SPORT

Mistrovství Moravy a Slezska v šachu mládeže

10. listopadu 2010, 00:00, téma ŠACHY, rejdakce
Kouty nad Desnou - Mistrovství Moravy a Slezska v šachu proběhlo o podzimních prázdninách v hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou. Hrálo se v kategorii chlapců do 10, 12, 14, 16 let a v samostatné kategorii dívek.
Turnaje se zúčastnila i Nicola Lužíková – šachistka T.  J. Sokol Šumperk. Nicola využila možnosti přihlásit se do kategorie chlapců a změřit síly s nejlepšími šachisty Moravy do 16 let. Do turnaje vstoupila Nicola výhrou nad Matějem Gorbou z Prostějova. Ve druhém kole na on-linu svedla krásnou bitvu s jedničkou turnaje Štěpánem Saidlem z Bedřichova, po 4 hodinách odešla mladá sokolka poražena.

V dalších kolech se Nicole podařilo 3x vyhrát a 1x remízovat. Se ziskem 4,5 bodu obsadila Nicola celkové 22. místo. Nicola své vystoupení na turnaji zhodnotila slovy:  „Spokojena jsem se hrou, chtěla jsem si vyzkoušet nové zahájení, které mě teď IM Štěpán Žilka učí, a to se povedlo, jen těch bodů mohlo být trošku víc.“ IM Štěpán Žilka po zhlédnutí rozboru byl spokojen s obsahem jednotlivých partií své svěřenkyně a podotkl, že šachy jsou běh na dlouhou trať a ještě ho s Nicolou čeká spousty šachové práce.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).