SPORT

Mistrovství Moravy a Slezska v šachu mládeže

10. listopadu 2010, 00:00, téma ŠACHY, rejdakce
Kouty nad Desnou - Mistrovství Moravy a Slezska v šachu proběhlo o podzimních prázdninách v hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou. Hrálo se v kategorii chlapců do 10, 12, 14, 16 let a v samostatné kategorii dívek.
Turnaje se zúčastnila i Nicola Lužíková – šachistka T.  J. Sokol Šumperk. Nicola využila možnosti přihlásit se do kategorie chlapců a změřit síly s nejlepšími šachisty Moravy do 16 let. Do turnaje vstoupila Nicola výhrou nad Matějem Gorbou z Prostějova. Ve druhém kole na on-linu svedla krásnou bitvu s jedničkou turnaje Štěpánem Saidlem z Bedřichova, po 4 hodinách odešla mladá sokolka poražena.

V dalších kolech se Nicole podařilo 3x vyhrát a 1x remízovat. Se ziskem 4,5 bodu obsadila Nicola celkové 22. místo. Nicola své vystoupení na turnaji zhodnotila slovy:  „Spokojena jsem se hrou, chtěla jsem si vyzkoušet nové zahájení, které mě teď IM Štěpán Žilka učí, a to se povedlo, jen těch bodů mohlo být trošku víc.“ IM Štěpán Žilka po zhlédnutí rozboru byl spokojen s obsahem jednotlivých partií své svěřenkyně a podotkl, že šachy jsou běh na dlouhou trať a ještě ho s Nicolou čeká spousty šachové práce.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).