Mladí hokejisté získali šest bodů

1. prosince 2008, 16:59, simi
Mladí hokejisté získali šest bodů Šumperk - Skvělý víkend prožili juniorští hokejisté. Mladí Draci si nejprve v pátek poradili s Libercem a v sobotu přehráli Ústí nad Labem.

V pátečním duelu se v první třetině ujali vedení Bílí Tygři, avšak domácí Draci na konci druhé třetiny snížili díky Přikrylovi a na začátku závěrečné části hry bylo dokonce srovnáno. Gól na 2:2 vstřelil Svoboda. Poté následoval typický juniorský urputný boj, ze kterého zaplaťpánbůh vyšli vítězně domácí borci. Vedení v 55. minutě strhl na stranu svěřenců Petra Rutara Měrka a i přes zjevnou snahu Severočechů o zvrat domácí vedení uhájili a dokonce ještě Zacpálek trefil opuštěnou branku Liberce a zpečetil tak zisk tří bodů pro žlutomodré barvy.

Salith Šumperk - HC Bílí Tygři Liberec  4:2

Obvykle slabší sobota se však tentokrát stala sobotou vítěznou. Do utkání sice Draci opět nevstoupili dobře a brzo prohrávali, nicméně ještě do přestávky bylo vedení na straně domácích. O obrat se postarali Zacpálek a Malý. Když v 27. minutě zvýšil Peška již na 3:1, utkání se zdálo být rozehrané více než nadějně. Na začátku posledního dějství navíc přidal svou druhou branku v utkání Malý a definitivně tak pojistil zisk nesmírně cenných tří bodů pro domácí v duelu s ústeckým Slovanem.

Salith Šumperk - HC Slovan Ústí nad Labem  4:1