ZPRÁVY

Místní kulturní počiny v anketě ztrácí

17. března 2014, 19:16, Hana Písková
Šumperk, Olomouc - Už jen do konce března mohou hlasovat příznivci kultury v rámci ankety O cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury v roce 2013. Šumperskými želízky v ohni jsou Galerie Jiřího Jílka a cyklus koncertů Klasika Viva. Od vítězství jsou však zatím daleko.

 Galerie Jiřího Jílka s výstavní sezónou 2013 a oblíbený cyklus koncertů Klasika Viva se dostaly do desítky nejzajímavějších kulturních počinů v Olomouckém kraji. Zatím se ovšem drží na spodních příčkách pomyslného žebříčku. Olomoucké hejtmanství odtajnilo průběžné výsledky hlasování v minulém týdnu. Galerie Jiřího Jílka s 89 hlasy je zatím na 8. místě, pro cyklus Klasika Viva hlasovalo zatím jen 33 příznivců. Prvenství si doposud drží Mezinárodní Schubertova soutěž pro klavírní dua v Jeseníku, která získala téměř tři stovky hlasů. „Samozřejmě, že některá z vyšších příček v anketě by mě potěšila. Našemu cyklu Klasika Viva by to mohlo přinést větší povědomí u lidí v kraji. Na koncerty klasické hudby nechodí davy. Ročně naše koncerty ale navštíví kolem dvou a půl tisíce lidí, v průměru je to tedy sto až sto padesát návštěvníků na jeden koncert, což v této oblasti považuji za úspěch,“ uvedl pořadatel cyklu Roman Janků.

Všech deset akcí nominovaných na Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury v roce 2013 najdou zájemci na stránkách www.kr-olomoucky.cz/anketa-ceny-kultury-2013. O konečném vítězi mohou rozhodnout hlasující nejpozději v pondělí 31. března do 14 hodin. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.