Mladí Draci vstoupili do nejvyšších soutěží

8. září 2008, 16:13, simi
Mladí Draci vstoupili do nejvyšších soutěží Jak loni dorost, tak letos nově junioři budou v právě rozběhlé sezoně hokejových mládežnických kategorií působit na extraligovém poli. Dvojzápasem doma začínali junioři, venku naopak dorost.
Soupeř z nejtěžších měl být juniorský celek Pardubic, který přijel k prvnímu kolu soutěže do Šumperku i s exšumperským Denisem Kindlem, jenž je odchovancem Mladých Draků a podobně jako jeho starší bratr odešel do města perníku. Pardubice vstoupily do utkání jako favorité a ujaly se vedení zásluhou Radila. Jejich vedení ale netrvalo dlouho. Vývoj utkání otočili Novotný se Zacpálkem. V divoké 10. minutě však opět vyrovnal hostující Stoklasa. V bojovném utkání se nakonec radovali z vítězství domácí Mladí Draci. Po brankách Pešky a Skoumala podpořeni výborným výkonem brankáře Peksy si připsali šumperští hokejisté první výhru v extraligovém ročníku.

Salith Šumperk - HC Moeller Pardubice 4:3

Do města automobilů, Mladé Boleslavi, se vydali mladí dorostenci. V utkání s místními nadějemi odehráli vyrovnané dvě třetiny, po kterých byl stav 2:1 pro domácí. V poslední části hry se však s brankami roztrhl pytel a bohužel padaly do sítě hostů. Konečný výsledek 8:2 je pro šumperské mladíky příliš krutý. Branky Šumperku vstřelili Fořt a Vachutka.

BK Mladá Boleslav - Salith Šumperk 8:2