SPORT

Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice ve Vysokém Mýtě

25. června 2009, 10:00, Petrová Simona, foto paní Měrková
Vysoké Mýto - Jen ty nejlepší gymnastky měly čest startovat o minulém víkendu na Mistrovství ČR, které letos proběhlo ve Vysokém Mýtě. Stalo se již tradicí, že děvčata z GK Šumperk neodjíždějí ani z takto vysokých soutěží bez medailí.
Závod proběhl v několika věkových kategoriích. Jednou z nejlépe obsazených byla kategorie „kadetek“, ve které startovalo hned několik nadějí naší budoucí reprezentace, včetně šumperské Simony Kozákové, která se v minulém roce stala Mistryní ČR v kategorii „žákyně A“. Letos se jí sice nepodařilo obhájit loňský titul, ale vzhledem k postupu do vyšší třídy byla i bronzová medaile obrovským úspěchem. Simona trénuje pod vedením trenérky Silvie Urbanové a v současné době je ve své kategorii jednou z našich nejúspěšnějších gymnastek v rámci republikových i mezinárodních soutěží.

Do kategorie „žákyně A“ letos postoupila Tereza Vařeková, která se svým devátým místem probojovala mezi elitní desítku nejlepších žákyň. Pouhá jedna desetina bodu ji dělila od pátého místa.
 

Nejmladší kategorií, která má povolený start na MČR, jsou „starší žákyně“. Tady měl GK Šumperk nejpočetnější zastoupení a opět bronzovou medaili zásluhou Barbory Fricové, která předvedla bezchybně sestavy a zaslouženě stanula na stupních vítězů. Jedním z největších „želízek v ohni“ byla Marie Nevrklová, ta však neunesla roli favorita a větší nezdar na prostných ji připravil možná i příčku nejvyšší a odsunul „až“ na místo šesté, které však mezi 56 závodnicemi lze i tak považovat za velký úspěch. Další dvě zástupkyně GK Šumperk – osmiletá dvojčata Adélka a Vendulka Měrkovy - skončily na 22. a 33. místě. Vzhledem k jejich věku je i nominace na takto náročný závod překvapením, stejně jako jejich umístění mezi dalšími 54 staršími závodnicemi.
 

Mezi startujícími se letos neobjevilo jméno nejstarší a nejzkušenější členky GK Šumperk – Viktorie Haráskové. Viktorka předvede své sestavy až tuto sobotu na Mistrovství ČR mistrovské třídy v Brně, takže přejeme hodně štěstí.

Na závěr nezbývá než gratulovat všem šumperským gymnastkám k jejich úspěchům a popřát stejně úspěšné vykročení do nové závodní sezóny, která začíná na podzim. Stejně tak patří poděkování těm, kteří se spolu se svými svěřenkyněmi na všem podílí svou každodenní obětavou prací – trenérkám: Silvii Urbanové, Simoně Petrové a Heleně Konopové.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.