ZPRAVODAJSTVÍ

Mladí nezaměstnaní mají šanci získat pracovní zkušenosti ve Španělsku nebo ve Skotsku. Dlouhodobě nezaměstnání mají možnost se znovu zapojit na trh práce

7. srpna 2019, 11:00, redakce, placená reklama
Centrum pro komunitní práci Severní Morava v současné době rozjíždí realizaci nového projektu „Začít znovu II. - Zahraniční stáže pro znevýhodněnou mládež“ a poslední běh již realizovaného projektu „Nový start pro dlouhodobě nezaměstnané“. Oba projekty mají odlišnou cílovou skupinu i aktivity, ovšem cíl mají společný - usnadnit znevýhodněným skupinám obyvatel vstup na trh práce a zároveň se na tomto trhu dlouhodobě udržet.

Začít znovu II. - Zahraniční stáže pro znevýhodněnou mládež

Mladí lidé do třiceti let, kterým se nedaří sehnat práci, mají šanci získat zkušenosti, se kterými lépe obstojí na trhu práce. Dvacet z nich navíc dostane možnost vydat se na 8-týdenní odbornou stáž do Španělska nebo do Skotska.

Pro vstup do projektu a absolvování zahraniční stáže není podmínkou jazyková vybavenost. Před nástupem na stáž absolvují vybraní zájemci kurz angličtiny nebo španělštiny a po celou dobu stáže budou mít k dispozici českého mentora. Kromě jazykového kurzu projdou multikulturním tréninkem a získají podrobné informace k organizaci cesty. Do zahraničí budou mít zajištěnou letenku, ubytování a navíc získají příspěvek na stravné.
„V současné době probíhá nábor zájemců, jejichž počet je omezen. Do projektu se mohou hlásit nezaměstnaní mladí lidé (nastavení projektu bohužel neumožňuje vyslat na zahraniční stáž studenty) z Moravskoslezského, Olomouckého a Jihomoravského kraje, prostřednictvím on-line přihlášky, která je dostupná ZDE na webových stránkách CpKP Severní Morava nebo zasláním e-mailu na sumperk@cpkp.cz, případně mohou kontaktovat přímo pracovníky naší organizace na tel. čísle 775 764 413 nebo 777 606 368,“ uvádí Škrabal - ředitel CpKP Severní Morava.

Aktivity projektu budou zahájeny na přelomu září a října tohoto roku

Na realizaci projektu se společně s CpKP Severní Morava podílí romské středisko DROM z Brna, které zajišťuje koordinaci projektu v Jihomoravském kraji.
Bližší informace získají zájemci na našich webových stránkách ZDE a facebookových stránkách.

Podrobnější informace naleznete v letáku ZDE.
------------------------------------------------------------------------------------------

Nový start pro dlouhodobě nezaměstnané

Aktivity projektu jsou určeny pro dlouhodobě (déle než 1 rok v evidenci Úřadu práce) a opakovaně nezaměstnané (celková délka evidence na Úřadu práce za poslední 2 roky přesahuje 1 rok) z Olomouckého a Moravskoslezského kraje, kterým se nedaří najít práci, případně potřebují změnit či zvýšit svou kvalifikaci.

V současné době probíhá oslovení a nábor nových účastníků do posledního běhu, který bude v rámci projektu realizován. Aktivity projektu budou zahájeny koncem října tohoto roku v Olomouckém kraji.

Účastníkům projektu bude nabídnuta možnost absolvovat pracovní poradenství, motivační workshopy a individuální vzdělávání formou rekvalifikace. Vybraní zájemci mají možnost získat podporu k vytvoření pracovního uplatnění.

Zájemci o projekt se mohou hlásit prostřednictvím on-line přihlášky, která je dostupná ZDE na webových stránkách CpKP Severní Morava nebo zasláním e-mailu na sumperk@cpkp.cz, případně mohou kontaktovat přímo pracovníky organizace na tel. čísle 775 764 413 nebo 777 606 368.
Podrobnější informace naleznete v letáku ZDE.

Projekty „ZAČÍT ZNOVU II. - Zahraniční stáže pro znevýhodněnou mládež“ a „Nový start pro dlouhodobě nezaměstnané“ jsou spolufinancovány Evropskou unií v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

CpKP Severní Morava
M. R. Štefánika 318/1, 787 01 Šumperk
E-mail: sumperk@cpkp.cz
Web: www.cpkp.cz/sm

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.