SPORT

Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice ve Vysokém Mýtě

25. června 2009, 10:00, Petrová Simona, foto paní Měrková
Vysoké Mýto - Jen ty nejlepší gymnastky měly čest startovat o minulém víkendu na Mistrovství ČR, které letos proběhlo ve Vysokém Mýtě. Stalo se již tradicí, že děvčata z GK Šumperk neodjíždějí ani z takto vysokých soutěží bez medailí.
Závod proběhl v několika věkových kategoriích. Jednou z nejlépe obsazených byla kategorie „kadetek“, ve které startovalo hned několik nadějí naší budoucí reprezentace, včetně šumperské Simony Kozákové, která se v minulém roce stala Mistryní ČR v kategorii „žákyně A“. Letos se jí sice nepodařilo obhájit loňský titul, ale vzhledem k postupu do vyšší třídy byla i bronzová medaile obrovským úspěchem. Simona trénuje pod vedením trenérky Silvie Urbanové a v současné době je ve své kategorii jednou z našich nejúspěšnějších gymnastek v rámci republikových i mezinárodních soutěží.

Do kategorie „žákyně A“ letos postoupila Tereza Vařeková, která se svým devátým místem probojovala mezi elitní desítku nejlepších žákyň. Pouhá jedna desetina bodu ji dělila od pátého místa.
 

Nejmladší kategorií, která má povolený start na MČR, jsou „starší žákyně“. Tady měl GK Šumperk nejpočetnější zastoupení a opět bronzovou medaili zásluhou Barbory Fricové, která předvedla bezchybně sestavy a zaslouženě stanula na stupních vítězů. Jedním z největších „želízek v ohni“ byla Marie Nevrklová, ta však neunesla roli favorita a větší nezdar na prostných ji připravil možná i příčku nejvyšší a odsunul „až“ na místo šesté, které však mezi 56 závodnicemi lze i tak považovat za velký úspěch. Další dvě zástupkyně GK Šumperk – osmiletá dvojčata Adélka a Vendulka Měrkovy - skončily na 22. a 33. místě. Vzhledem k jejich věku je i nominace na takto náročný závod překvapením, stejně jako jejich umístění mezi dalšími 54 staršími závodnicemi.
 

Mezi startujícími se letos neobjevilo jméno nejstarší a nejzkušenější členky GK Šumperk – Viktorie Haráskové. Viktorka předvede své sestavy až tuto sobotu na Mistrovství ČR mistrovské třídy v Brně, takže přejeme hodně štěstí.

Na závěr nezbývá než gratulovat všem šumperským gymnastkám k jejich úspěchům a popřát stejně úspěšné vykročení do nové závodní sezóny, která začíná na podzim. Stejně tak patří poděkování těm, kteří se spolu se svými svěřenkyněmi na všem podílí svou každodenní obětavou prací – trenérkám: Silvii Urbanové, Simoně Petrové a Heleně Konopové.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).