na stupních vítězů.
Pohárové konfrontace byly o poznání nabitější než v případě přeborového programu. Trojek se musel vypořádat se závodní kostrou, kterou vytvořilo šestnáct „hladových supů“. Známý svými raketovými starty vypálil i do finálové jízdy. Avšak druhý skok šlapal přes limit, což se mu zle vymstilo. Závodní bicykl po pádu rychle zvedl a celý zaprášený ještě stihl dohnat a předjet jednoho ze soupeřů. Suma sumárum = sedmé místo.

Trojkův týmový parťák Podhora prahl po odvetě a chtěl si vynahradit mírné sobotní zklamání. I když musel zdolat více protivníků s dobrou výkonnostní kvalitou než o den dříve, dokázal to! Finále zvládl náramně a zaslouženě se dopravil až na pomyslný Olymp.
Osmiletý Konrád si o jedno místo polepšil a osmou příčku vyměnil za sedmou. V poslední jízdě celého víkendového programu zabojoval Petr Jetmar. Přestože se v první zatáčce objevil „až“ jako čtvrtý, nic nevzdal ani nezabalil. Vyplatilo se mu to. Smolař před ním podklouzl a medailová sbírka Rapotína se rozšířila o další úlovek bronzové hodnoty.

V průběžném pořadí Moravské ligy po pátém závodu figurovali Trojek i Podhora na druhé pozici. Konrád byl čtrnáctý a Jetmar sedmý.Foto: Veronika Orlická

Karel Trojek „junior“ tvoří ve své kategorii užší špičku. V Zábřeze se nevyvaroval pádu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.