SPORT

Mistrovství České republiky v zimním plavání 2012

21. února 2012, 21:36, téma PLAVÁNÍ, rejdakce
Mistrovství České republiky v zimním plavání 2012 Zábřežští plavci se i v letošním roce účastnili MČR v Zimním plavání, které se konalo tradičně na řece Svratce v Brně. Teplota vody 1 st. C a teplota vzduchu -3 st. C spíše připomínaly arktickou zimu, ale tento sport je skutečně sportem adrenalinovým. Omrzlé prsty na rukou i nohou a mrazivá bolest v celém těle po každém závodě – to je odměna pro každého skutečného zimního plavce. Nominaci na MČR předcházela dlouhá série Pohárových zimních závodů a jen 12 nejlepších z ČR v každé kategorii má právo se účastnit boje o tituly.

Ze zábřežských plavců si toto právo vybojovali Milan Štencl, Denisa Haltmarová, Veronika Krejčí, Petr Švorčík a Bohuš Molek. V letošním roce se sice zlatá medaile nepodařila, ale 3 stříbrné medaile jsou zcela jistě úspěchem. Vždyť konkurence přibývá (celkem se soutěže účastní přes 400 registrovaných plavců z ČR) a tréninkové podmínky a možnosti plavců z Prahy či Brna jsou dost odlišné od těch zábřežských.

 


 


Nicméně Milan Štencl na trati 750 m, juniorka Veronika Krejčí na trati 100 m a Denisa Haltmarová na trati 500 m jsou stříbrní medailisté z MČR pro rok 2012. Bohuš Molek podtrhl úspěch plavců ještě výborným 7. místem na trati 750 m. Další plavci Čestmír Kubalík a Svaťa Supík na trati 500 m získali konečně 1. výkonnostní třídu a patří jim velká gratulace. Družstvo plavců si upevnilo pozici 3. místa v Poháru ČR 2012 hned za kluby z Brna a Prahy.
 Do konce letošní zimní sezóny zbývá ještě 5 soutěžních závodů, ale tým plavců ze Zábřeha věří, že udrží nejen 3. místo v soutěži klubů, ale v celkových výsledcích Poháru pro rok 2012 budou v žebříčku velmi vysoko i v jednotlivcích.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.