SPORT

Místo třetí ligy jen divize, v Šumperku nesehnali posilu. „Přerov na nás udělal tunel,“ hudroval Petr Wiesner

27. září 2017, 19:00, Petr Fišer
Místo třetí ligy jen divize, v Šumperku nesehnali posilu. „Přerov na nás udělal tunel,“ hudroval Petr Wiesner Šumperk - Ze Šumperka zmizela další ligová soutěž. Stolní tenisté se sice ve vybranější společnosti udrželi, jenže z ní sami vystoupili. „K tomu, abychom na takové úrovni mohli důstojně působit, nám chyběl jeden kvalitní hráč,“ odhalil hlavní příčinu dobrovolného sešupu o patro níž muž několika funkcí Petr Wiesner.

 Zkušený matador kvůli vleklým problémům s neposlušným loktem musel vynechat polovinu předchozího ročníku. Zdravotní potíže pronásledovaly i Milana Rabenseifnera, kterého trápilo bolavé rameno. „Nedá se nic dělat, stárneme. Aby toho nebylo málo, z pracovních důvodů a celkové rozlítanosti jsme ztratili Radka Píšu. Vypomáhal nám už jen v krajních případech. Po sezóně jsme si řekli, že třetí ligu přihlásíme pouze v případě, že seženeme jednoho kvalitního hráče. Oslovili jsme Jakuba Olejníka, kterého jsme před dvěma roky uvolnili na jeho žádost do druholigového Přerova. Projevil zájem jít zpátky, vypadalo to nadějně. Ale jen do té chvíle, než na nás druhá strana udělala tunel. Přestože jsme ho tehdy pustili zadarmo, chtěli po nás patnáct tisíc. Byla to částka, kterou jsme nebyli ochotni dát, proto ze všeho sešlo. Z Jakubova návratu i našeho pokračování ve vyšší soutěži,“ vysvětloval Wiesner.
V Šumperku za daných okolností sáhli k redukci mužských týmů. Místo původních čtyř se do mistrovských soubojů zapojí jen tři výběry. „Áčko bude působit v divizi Olomouckého kraje. Nebudeme si nic nalhávat, se třetí ligou se ani zdaleka nemůže rovnat. Rozdíly jsou propastně obrovské. Pokud bychom mohli nastupovat v plné sestavě, neměli bychom mít starosti s tím, abychom sezónu strávenou na divizní úrovni dokončili na prvním místě,“ tvrdil Petr Wiesner.
Stavitelé jednotlivých mužstev mají z čeho vybírat. Za ideálních okolností můžou sestavy poskládat dle libosti a jak doopravdy chtějí. „Je u nás spousta natěšených kluků, co se klepou na to, aby mohli nastoupit a hrát. Chuť jim rozhodně nechybí,“ pochvaloval si velezkušený matador s vyhlášenou levačkou.
Šumperský oddíl nadále pokračuje v systematické práci s mládeží. „Vychováváme si svoje nástupce, donekonečna hrát nebudeme. Těší nás, že se nám to v rámci možností daří. Kluci, co jsou ve výkonnostním růstu trochu dál, budou objíždět okresní, krajské i republikové turnaje. Z dotací jsme si nově pořídili speciálního robota pro stolní tenis, který je pro trenéry velkou pomocí a všeobecným přínosem. Pro děti je to něco nového a moc je to baví,“ pousmál se Wiesner.
Nemalými změnami prošla i samotná herna. Město Šumperk v ní v plné výši zasponzorovalo zateplení a odhlučnění.

DIVIZE MUŽŮ

JESENÍK B – ŠUMPERK 9:9. Jeseník: Karatidis 0-1, Vinkler 3-1, Veigl 0-4, Dvořák 3-1, Schopf 2-1. Šumperk: Žvátora 4-0, Šubčík 2-2, J. Müller 1-3, Malý 1-3. Čtyřhry: 1-1.
BLUDOV – MOHELNICE 1:10. Bludov: T. Jílek 0 výher – 2 prohry, T. Srb 0-2, P. Srb 0-2, Brokeš 1-2, Jelínek 0-2. Mohelnice: Jarmar 3-0, Ellner 1-1, Duchaň 2-0, Hojgr 2-0. Čtyřhry: 0-2.
DALŠÍ PROGRAM: sobota 30. září: 10.00 Bludov – Neředín, Mohelnice – Jezernice, Přerov B – Šumperk, 15.00 Bludov – Jezernice, Mohelnice – Neředín, Buk – Šumperk.Foto: Petr Fišer

Nová sezóna v soutěžích stolního tenisu zvedla svoji oponu a nabírá na obrátkách.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.9.2017 06:58
Titulek: Proberte se
Autor: Grunt
13
Je tržní hospodářství !!!
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).