SPORT

Mladí Draci jsou ve finále

19. února 2014, 05:55, téma HOKEJ, Petr Fišer
Mladí Draci jsou ve finále Morava - Historie se opakovat nebude. Hokejisté Šumperka se poučili z průběhu čtvrtfinálové série s Rožnovem a druhého soupeře v play-off vyřadili v nejkratší možné době. Zahrají si tak finále krajské ligy!
První zápas
ŠUMPERK - HORNÍ BENEŠOV 5:4 (3:2,1:0,1:2)


Hosté nepostoupili do semifinále náhodou. Jejich agresivní styl nemůže vonět snad nikomu. V Šumperku dokonce vedli, pak ale jen dotahovali náskok techničtějšího soupeře. Draci uměli udeřit v pravý čas.

Napínavé utkání, které bylo kvůli hokejovému programu na olympijských hrách přesunuto ze středy na čtvrtek, se odehrávalo v dusné a nervózní atmosféře. Vydatně k ní přispěl kriminální zákrok benešovského Lhotského na Filipa Kužílka. Smyslů zbavený rebel za něj obdržel pět minut a trest do konce utkání.

Jenže co se nestalo? Draci v dlouhé přesilovce mohli definitivně rozhodnout, místo toho sami inkasovali. Po zbytečné chybě zatáhli za záchrannou brzdu a velmi často nepřesně pískající arbitr Vepřek nařídil v jejich neprospěch trestné střílení. Vrábel se nezmýlil a drama dosahovalo vrcholu.

Tajenku s názvem vítězného týmu napevno nerozřešila ani blesková odpověď Radka Fischera. Pět minut před koncem totiž vykřesal další hostující naději Bensch.

BRANKY: 6. Kovalovský - 0:1, 7. T. Malý - 1:1, 11. Prokopec (Fischer) - 2:1, 14. Šula (Prokopec, Fischer) - 3:1, 18. Štindl - 3:2, 36. Šula (Prokopec) - 4:2, 50. Vrábel (TS) - 4:3, 51. Fischer (Prokopec, Pražák) - 5:3, 55. Bensch - 5:4. Rozhodčí Vepřek, vyloučení 5:9, využití 3:1, 150 diváků.

SESTAVA: Hoffmann - Fryč, Pražák, K. Navrátil, Havlík, Rulíšek - Šula, Prokopec, Fischer - T. Malý, J. Kobza, Peška - Kovář, Kužílek, M. Žálčík.


Druhé utkání
HORNÍ BENEŠOV - ŠUMPERK 1:5 (0:0,1:3,0:2)

Třináct statečných na straně Šumperka zmáklo nedělní odvetu přesně podle představ vlastního trenéra. "Hlavně po taktické stránce to kluci zvládli výborně. Plnili si všechny úkoly a nepouštěli soupeře do hry. Sami pak chodili do nebezpečných brejků," pochvaloval si nadmíru spokojený kouč vítězů Kamil Skoumal. "Oboustranně to byl kvalitní hokej. Výrazně tomu pomohl hlavní rozhodčí, který na rozdíl od toho, co pískal v Šumperku, odřídil celý zápas naprosto fantasticky," uznale pokyvoval hlavou Skoumal. "Celkově jsme byli lepší. Vyhráli jsme zaslouženě," liboval si těsně po postupu do finále.

Draci v něm podle očekávání narazí na Karvinou, která po výsledcích 6:4 a 5:1 odstavila mimo hru snaživý Krnov. "Bude favoritem. V kádru má spoustu hokejistů, kteří hrávali vyšší soutěže. Pokusíme se jí to maximálně znepříjemnit. A po vzájemných zápasech nevidím důvod, proč bychom si neměli věřit. Až na jednu výjimku to byly vyrovnané partie. Je to padesát na padesát," hlásil optimisticky Kamil Skoumal.

BRANKY ŠUMPERKA: Fryč, Fischer, M. Malý, Šula, T. Malý. Konečný stav série – 0:2.

SESTAVA: Misiorz - Fryč, Patsch, K. Navrátil, Pražák - Fischer, Prokopec, Šula - T. Malý, Kužílek, Peška - M. Malý, Havlík, M. Žálčík.


FINÁLE

22. ÚNORA: 17.00 Karviná - Šumperk. 26. ÚNORA: 18.00 Šumperk - Karviná. 1. BŘEZNA: Karviná - Šumperk (případné třetí utkání).

Foto: Petr Fišer
Hlavní postavou prvního utkání byl šumperský centr Pavel Prokopec. Na osobní konto si připsal čtyři kanadské body. Elitní formace s Fischerem a Šulou na křídlech byla evidentně při chuti, z domácího pohledu obstarala téměř všechno důležité.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.2.2014 12:00
Titulek: Gratulace
Autor: Fanynka
87
177
Velká gratulace a ať se v tom finále daří. :)
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).