SPORT

Mistr Jiří Hrubý: Takovou soutěž nám ostatní města mohou jen závidět

18. března 2015, 14:00, Pavel Brož, Petr Fišer
Mistr Jiří Hrubý: Takovou soutěž nám ostatní města mohou jen závidět Šumperk - Narůstající zájem sportovců i veřejnosti se naplno projevil první březnovou sobotu, kdy přímí účastníci a přihlížející milovníci tance zaplnili prostory Domu kultury Šumperk. Precizně připravená mezinárodní soutěž O pohár města, kterou letos zahájil starosta Zdeněk Brož, má za sebou již důstojnou tradici. Také letošní, 18. ročník byl úspěšný. Od nás i ze zahraničí dorazilo změřit své síly 215 párů.

 Pořádající Klub tanečního sportu pod vedením Vlastimila Hoška a Taneční škola Olympia mistra Hrubého měly plné ruce práce, a to nejen s organizací. Šumperští reprezentanti se blýskli vynikajícími výkony, a i když svou funkci hostitelů brali vážně, nedovolili svým hostům odvézt příliš mnoho drahých a barevných kovů.
V nejmladší vypsané skupině Hobby děti II. se ukázali v příznivém světle Albert Kolák s Alexandrou Průšovou. Trenér Hošek je přivedl až k nejvyšším pozicím, v tomto případě k prvnímu a druhému místu.
Pečlivá příprava přinesla medailovou úrodu i Viktorovi Mrázkovi a Veronice Vykydalové, kteří obsadili bronzovou příčku ve standardních tancích juniorské třídy C a latinsko-amerických tancích třídy D.
Mezi dospělými nastoupili ve třídě C Daniel Sean O´Reilly s Vanessou Güttler. Ve standardních tancích excelovali natolik, že byli nejlepší ze všech. Druhé představení v latinsko-americkém duchu pak přetavili ve finálové umístění.
V nejvyšší „dospělácké“ kategorii měl Klub tanečního sportu rovněž své želízko v ohni. Obdivuhodné výsledky trenérské práce Vlastimila Hoška dovršil na parketu precizně nachystaný pár Rudolf Brož - Viktorie Pluskalová. Svou technickou zdatnost, půvab a eleganci proměnili v zisk bronzového triumfu, čímž si otevřeli cestu k posunu na další výkonnostní úroveň.
„Příjemně mě překvapila účast mnoha dvojic ve všech věkových relacích. Byla vůbec nejvyšší za celou historii soutěže, která je každým rokem populárnější a oblíbenější. Jsem rád, že si do Šumperka našly cestu páry z Plzně, Polska nebo Slovenska. Také je potěšitelné, že díky spolupráci s Vladimírem Rybičkou dokázal dům kultury vytvořit skvělé prostředí a perfektní zázemí. Jiná města nám takovou akci mohou jen závidět!“ prohlásil hrdě Jiří Hrubý, doyen klubu, jenž přivedl na taneční svět již mnoho generací tanečníků.
Pořadatelé děkují za podporu a přízeň všem partnerům a sponzorům. Zejména se jedná o pivovar Holba, Olomoucký kraj, město Šumperk a Waniek – květiny s.r.o.

V Šumperku se bylo na co dívat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.