SPORT

Místo dráhy parkoviště

14. června 2007, 21:28, Týden na severu
Šumperk – Smůlu má BMX Team Šumperk. Klub v průběhu minulých měsíců požadoval od města uvolnění pozemku za Bratrušovským koupalištěm na vybudování nové tréninkové a závodní dráhy. Z radnice však odešli s prázdnou. Budoucnost vyznavačů tohoto stylu jízdy v Šumperku nevypadá nijak růžově.

S nedostatkem vhodných míst pro jízdu na BMX kolech řeší šumperští jezdci už několik let. Až v posledních několika měsících jim svitla naděje v podobě nevyužívaných pozemků za Bratrušovským koupalištěm. Ty však rozhodnutím Rady města nedostanou. Radnice totiž právě na tomtéž místě počítá s vybudováním parkoviště. „Kdyby rada povolila stavbu dráhy na této parcele, tak by se nadobro zbavila možnosti vybudovat u koupaliště odstavnou plochu pro automobily. Auta by pak musela parkovat v okolních ulicích, s čímž ale vcelku pochopitelně nesouhlasili jejich obyvatelé,“ vysvětluje rozhodnutí radních tajemník šumperského Městského úřadu Petr Holub.

Naděje na to, že by město našlo na svém území jinou vhodnou plochu, jenž by jezdcům mohlo poskytnout, jsou zatím mizivé. „Bohužel, je smutnou skutečností, že příznivcům tohoto sportu teď nemůžeme nabídnout žádnou jinou alternativu. Navíc je otázka, jestli to bude možné alespoň v průběhu několika následujících let,“ uzavírá místostarosta Šumperka Marek Zapletal.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.6.2007 12:39
Titulek: šumperk
Autor: Peter
98
Šumperk je prostě na hovno, nedá se tady provozovat žádnej adrenalinovej sport ať už bmx, skate nebo in-line. Což ale znamená, že budou tito hoši hledat jiný místa, které můžou tímto sportem ničit a rušit ostatní, ale nic jinýho nezbyde. Myslím, že v podpoře těchto sportů jedno z nejhorších míst, protože parky na ježdění mají i v kde jaké vesnici a tady je hovno. A jestli na tohle někdo odpoví, že mají jezdit na tyršáku, tak ať si to jde zkusit sám. Ten park na tyršáku je víc nebezpečnej než jakýkoliv jiný místo.
Reagovat
Datum: 2.7.2007 14:25
Titulek: ¨Nesouhlasím ze zastupitelstvem
Autor: Jaromír
23
Ono zastupitelé asi nevědí, že jezdci klubu mají velmi dobré republikové výsledky, nejen v BMX ale i ve 4x. Chtějí aby dopadli tak jak Aleš Valenta. Naprěd si ho nevšímali a jakmile vyhrál olympiádu tak mu nabízeli věcí a věcí. Místo toho aby se tento sport a nejen ten ale i in-line rozvíjel, tak si radši postaví parkoviště aby nemuseli chodit daleko. A oni to vysvětlují tím, že aby nestáli v okolních ulicích. Doteď tam stáli a komu to vadilo. Stejně 3500 tisíce návštevníku za den nebo jak tam psali tam nikdy nebude. A na závěr Vám tam nahoře: Bikros byl zařazen do programu LOH 2008 jestli to nevíte. Nežádají miliony tak jak hokejky ale jenom pozemek a nějaké tisíce pro začátek. Postavit dráhu a pak se peníze pohrnou jedna báseň. A jen tak pro zajímavost v průběžném pořadí MČR v ELITE Cruiser je Jarda Peškar 1 a Radim Sousedík v ELITE Men 6tý tak si to uvědomte, že budete investovat do lidí co jezdí republikový a evropský závody a né jak kopačky nějakou divizi nebo co to hrají za přebor.
Reagovat
Datum: 4.7.2007 09:54
Titulek: Bez titulku
Autor: Vite
73
To je jako hrach na zed hazet :-D. Oni proste nemaji tucha vubec o tom, kdo kuprikladu Jarda Peskar je, ani pravdepodobne netusi, ze jeden z rozhodcich na LOH bude asi ze Sumperka...
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).