SPORT

Místo polské špičky česká elita. Šumperští Dietos narazí na Black Panthers!

21. března 2018, 16:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Místo polské špičky česká elita. Šumperští Dietos narazí na Black Panthers! Šumperk - To, co platilo ještě před několika týdny, už není aktuální. Na popud klubu z Příbrami, který požádal o přeřazení do třetí ligy, došlo v soutěžích amerického fotbalu k nemalým týmovým škatulatům. Dotkly se i šumperských Dietos.

 Vedení asociace rozhodlo, že týmy budou rozděleny do tří skupin po třech účastnících podle regionální příslušnosti. K tomu odehrají v průběhu základní části dvě utkání proti mužstvům z ostatních dvou divizí. Co to znamená pro Šumperk? „Přišli jsme kvůli tomu o prestižní utkání s polskou Wroclawí. Na druhou stranu nám los přiřkl rezervu pražských Black Panthers. Místo polské špičky se tak před vlastním publikem poměříme s českou elitou. Navíc nás čeká obnovená konfrontace s Trutnovem. Sice jsme s ním v minulosti už hráli a dobře se známe, ale vůbec poprvé si to rozdáme v jedenáctkové verzi amerického fotbalu,“ prozradil tiskový mluvčí Dietos Milan Kolařík.

Hrát se bude systémem doma – venku. Skupinu Východ kromě Šumperka tvoří třinečtí Žraloci a zlínští Golemové. Cesta do play off vede přes první místo, nebo ze druhé příčky s pomocí nejlepší bilance v porovnání s dalšími celky na stříbrném stupínku. Následovat budou semifinálové boje a závěrečný vrchol v podobě finále. „Zlín a Třinec nám zůstávají z minulé sezóny a rozhodně nemůžeme počítat s ničím jednoduchým. S Trutnovem to bude zajímavé srovnání, k němuž dojde po několika letech. A pokud jde o pražský klub, pro hráče i věrné fanoušky je to pomyslná třešnička na dortu. Black Panthers se připravují s těmi nejlepšími a na dosažených výsledcích se to zákonitě projevuje. Jejich béčko v uplynulém ročníku projelo čtvrtou ligou suverénním způsobem a jen díky pravidlu o nemožnosti postupu rezerv do finálového duelu muselo nakonec svou pozici přepustit Teplicím. Pro letošek se toto omezení zrušilo, takže nás nemine souboj s jedním z největších favoritů,“ těšil se Kolařík. „Až na konci základní části poznáme, na co naše snažení bude stačit, a na co ne. Dopředu bych hrozně nerad něco predikoval, rozhodnou až samotné zápasy. Kéž bychom zopakovali kladnou bilanci čtyř výher a dvou porážek z předešlého soutěžního období,“ přál si oddílový funkcionář. „Účast v play off je určitě lákadlem. Zároveň si je potřeba uvědomit, že nepotkáme ani jednoho lehkého soupeře. Rozhodovat můžou maličkosti. Je zapotřebí být co nejkvalitněji připraven a vymačkat ze sebe maximum,“ burcoval Milan Kolařík.
Všechna domácí utkání Dietos budou mít shodný výkop v 15 hodin. První zápas na hlavním hřišti Tyršova stadiónu přijde na řadu v sobotu 28. dubna, kdy do šumperských vod připlují kousaví Žraloci z Třince.

PROGRAM ŠUMPERKA

15. DUBNA: Zlín – Šumperk. 28. DUBNA: Šumperk – Třinec. 13. KVĚTNA: Šumperk – Zlín. 20. KVĚTNA: Třinec – Šumperk. 3. ČERVNA: Trutnov – Šumperk. 16. ČERVNA: Šumperk – Black Panthers Praha.


Foto: Petr Fišer

Dietos si na atraktivitu soupeřů nemůžou stěžovat. Hodně těžkou šichtu podstoupí i proti Třinci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.