SPORT

Mladí Draci jsou ve finále

19. února 2014, 05:55, téma HOKEJ, Petr Fišer
Mladí Draci jsou ve finále Morava - Historie se opakovat nebude. Hokejisté Šumperka se poučili z průběhu čtvrtfinálové série s Rožnovem a druhého soupeře v play-off vyřadili v nejkratší možné době. Zahrají si tak finále krajské ligy!
První zápas
ŠUMPERK - HORNÍ BENEŠOV 5:4 (3:2,1:0,1:2)


Hosté nepostoupili do semifinále náhodou. Jejich agresivní styl nemůže vonět snad nikomu. V Šumperku dokonce vedli, pak ale jen dotahovali náskok techničtějšího soupeře. Draci uměli udeřit v pravý čas.

Napínavé utkání, které bylo kvůli hokejovému programu na olympijských hrách přesunuto ze středy na čtvrtek, se odehrávalo v dusné a nervózní atmosféře. Vydatně k ní přispěl kriminální zákrok benešovského Lhotského na Filipa Kužílka. Smyslů zbavený rebel za něj obdržel pět minut a trest do konce utkání.

Jenže co se nestalo? Draci v dlouhé přesilovce mohli definitivně rozhodnout, místo toho sami inkasovali. Po zbytečné chybě zatáhli za záchrannou brzdu a velmi často nepřesně pískající arbitr Vepřek nařídil v jejich neprospěch trestné střílení. Vrábel se nezmýlil a drama dosahovalo vrcholu.

Tajenku s názvem vítězného týmu napevno nerozřešila ani blesková odpověď Radka Fischera. Pět minut před koncem totiž vykřesal další hostující naději Bensch.

BRANKY: 6. Kovalovský - 0:1, 7. T. Malý - 1:1, 11. Prokopec (Fischer) - 2:1, 14. Šula (Prokopec, Fischer) - 3:1, 18. Štindl - 3:2, 36. Šula (Prokopec) - 4:2, 50. Vrábel (TS) - 4:3, 51. Fischer (Prokopec, Pražák) - 5:3, 55. Bensch - 5:4. Rozhodčí Vepřek, vyloučení 5:9, využití 3:1, 150 diváků.

SESTAVA: Hoffmann - Fryč, Pražák, K. Navrátil, Havlík, Rulíšek - Šula, Prokopec, Fischer - T. Malý, J. Kobza, Peška - Kovář, Kužílek, M. Žálčík.


Druhé utkání
HORNÍ BENEŠOV - ŠUMPERK 1:5 (0:0,1:3,0:2)

Třináct statečných na straně Šumperka zmáklo nedělní odvetu přesně podle představ vlastního trenéra. "Hlavně po taktické stránce to kluci zvládli výborně. Plnili si všechny úkoly a nepouštěli soupeře do hry. Sami pak chodili do nebezpečných brejků," pochvaloval si nadmíru spokojený kouč vítězů Kamil Skoumal. "Oboustranně to byl kvalitní hokej. Výrazně tomu pomohl hlavní rozhodčí, který na rozdíl od toho, co pískal v Šumperku, odřídil celý zápas naprosto fantasticky," uznale pokyvoval hlavou Skoumal. "Celkově jsme byli lepší. Vyhráli jsme zaslouženě," liboval si těsně po postupu do finále.

Draci v něm podle očekávání narazí na Karvinou, která po výsledcích 6:4 a 5:1 odstavila mimo hru snaživý Krnov. "Bude favoritem. V kádru má spoustu hokejistů, kteří hrávali vyšší soutěže. Pokusíme se jí to maximálně znepříjemnit. A po vzájemných zápasech nevidím důvod, proč bychom si neměli věřit. Až na jednu výjimku to byly vyrovnané partie. Je to padesát na padesát," hlásil optimisticky Kamil Skoumal.

BRANKY ŠUMPERKA: Fryč, Fischer, M. Malý, Šula, T. Malý. Konečný stav série – 0:2.

SESTAVA: Misiorz - Fryč, Patsch, K. Navrátil, Pražák - Fischer, Prokopec, Šula - T. Malý, Kužílek, Peška - M. Malý, Havlík, M. Žálčík.


FINÁLE

22. ÚNORA: 17.00 Karviná - Šumperk. 26. ÚNORA: 18.00 Šumperk - Karviná. 1. BŘEZNA: Karviná - Šumperk (případné třetí utkání).

Foto: Petr Fišer
Hlavní postavou prvního utkání byl šumperský centr Pavel Prokopec. Na osobní konto si připsal čtyři kanadské body. Elitní formace s Fischerem a Šulou na křídlech byla evidentně při chuti, z domácího pohledu obstarala téměř všechno důležité.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.2.2014 12:00
Titulek: Gratulace
Autor: Fanynka
80
158
Velká gratulace a ať se v tom finále daří. :)
Reagovat

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.