SPORT

Mistrovství Evropy mládeže v šachu – Batumi – Gruzie

25. října 2010, 00:00, téma ŠACHY, rejdakce
Mistrovství Evropy mládeže v šachu – Batumi – Gruzie Batumi - Nejlepší šachisté a šachistky z Evropy se sjeli na sklonku září na pobřeží Černého moře do Batumi v Gruzii, aby zde změřili síly a bojovali o tituly mistrů Evropy.
Ze Šumperka cestovala do Gruzie mladá naděje T.J. Sokol Šumperk – Nicola Lužíková v doprovodu svého otce Libora Lužíka. Náročná cesta ze Šumperka do Batumi začala časně ranním rychlíkem do Prahy, potom transfer na letiště, kdy po odbavení odletělo letadlo směr Istanbul a po přesednutí do dalšího letadla pokračoval let do Trabzonu, kde už čekaly autobusy, které převezly účastníky turnaje do hotelů v Batumi, cesta trvala bezmála 21 hodin.

Nicola s tátou před šachovým palácem v Batumi

V prvním kole s Ruskou WFM Annou Styazhkinou Nicola udržela rovnou hru do 11. tahu a po chybě v propočtu byla nucena se vzdát. Druhé a třetí kolo se šumperské šachistce velmi povedlo. Postupně porazila domácí gruzínské šachistky Tatiu Kokhreidze a Annu Shamatavu, která prohru těžce nesla, jelikož v úvodu partie získala pěšce. To ale Nicolu nabudilo a začala na šachovnici čarovat a otevřenou hrou s útokem doslova zlikvidovala pozici gruzínské hráčky, která se pod matem vzdala.
 
Tereza Olšarová, Karolína Langnerová a Nicola Lužíková

V dalších dvou kolech si Nicola zahrála s dvěma šachistkami z Azerbajdžánu. Nejprve podlehla WCM Fataliyeva Hasil, pozdější mistryni Evropy a poté udržela remízu se Soyunlu Asat. V dalších dvou kolech podlehla Nicola Švýcarce Lauře Stoery a Turkyni Abdimanoglu Beste Basag. V 8. kole se Nicole podařilo v koncovce přehrát Gabrielu Cazacu z Moldávie. Poslední kolo se už neslo v přátelském duchu, kdy Nicole ani její soupeřce Suzaně Posmuga už nešlo o medaile, ale jen turnaj v klidu dohrát, tak se v rovné pozici domluvily na remíze. Nicola Lužíková z T.J. Sokol Šumperk obsadila se 4 body celkové 28. místo v kategorii dívek do 14 let. V této kategorii na ME je to za poslední léta nejlepší umístění české hráčky.
 
  Výprava českých šachistů v Batumi
 

Konečné pořadí po 9 kolech

Poř.   JMÉNO FED Rtg Body PH 1 PH 2 PH 3
1. WCM  Fataliyeva Ulviyya Hasil AZE 1959 7,5 2102 38,0 47,5
2. WFM  Styazhkina Anna RUS 1974 6,5 2067 40,0 51,5
3.    Gogishvili Dea GEO 1899 6,5 1976 36,5 47,0
4.    Smirnova Ekaterina RUS 1961 6,5 1898 35,5 45,5
5.    Macharashvili Tekla GEO 1799 6,5 1865 36,0 46,0
28.    Luzikova Nicola CZE 1778 4,0 1710 31,5 41,5
 
Jméno Lužíková Nicola
 Startovní číslo 24
 Rating 1778
 Elo národní 0
 ELO mezinárodní 1778
 Výkon 1710
 FIDE rtg +/- 0,0
 Body 4
 Pořadí 28
 Federace CZE
 Ident. číslo 0
 

Nicola před partií v Batumi


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.