SPORT

Mistrovství České republiky - Brno

22. června 2011, 17:46, téma GYMNASTIKA, rejdakce
Mistrovství České republiky - Brno Brno / Šumperk - Republikový šampionát v žákovských kategoriích a „béčkových“ juniorek a žen proběhl 11. - 12. června v hale Sokola Brno I. Účastnice musely nejprve projít sítem kvalifikačních závodů a krajských přeborů, aby si ty nejlepší mohly změřit síly právě v tomto závodě.

Jako první se divákům předvedly 2 sledy starších žákyň, celkem 56 malých gymnastek. Mezi nimi startovaly na svém prvním mistrovství republiky zástupkyně Gymnastického klubu Šumperk Veronika Veselá a Sabina Maršálková. Veselá po téměř bezchybném výkonu obsadila krásné 10. místo, Maršálková skončila v polovině startovního pole na 27. místě.
 

Dalším závodem byla kategorie žákyň „A“. Tady se děvčatům nepodařilo zcela splnit očekávání a nevyvarovala se chyb. Nejlépe si ze šumperských gymnastek vedla Vendula Měrková, která se 8. místem probojovala do první desítky, Marie Nevrklová byla 11., Adéla Měrková 14. a Bára Fricová 16.


 

Na medaili jsme si museli počkat až do nedělního závodu juniorek „B“, a to zásluhou 2. místa Terezy Vařekové. Jana Vlčková obsadila 32. místo.
 

Gymnastkám těchto výkonnostních kategorií tímto mistrovstvím skončila náročná závodní sezóna a čeká je zasloužený prázdninový odpočinek.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.