ZPRAVODAJSTVÍ

Mládež v Mohelnici deptá tamní seniory

16. února 2016, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Napjatá situace panuje mezi některými mohelnickými seniory a tamní mládeží. Problémy už došly tak daleko, že se jimi na svém posledním zasedání muselo zabývat i zastupitelstvo města. Výrostci zatím beztrestně na důchodce pokřikují, rozbíjí veřejný majetek a z ulic dělají smetiště.

 Konkrétně se jedná o lokality Na Příkopech a Na Zámečku. „Vypadá to tady jako uprostřed nějaké skládky. Ti kluci opakovaně rozbíjí odpadkové koše, pak si sednou na lavečku a dělají, jako by se nic nestalo,“ nechal se slyšet jeden z mohelnických občanů, který si ale do novin nepřál uvést svoje jméno. Lidem, kteří v uvedených částech města bydlí, se nelíbí ani to, že mládež ulice obsadí už těsně po poledni a zahálí tam až do noci.

Zákon neporušují


„Opakovaně jsme žádali občany, aby nás o těchto věcech informovali bezprostředně, jen tak je možné zakročit,“ nechal se na jednání zastupitelstva slyšet vedoucí mohelnické policie Vítězslav Pechr. Mužům zákona se totiž dosud nepodařilo prokázat ani v jednom případě porušení zákona. Pachatelům se pokaždé podařilo zmizet z místa činu dřív, než na ně lidé upozornili policii. Někteří z obyvatel města teď uvažují, že vandaly budou při výtržnostech natáčet mobilními telefony a záznamy pak předají jako důkaz vyšetřovatelům.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.2.2016 15:03
Titulek: Senioři jsou nepřizpůsobiví.
Autor: Vílaamil
74
Nemají pro mladé pochopení. Mladí jsou ze seniorů ve stresu a není divu že trpí útiskem a musí se trochu uvolnit. Mohelnice čeká až některého seniora mladí zabijí. MU přispěje na pohřeb.
Reagovat
Datum: 21.2.2016 16:52
Titulek: Re: Senioři jsou nepřizpůsobiví.
Autor: fandasever
105
Problém je v tom, že městská policie slouží radnici jen na vybírání pokut od řidičů za překročení rychlosti nebo za špatné parkování. Původní účel městské policie a to byla ochrana pořádku ve městě se úplně zvrhla. Přemýšlejte koho budete volit, víte také kdo je za tento stav zodpovědný
Reagovat
Datum: 16.2.2016 18:30
Titulek: Mohelnice a problém všech měst
Autor: Laďa
89
110
Nedokážu pochopit policisty v Mohelnici a v jiných městech. Ona se totiž nechá půjčit kamera s velice dobrou optikou a se záznamovým zařízením. Proč by senioři dělali práci za své radní a pomocný a placený personál. Ale ta nedovtipnost není problémem jen Mohelnice. Já tak pomohl odhalit lidi, kteří tvořili černou skládku. A pak nastal problém. Všeobecně se mi zdá, že se lidem, které si platíme za správu obcí a lidem, kteří by měli dohlížet na zachování pořádku nechce pracovat. Pak totiž všichni vyhledávají výmluvy. Není to tak i v Mohelnici? Obávám se, že v Šumperku to tak je.
Reagovat
Datum: 17.2.2016 07:19
Titulek: Re: Mohelnice a problém všech měst
Autor: Mašla
76
A proč by pracovali a komplikovali si život a riskovali různé problémy? Peníze mají jisté ať dělají nebo nedělají. Občané a úřady jsou v klidu a čekají až bude nějaký velký průšvih, pak se ledy pohnou.
Reagovat
Datum: 16.2.2016 20:14
Titulek: Bez titulku
Autor: Lenka
96
Píši jako pedagog - dnešní mládež může naprosto vše, zkuste se na ně jen škaredě podívat, chudáci si hned stěžují, jsou šikanováni a nepochopeni. Nejhorší jsou fracci z podnikatelských rodin, rodiče na ně nemají čas, tak je uplácí penězi, jsem přesvědčena, že bude ještě hůř.
Reagovat
Datum: 17.2.2016 07:16
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Sračka
73
To povede k pádu české říše. Nic netrvá věčně.
Reagovat
Datum: 16.2.2016 20:21
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
souhlas
1
nesouhlas
0
Smradi, zalezte si hulit, chlastat a dělat bordel do parku (jako já kdysi), tam s tím nikdo problém neměl.
A město - tak asi koupim takovej koš, co nejde rozbít...ne?!
A důchodci - od poledne až do večera? co? stěžujou si....
Reagovat
Datum: 17.2.2016 15:32
Titulek: REJzura!
Autor: Nanosekunda ®
69
tak já jak vocas, schválně vynechávám písmenka, aby to teda jako nebylo sprostý (kuva), a stejně mi do toho přízpěvku nějaká ◊ vleze a maže slova...Pro takový nenechavý ◊ se nejlíp hodí následující video: https://www.youtube.com/watch?v=djFcjDyaZNY
Reagovat
Datum: 20.2.2016 08:09
Titulek: Po tlamě
Autor: Rejobčan
99
Mladejm dát po tlamě a hned je ty roupy přejdou.
Reagovat
Datum: 20.2.2016 09:53
Titulek: Re: Po tlamě
Autor: Nanosekunda ®
67
"Nic nebrání svobodě slova tak, jako rozbitá huba!"
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).