SPORT

Mladí florbalisté úspěšně vstoupili do baráže

21. dubna 2008, 10:33, simi
Šumperk - V neděli 20.dubna vstoupili šumperští florbalisté - junioři do dvoukolové baráže o postup do druhé ligy. Jejich soupeřem byl tým 1. SC Bohumín. Podle hry mužů z tohoto města se dalo předpokládat, že i junioři budou praktikovat důrazný florbal plný tvrdých střetů a zákroků na hraně pravidel. To potvrdili jen z části, a tak bylo asi 150 diváků v hale gymnázia Šumperk svědky kvalitního utkání bez zbytečných vyloučení.
Do první třetiny vstoupili lépe nahecovaní domácí a hned několikrát ohrozili branku Bohumína. Hosté se jakoby ještě hledali a až na náznaky protiútoků se v první pětiminutovce nezmohli téměř na nic. V páté minutě přišel trest, když druhá formace domácích zamotala hlavu hostující obraně a dezorientovaný bek Bohumína zachraňoval až v malém brankovišti, což je proti pravidlům a nařízeno bylo trestné střílení. Toho se s bravurou zhostil věkem teprve starší žák Jiří Trávníček. Šumperk se tedy ujal vedení 1:0. Utkání pokračovalo v podobném duchu, když více ze hry měli domácí, ale i Bohumín několikrát zahrozil, ale stopku vystavil hostujícím střelcům v první třetině neprůstřelný Haintl v brance Asperu.

V druhé třetině byli aktivnějším týmem naopak hosté a zejména v úvodu prostřední části hry řádně zatápěli šumperské obraně. Zůstalo však pouze u spalování šancí, případně u skvělých zákroků Haintla. Poté se osmělili i domácí hráči, kdy několik šancí zejména prvního útoku Vlk - Šíma - Matěj mělo skončit gólem. Udeřilo však na druhé straně, kdy po přečíslení tři na jednoho vyšachovali útočníci hostů bezmocného obránce Pudila a bohumínský mladík Kašpar krásně prostřelil Haintla v brance Asperu. Za stavu 1:1 se také ozvala závěrečná siréna oznamující konec druhé třetiny.

Do poslední části hry vstoupily oba celky opatrně. Hrálo se po dlouhé době bez větších šancích na obou stranách, nicméně i v této chvíli měla hra spád a diváci, kteří připravili výbornou kulisu pro domácí hráče, se rozhodně nenudili. Jako první ve třetí třetině pohnul ukazatelem stavu Šumperk. Po pěkné akci se trefil druhý ze starších žáků ve službách juniorského týmu Ondra Lakomý. Tato branka vyburcovala Asper ještě k větší aktivitě, a když se nechal kapitán hostů zbytečně vyloučit, měli šumperští výhodu přesilové hry. Tu využil nádhernou ranou z dálky domácí obránce John po přiťuknutí Matěje. Brankář Bohumína Absolon byl bez šance, protože nic neviděl přes clonícího Šímu s Lakomým. Po této brance se svěřenci trenérského dua Heger - Vlček stáhli do defenzivy a čekali s čím vyrukuje Bohumín. Bohužel, snížení přišlo zanedlouho, kdy se podruhé se štěstím trefil Kašpar. I přes několik příležitostí na obou stranách se však stav skóre nezměnil, a tak FBC Asper Šumperk zvítězil v prvním barážovém utkání 3:2.

"Je to sice cenné vítězství, ale bohužel jsme nedokázali udržet dvoubrankový náskok, který by byl jistě lepší výchozí pozicí pro odvetu," vyjádřil své smíšené pocity střelec vítězné branky Stanislav John. Odvetné utkání se hraje v neděli 27.4. ve Fatpipe Aréně v Ostravě, kde se rozhodl pořádat své domácí utkání Bohumín. V dvojzápase bude rozhodovat výsledné skóre, a tak Asperu stačí třeba i remíza k vysněnému postupu do 2. ligy.

FBC Asper Šumperk  -  1. SC Bohumín  3:2

Branky: Trávníček, Lakomý, John - Kašpar 2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).