SPORT

Místo Terazkyho zkušení jezdci, aneb Jak dobýt okruh v Nepomuku

15. srpna 2018, 13:00, Petr Fišer
Místo Terazkyho zkušení jezdci, aneb Jak dobýt okruh v Nepomuku Nepomuk – Časům, kdy na Zelené hoře bylo slyšet majora Terazkyho, už dávno odzvonilo. I tak je Nepomuk stále v kurzu. A to zejména v létě, kdy ožívá zvuky závodních silničních motocyklů.

 Technicky náročný okruh se stal dějištěm 38. ročníku legendárního závodu, na němž se potkávají jezdci z celé Evropy. Po víkendovou dobu dvou dnů si to rozdávají na unikátních strojích, které byly vyrobeny do roku 1978. Tedy na klasických „závoďácích“.
Nic nového pod sluncem. Kvalitním soupeřům dokázali tradičně zdatně sekundovat zkušení matadoři ze zábřežského Moto racing klubu. I když jsou pánové už trochu odrostlejší a většina jejich vrstevníků z časů minulých vysedává doma na zápraží se zapálenou fajfkou, forma usměvavých a pohodářských pardálů s přibývajícími roky sympaticky graduje. Dokázali to i na letošním pokračování Nepomuckého trojúhelníku. 
Po počátečních potížích, kdy noční bouře odnesla téměř všem účastníkům stany a přístřešky hodně daleko od parkoviště, došlo k nápravě během sobotního slunečného rána. První trénink byl ještě opatrný. Protože se kroužilo na vodě, nenabízel se prostor k většímu riskování. Odpolední jízdy, ve kterých se měří časy a podle nich se určuje pořadí na startu, už stály za to a jely se pěkně zostra.
Parta ze Zábřeha sice byla oslabena o dva absentéry, ale ostatní za to pořádně zatáhli. První dopolední závod do 350 ccm proměnil ve velkém vedru v zisk třetího místa Marek Kratochvíl. Odměna to byla více než zasloužená. Jel totiž jako o život a parádním představením zastínil několik velkých soupeřů.
Hned po dojezdu do depa přesedlal na ČZ 175 Katalog. A jak se nacházel v pozitivním laufu, nikdo včetně obrovského parna mu nezabránil vybojovat další medailový vavřín. Tentokráte dokonce stříbrný.
V týmu zavládla příjemná euforie. Ani další zábřežští reprezentanti nechtěli zůstat pozadu. A dařilo se jim. Veterán Srovnal na své zářivě červené „číze“ 175 skončil třetí a „hajný“ Drábek pátý.
V posledním soupeření celého dne, kdy se startovalo ve čtyřiatřicetistupňovém pekle, se divákům představily závodní speciály do 1000 ccm. Dravec Petrovský zaujal houževnatým představením na hranici možností a další triumf na sebe nenechal čekat. Ve své kategorii byl druhý nejlepší.
Závěrečným podnikem věhlasného seriálu, v němž se rozhodne o konečném umístění v republikovém přeboru, bude populární Kolštejnský okruh v Branné. O cenu Václava Paruse se bude zápolit 8. a 9. září. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii YETI: LEDOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ, kterou promítá kino OKO v Šumperku od 27. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který legendární herec propůjčil svůj hlas jedné z postaviček filmu Yeti?

A) Danny DeVito
B) Robert De Niro
C) Martin Dejdar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli vyhráli Veronika Oláhová ze Šumperka a Lenka Hetmánková z Velkých Losin.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.