ZPRAVODAJSTVÍ

Mládež v Mohelnici deptá tamní seniory

16. února 2016, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Napjatá situace panuje mezi některými mohelnickými seniory a tamní mládeží. Problémy už došly tak daleko, že se jimi na svém posledním zasedání muselo zabývat i zastupitelstvo města. Výrostci zatím beztrestně na důchodce pokřikují, rozbíjí veřejný majetek a z ulic dělají smetiště.

 Konkrétně se jedná o lokality Na Příkopech a Na Zámečku. „Vypadá to tady jako uprostřed nějaké skládky. Ti kluci opakovaně rozbíjí odpadkové koše, pak si sednou na lavečku a dělají, jako by se nic nestalo,“ nechal se slyšet jeden z mohelnických občanů, který si ale do novin nepřál uvést svoje jméno. Lidem, kteří v uvedených částech města bydlí, se nelíbí ani to, že mládež ulice obsadí už těsně po poledni a zahálí tam až do noci.

Zákon neporušují


„Opakovaně jsme žádali občany, aby nás o těchto věcech informovali bezprostředně, jen tak je možné zakročit,“ nechal se na jednání zastupitelstva slyšet vedoucí mohelnické policie Vítězslav Pechr. Mužům zákona se totiž dosud nepodařilo prokázat ani v jednom případě porušení zákona. Pachatelům se pokaždé podařilo zmizet z místa činu dřív, než na ně lidé upozornili policii. Někteří z obyvatel města teď uvažují, že vandaly budou při výtržnostech natáčet mobilními telefony a záznamy pak předají jako důkaz vyšetřovatelům.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.2.2016 15:03
Titulek: Senioři jsou nepřizpůsobiví.
Autor: Vílaamil
55
Nemají pro mladé pochopení. Mladí jsou ze seniorů ve stresu a není divu že trpí útiskem a musí se trochu uvolnit. Mohelnice čeká až některého seniora mladí zabijí. MU přispěje na pohřeb.
Reagovat
Datum: 21.2.2016 16:52
Titulek: Re: Senioři jsou nepřizpůsobiví.
Autor: fandasever
61
Problém je v tom, že městská policie slouží radnici jen na vybírání pokut od řidičů za překročení rychlosti nebo za špatné parkování. Původní účel městské policie a to byla ochrana pořádku ve městě se úplně zvrhla. Přemýšlejte koho budete volit, víte také kdo je za tento stav zodpovědný
Reagovat
Datum: 16.2.2016 18:30
Titulek: Mohelnice a problém všech měst
Autor: Laďa
68
Nedokážu pochopit policisty v Mohelnici a v jiných městech. Ona se totiž nechá půjčit kamera s velice dobrou optikou a se záznamovým zařízením. Proč by senioři dělali práci za své radní a pomocný a placený personál. Ale ta nedovtipnost není problémem jen Mohelnice. Já tak pomohl odhalit lidi, kteří tvořili černou skládku. A pak nastal problém. Všeobecně se mi zdá, že se lidem, které si platíme za správu obcí a lidem, kteří by měli dohlížet na zachování pořádku nechce pracovat. Pak totiž všichni vyhledávají výmluvy. Není to tak i v Mohelnici? Obávám se, že v Šumperku to tak je.
Reagovat
Datum: 17.2.2016 07:19
Titulek: Re: Mohelnice a problém všech měst
Autor: Mašla
64
A proč by pracovali a komplikovali si život a riskovali různé problémy? Peníze mají jisté ať dělají nebo nedělají. Občané a úřady jsou v klidu a čekají až bude nějaký velký průšvih, pak se ledy pohnou.
Reagovat
Datum: 16.2.2016 20:14
Titulek: Bez titulku
Autor: Lenka
76
Píši jako pedagog - dnešní mládež může naprosto vše, zkuste se na ně jen škaredě podívat, chudáci si hned stěžují, jsou šikanováni a nepochopeni. Nejhorší jsou fracci z podnikatelských rodin, rodiče na ně nemají čas, tak je uplácí penězi, jsem přesvědčena, že bude ještě hůř.
Reagovat
Datum: 17.2.2016 07:16
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Sračka
52
To povede k pádu české říše. Nic netrvá věčně.
Reagovat
Datum: 16.2.2016 20:21
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
souhlas
1
nesouhlas
0
Smradi, zalezte si hulit, chlastat a dělat bordel do parku (jako já kdysi), tam s tím nikdo problém neměl.
A město - tak asi koupim takovej koš, co nejde rozbít...ne?!
A důchodci - od poledne až do večera? co? stěžujou si....
Reagovat
Datum: 17.2.2016 15:32
Titulek: REJzura!
Autor: Nanosekunda ®
48
tak já jak vocas, schválně vynechávám písmenka, aby to teda jako nebylo sprostý (kuva), a stejně mi do toho přízpěvku nějaká ◊ vleze a maže slova...Pro takový nenechavý ◊ se nejlíp hodí následující video: https://www.youtube.com/watch?v=djFcjDyaZNY
Reagovat
Datum: 20.2.2016 08:09
Titulek: Po tlamě
Autor: Rejobčan
79
Mladejm dát po tlamě a hned je ty roupy přejdou.
Reagovat
Datum: 20.2.2016 09:53
Titulek: Re: Po tlamě
Autor: Nanosekunda ®
51
"Nic nebrání svobodě slova tak, jako rozbitá huba!"
Reagovat