SPORT

Mistrovství České republiky v zimním plavání 2012

21. února 2012, 21:36, téma PLAVÁNÍ, rejdakce
Mistrovství České republiky v zimním plavání 2012 Zábřežští plavci se i v letošním roce účastnili MČR v Zimním plavání, které se konalo tradičně na řece Svratce v Brně. Teplota vody 1 st. C a teplota vzduchu -3 st. C spíše připomínaly arktickou zimu, ale tento sport je skutečně sportem adrenalinovým. Omrzlé prsty na rukou i nohou a mrazivá bolest v celém těle po každém závodě – to je odměna pro každého skutečného zimního plavce. Nominaci na MČR předcházela dlouhá série Pohárových zimních závodů a jen 12 nejlepších z ČR v každé kategorii má právo se účastnit boje o tituly.

Ze zábřežských plavců si toto právo vybojovali Milan Štencl, Denisa Haltmarová, Veronika Krejčí, Petr Švorčík a Bohuš Molek. V letošním roce se sice zlatá medaile nepodařila, ale 3 stříbrné medaile jsou zcela jistě úspěchem. Vždyť konkurence přibývá (celkem se soutěže účastní přes 400 registrovaných plavců z ČR) a tréninkové podmínky a možnosti plavců z Prahy či Brna jsou dost odlišné od těch zábřežských.

 


 


Nicméně Milan Štencl na trati 750 m, juniorka Veronika Krejčí na trati 100 m a Denisa Haltmarová na trati 500 m jsou stříbrní medailisté z MČR pro rok 2012. Bohuš Molek podtrhl úspěch plavců ještě výborným 7. místem na trati 750 m. Další plavci Čestmír Kubalík a Svaťa Supík na trati 500 m získali konečně 1. výkonnostní třídu a patří jim velká gratulace. Družstvo plavců si upevnilo pozici 3. místa v Poháru ČR 2012 hned za kluby z Brna a Prahy.
 Do konce letošní zimní sezóny zbývá ještě 5 soutěžních závodů, ale tým plavců ze Zábřeha věří, že udrží nejen 3. místo v soutěži klubů, ale v celkových výsledcích Poháru pro rok 2012 budou v žebříčku velmi vysoko i v jednotlivcích.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.