ZPRÁVY

Místní kulturní počiny v anketě ztrácí

17. března 2014, 19:16, Hana Písková
Šumperk, Olomouc - Už jen do konce března mohou hlasovat příznivci kultury v rámci ankety O cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury v roce 2013. Šumperskými želízky v ohni jsou Galerie Jiřího Jílka a cyklus koncertů Klasika Viva. Od vítězství jsou však zatím daleko.

 Galerie Jiřího Jílka s výstavní sezónou 2013 a oblíbený cyklus koncertů Klasika Viva se dostaly do desítky nejzajímavějších kulturních počinů v Olomouckém kraji. Zatím se ovšem drží na spodních příčkách pomyslného žebříčku. Olomoucké hejtmanství odtajnilo průběžné výsledky hlasování v minulém týdnu. Galerie Jiřího Jílka s 89 hlasy je zatím na 8. místě, pro cyklus Klasika Viva hlasovalo zatím jen 33 příznivců. Prvenství si doposud drží Mezinárodní Schubertova soutěž pro klavírní dua v Jeseníku, která získala téměř tři stovky hlasů. „Samozřejmě, že některá z vyšších příček v anketě by mě potěšila. Našemu cyklu Klasika Viva by to mohlo přinést větší povědomí u lidí v kraji. Na koncerty klasické hudby nechodí davy. Ročně naše koncerty ale navštíví kolem dvou a půl tisíce lidí, v průměru je to tedy sto až sto padesát návštěvníků na jeden koncert, což v této oblasti považuji za úspěch,“ uvedl pořadatel cyklu Roman Janků.

Všech deset akcí nominovaných na Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury v roce 2013 najdou zájemci na stránkách www.kr-olomoucky.cz/anketa-ceny-kultury-2013. O konečném vítězi mohou rozhodnout hlasující nejpozději v pondělí 31. března do 14 hodin. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).