SPORT

Mladé basketbalistky rozdrtily Olomouc, ale prohrály s Přerovem

5. prosince 2012, 12:06, téma BASKETBAL, JS, mošo
Šumperk – Šumperské basketbalistky hostily o víkendu v rámci Oblastního přeboru starších minižaček na Tyršově stadionu tým OSK Olomouc C. Domácí hráčky své soupeřky s přehledem převálcovaly a slavily tak hned dvě vítězství. Jejich o pár let starší kolegyně pak dvakrát podlehly týmu TJ OP Prostějov B.
Družstvo OSK Olomouc C je složeno výhradně z ročníku 2001, jsou tedy spíše mladší. „Hrají svou soutěž mladších minižaček a trenéři je navíc přihlásili do druhé soutěže starších minižaček, aby děvčata nasbírala zkušenosti ve vyšší soutěži. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl odehrát utkání ve dvou pětkách. Do první pětky jsem dal dohromady zkušenější hráčky ročníku 2000 a do druhé začátečnice a dívky mladší než ročník 2001,“ uvedl trenér šumperských basketbalistek Josef Sitař.

Vývoj utkání tomu odpovídal. Když hrála první pětka, tak čtvrtiny se odehrály s výsledky 44:0, 33:1,40:0 a 50:2. Druhá pětka pak hrála vyrovnanou partii s výsledky 10:8, 12:13, 12:12 a 14:10. „Je vidět, že se každý rok v těchto kategoriích projeví velký fyzický a výkonnostní rozdíl, který je následně vidět ve skóre jednotlivých utkání,“ dodal Sitař.

sobota 1. 12. 2012, 1. utkání
TJ Šumperk 1. ZŠ – OSK Olomouc C 99 : 22

sobota 1. 12. 2012, 2. utkání
TJ Šumperk 1. ZŠ – OSK Olomouc C 116 : 24


Naopak smůla provázela šumperské basketbalistky ročníku 1998 až 1999, které v neděli prohrály s prostějovským týmem. „Prostějov byl jasným favoritem, což potvrdil. Naše děvčata držela slibný výsledek až do třetí čtvrtiny. Poslední čtvrtinu jsme ani v jednom ze zápasů nezvládli," komentoval utkání trenér Josef Sitař. V prvním utkání jsme šumperské basketbalistky prohrály 15:37 a ve druhém 4:30. „Hostující hráčky jsou basketbalově vyzrálejší a mají bohatější hráčské zkušenostmi, protože všechny opory družstva hrají žákovské ligy U 14 a U 15. Na hřišti se projevila i fyzická převaha, protože v našem družstvu hrají věkově mladší děvčata U13. Věřím však, že tato utkání mají svůj význam, protože se můžeme poučit a nasbírat herní zkušenosti," doplnil Sitař.

neděle 2. 12. 2012, 1. zápas
TJ Šumperk 1. ZŠ – TJ OP Prostějov B  56 : 95

neděle 2. 12. 2012, 2, zápas
TJ Šumperk 1. ZŠ – TJ OP Prostějov B  50 : 86


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).