SPORT

Mistrovství České republiky dětí v šachu

29. března 2009, 12:08, téma ŠACHY, rejdakce
Kouty nad Desnou - Mistrovství České republiky dětí v šachu se letos uskutečnilo v hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou. Náš okres měl zastoupení v kategorii dívek do 12 let, kde hrála Veronika Stratilová ze ZŠ Hrabišín, a v kategorii do 14 let Nicola Lužíková – T.J. Sokol Šumperk.
Veronika se umístila na pěkném 17. místě s 3,5 body. V turnaji jen 4x prohrála, 3x remízovala a 2x vyhrála. Hlavně výhra s Kristýnou Šperkovou z Vyškova (1. místo na MMS D12) je dobrý výsledek. Nicola Lužíková vstoupila do turnaje remízou s první nasazenou Kristýnou Sabolovou z Vysokého Mýta. Vzhledem k průběhu zápasu to byla spíš ztráta než zisk. Tři prohry v řadě odsunuly Nicolu až na chvost startovního pole, v tu chvíli byla hráčka Šumperka zcela K.O. a zralá „na ručník“. Do dalších zápasů nastoupila Nicola s pocitem, že už nemůže být horší, a to ji nabudilo ke třem výhrám a jedné remíze. V posledním kole si chtěla napravit reputaci proti Nataše Richterové, což se jí nakonec nepovedlo. Ve vyhrané koncovce udělala fatální chybu, po které rychle zápas skončil výhrou hráčky Durasu Brno. Se ziskem 4 bodů skončila Nicola na 16. místě.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).