ZPRAVODAJSTVÍ

Miroslav Macek: „Mám své paralelní vesmíry.“ ROZHOVOR

28. listopadu 2017, 16:00, Hana Písková
Miroslav Macek: „Mám své paralelní vesmíry.“  Zábřeh - Ještě na začátku listopadu jsem měla Miroslava Macka ze Zábřeha ve škatulce bývalý politik a zubař. O pár dní později bylo všechno jinak. Zjistila jsem, že napsal pokračování jedné z mých nejoblíbenějších knížek – Jirotkova Saturnina a začala jsem zjišťovat, že má tento muž, jak on sám říká, hned několik paralelních světů. Je vášnivý zahrádkář, milovník a překladatel Shakespearových sonetů, bibliofil, numismatik a bůhvíkdo ještě, a že v příštím životě by se mu líbilo být třeba chocolatierem. Do Zábřeha jsem jela právě v den, kdy vyšla jeho nová knížka Saturnin se vrací, kterou zatím pozitivně hodnotí recenzenti i samotní čtenáři.   

 Napsat pokračování Saturnina považují mnozí přímo za troufalost. Když jste dostal nabídku od nakladatelství, říkal jste si, že právě vy jste ten, který to napíše nejlíp, protože Saturnina velmi dobře znáte? 
Ne, ne, to vůbec ne. Mě to lákalo jako výzva. Když člověk překládá, zvláště poezii, tak pro ten konečný výsledek je podstatně jednodušší, když se člověk v podstatě tím původním spisovatelem stane. Prostě dostane se do takového nějakého transu, kde tím spisovatelem je. Když jsem začal před třiceti lety překládat Shakespearovy sonety, s některými jsem bojoval třeba pět nebo šest týdnů, než se mi podařilo napsat je tak, abych byl s tím překladem spokojený. Později, když jsem opravdu přečetl hodně knížek o Shakespearově době, o jeho tvorbě, o jeho konkurentech, jak tehdy vůbec vypadalo básnictví, podařilo se mi dostat do takového transu a sám jsem jeden sonet ve stylu Shakespeara dokázal napsat. Trvalo mi to 15 minut. Najednou jsem zjistil, že to je ta nejlepší metoda, a od té doby, pokud píšu něco takového nějakým stylem, snažím se být tím autorem. 
 
Do jaké míry jste psal pokračování Saturnina s lehkostí a do jaké míry jste urputně přemýšlel nad strukturou toho textu, nad stylistikou? 
Co se týká té kostry, struktury té knížky, ta je více méně daná, má-li to být pokračování té původní. A já jsem rozhodně nechtěl udělat to, že by sice šlo o stejné postavy, ale ty postavy by nebyly identické s  těmi v první knize. Protože by i mě rozčilovalo, kdybych četl a najednou by určitá postava reagovala jinak, měla by jiný jazyk, to by málokdo skousnul, já také ne. Takže jsem se snažil absolutně s těmi postavami, s jejich charakterem, s jejich vyjadřováním, jejich interakcemi, prostě pokračovat dál. Tím, že první kniha končila svatbou, tak tahle svatbou začíná, aby to navázalo.  A pokračuje to podobným dějem se stejnými postavami. Jen dvě postavy jsem vytvořil navíc. Jednak pro zpestření děje a taky proto, že mě například neuvěřitelně lákala postava nového manžela tety Kateřiny. Umožnila mi rozvinout moji představu a vyjádřit, dejme tomu, moje názory, moje myšlenky Saturninovskou formou. 
 
Mě jste potěšil tím, že jste prý zapracoval na postavě Milouše, protože to je jedna z mých oblíbených postav. Co o ní odtajníte čtenářům, kteří knížku ještě nečetli? 
V první třetině knihy zůstává Milouš stejný, chová se stejně, a pak v toku času tím, že je nucen začít pracovat a zamiluje se, nastane u něho jistý vývoj, který je zase ale logický, to znamená je miloušovský tak, jak má být. Pak už na čtenářích, aby posoudili, jak se mi to povedlo, nebo ne. 
 
Pro vás je psaní asi velká radost. 
Já píšu celý život. První knížku jsem napsal v šesti a půl letech, tedy ne celou, ale začal jsem ji.  Šlo o dobrodružný román. Tenkrát to bylo jen pár stránek, ale pak jsem psal v podstatě celý život vlastní poezii i vlastní prózu, překládal jsem a stále překládám poezii, a to většinou do šuplíku.  Největší radost mám z toho tvoření. Mám to podobně, jako můj, bohužel zesnulý, přítel Albín Brunovský, slavný slovenský grafik, který říkal: „Já si prostě s tou deskou pohraji, teď se s ní mazlím, konečně udělám první otisk, uvidím, jak to vypadá, a pak nastane ta příšernost, že musím nechat natisknout dvě sta kusů a podepsat, to já už bych nemusel.“ Takže přesně takhle je to se mnou. Pro mě to končí tím, že ta radost z té hry je u konce. 
 
Takže ty autogramiády, které teď s novou knihou budete muset absolvovat na mnoha místech v republice, to bude peklo? 
Ano, to musím přetrpět. Ale zase na druhé straně, jednak jsem smluvně vázán s nakladatelstvím a jednak si uvědomuji, že se člověk dostane mezi lidi a tím pádem nepavoukovatí, jak se říká. (smích) 
 
Díky té knize taky spousta lidí zjistí, co teď vlastně všechno děláte, a poznají vás z jiných stránek. 
Víte, já jsem si za svůj život vybudoval paralelní vesmíry. To jsou vesmíry, kde mám svoje přátele, svoje činnosti, svoje vazby. A v okamžiku, kdy se z nějakého důvodu už začnu mírně nudit nebo chci zase zkusit něco nového, přesunu se černou dírou do jiného vesmíru s úplně jinými přáteli, úplně jinými kontakty a tam zase přebývám. A takhle se celý život pohybuju mezi zahradničením, exlibris, numismatikou, filatelií, filmovými kluby, starožitníky, grafiky a tak dál. To je strašná výhoda. Jednak se člověk nenudí, a když se mu třeba zbortí jeden ten vesmír, nic se neděje, protože těch vesmírů má spoustu. 
 
Přece jen ale některé věci jsou i u vás trvalé. 
Jsou samozřejmě koníčky, které trvají celoživotně, to je třeba ta zahrada. Teď už není tak dokonalá jako před čtrnácti dny, kdy hrála všemi barvami, teď už spadlo listí. Zahrada je výhoda, nutí člověka udržovat se v kondici, hlavně na podzim, a na druhou stranu učí člověka pokoře, protože přijde mráz a něco vám zničí nebo vám něco uschne a vy se s tím musíte smířit a zas pokračujete dál. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.11.2017 18:05
Titulek: Příští rok je osmičkový
Autor: VOLTE SPD
334
198
a půjdeš ke zdi, Macku. Zlodějská celebrito.
Reagovat
Datum: 1.12.2017 16:26
Titulek: Re: Příští rok je osmičkový
Autor: aNONYM
379
201
Stačí, když na něj z SPD pošlete toho vašeho lichvářského exekutora, co tam máte jako člena :)
Reagovat
Datum: 28.11.2017 18:53
Titulek: Macek - jeden z prvních velkých zlodějů (tunelářů) v Česku
Autor: VOLTE SPD
362
205
V lednu 1992 si podali tehdejší místopředseda ODS a místopředseda vlády MUDr. Miroslav Macek a Ing. Jindřich Menzel, CSc. (Menzel - přední normalizační papaláš, dlouholetý náměstek ředitele Československé tiskové kanceláře RSDr. Otakara Svěrčiny, Svěrčina byl 1969 - 1989 ředitelem ČTK a 1971 - 1989 poslancem za obvod Šumperk, Svěrčina byl informátor rozvědky, v západním Německu vyšetřovaný pro špionáž) privatizační projekt na Knižní velkoobchod. V červnu 1992 vláda vybrala Macka a Menzela jako vítěze z pěti uchazečů a prodala jim Knižní velkoobchod za směšných 23 milionů korun. Jenom účetní hodnota Knižního velkoobchodu byla 60 milionů korun a tržní hodnota byla 800 milionů korun, Knižní velkoobchod totiž vlastnil lukrativní nemovitosti v Praze, rekreační objekty, sklady a pozemky. Macek a Menzel hned začali s rozprodejem majetku, aniž by hradili dluhy vůči věřitelům. Jako první prodali dům ve Vězeňské ulici za 89 milionů korun Komerční bance. Mezitím několikrát změnili jméno firmy z Telegraf na Telegraf Praha a J. R. Vilímek, ve všech ale figurovali Macek s Menzelem. Už v listopadu 1992 podali nespokojení věřitelé poprvé bezúspěšně návrh na konkurz. Poté soud několikrát zahájil proti společnosti trestní řízení, v důsledku však bezvýsledně. Skandál spojený s privatizací Knižního velkoobchodu znamenal dočasný konec Miroslava Macka ve funkci místopředsedy ODS. Část věřitelů tehdy zastupoval Pavel Rychetský, který se na konci 90. let zasazoval i o opětovné vyšetřování případu. Věřitele nakonec odškodnil Fond národního majetku, a to částkou 33 milionů korun v roce 2000. ODS+StB bratrstvo Macek a Menzel.
Reagovat
Datum: 29.11.2017 09:06
Titulek: Nejen zloděj a tunelář,
Autor: Mirča
souhlas
426
nesouhlas
205
také milovník dobrého chlastu,navíc ještě chlípný stařec který se nechává obletovat nahými "milenkami"doma i na zahradě a ještě se chvástá jejich fotkami na svém blogu.Na toto autorka článku nějak zapomněla.Kolik jim platí z nakradeného?Mohl by si nechat ostříhat zarostlá okna břečťanem,nebo to má tak úmyslně aby nebylo vidět na ty jeho zvrácené choutky?
Reagovat
Datum: 12.12.2017 14:21
Titulek: Re: Nejen zloděj a tunelář,
Autor: Eva
329
159
No tak nahrabal si prachy a teď si může koupit i ty nahé milenky a dobrý chlast. A když hrabe listí na zahradě, tak může přemýšlet o tom, jakou novou milenku, která mu předvede něco co ještě neviděl, si pořídí. Nic zvláštního na něm není, jen vede obchodní život tak,jak ho vede spousta konzumních lidí :-)
Reagovat
Datum: 28.2.2018 22:41
Titulek: Re: Nejen zloděj a tunelář,
Autor: Madla
189
191
Ten když hrabe na zahradě tak se asi hlavně stará o to aby mu nekapal plastový vývod do slípů. Lituji o dvě generace mladší milenky, čekání je dlouhé, a spadlej barák bude asi chtít opravu.
Reagovat
Datum: 18.3.2018 17:27
Titulek: Re: Nejen zloděj a tunelář,
Autor: Karbit
184
161
https://www.youtube.com/watch?v=CEGmYF5K1vM

Pane doktore, ta kniha se Vám opravdu povedla.
Reagovat
Datum: 4.4.2018 13:36
Titulek: Re: Nejen zloděj a tunelář,
Autor: Propan-butan
149
138
Jsem přesvědčen, že největším společenským problémem dneš ní doby je erektivní dysfunkce, a proto se dost divím dochtoru Mackovi, že se znemžňuje nějakými pokračováními hisdtorických románů, a nenapíše raději daleko potřebnější knihu, která by se prodávala po statisících, a mohla by se třeba jmenovat

"Souložíme s měkkým s o dvě genrace mladší akademicky vzdělanou manželkou".
Reagovat
Datum: 1.12.2017 16:24
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
353
181
Hned první věta je hloupá. On Macek není bývalý politik a zubař?
Reagovat
Datum: 16.12.2017 13:18
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
367
180
V nedávném rozhovoru v Magazínu MfDnes si Macek stěžuje, jak spějeme do záhuby, protože svět je plný náhražek. Je komické, že on sám je, co se týká pokračování Saturnina, náhražka spisovatele Jirotky.
Reagovat
Datum: 13.2.2018 08:37
Titulek: Saturnin se vrací
Autor: Miroslav Macek
280
210
Autorské čtení, Kulturní dům Šumperk, 24. 4. 2018 v 17:00 hod., vstupné 30,- Kč.
Reagovat
Datum: 13.2.2018 08:41
Titulek: Re: Saturnin se vrací
Autor: čtenář
209
221
Díky za informaci, už se těším. Knížka je super! Vřele doporučuji!!
Reagovat
Datum: 18.2.2018 21:47
Titulek: Chaupete aneb únik před realitou
Autor: Karl Otto Lagerfeldt
263
173
Za 205 až 260 plus 30 Kč se dá prožít příjemný večer s lahodným vínem bez ohledu na hloupé fráze ujetých celebrit :-D.
Reagovat
Datum: 1.3.2018 08:25
Titulek: Re: Chaupete aneb únik před realitou
Autor: Anonym
197
187
Nebo si přečíst poměrně výstižný psychiatrický autoportrét. Jako když si malí kluci hrají s dřevěnými puškami a meči a nebo si poměřují to dole vytažené z kalhot. Starý bělovlasý 150 cm vysoký sexuální terminátor rytířem ve svých vlastních snech, a naivní vydavatelství, tiše ale zřejmě předčasně si mnoucí ruce ...
Reagovat
Datum: 2.3.2018 09:26
Titulek: Re: Choupette aneb únik před realitou
Autor: Forrest Gump
275
163
Máma říkala, že člověk má mít jen tolik,co potřebuje. A zbytek je jen na vychloubání.
Reagovat
Datum: 4.3.2018 08:50
Titulek: Re: Choupette aneb únik před realitou
Autor: Nenym
158
170
Dochtor by měl už jen napsat pokračování k dětským komiksům Jirky Choura.

http://procleny.a-tom.cz/publikace#Komix%20Trampoty%20Veverka%20Joachyma

31 stran, cena 20 korun, a každý šestý zdrarma.
Reagovat
Datum: 24.1.2018 15:46
Titulek: Povzdech...
Autor: xyz
306
162
Někdy pokročilá senilita zabrání rozhledu, takže člověk již neidí, jak trapná je role provinciálního snoba který bude zřejmě do smrti nucen hrdlit se o prachy...
Reagovat
Datum: 5.2.2018 12:52
Titulek: Chce to úroveň...
Autor: Quick
250
176
Tak jsem včera myslel, že dochtor Macek jehož macek asi není tak velký macek jak všude inzeruje, již natáhl bačkory, protože zcela absentuje jeho nedělní přejklad moderních anglických básníků, kteří radí čtenáři, aby i když je ozbrojen, neukazoval ho, je a nebo dokonce ji na veřejnosti, ale pak je zničí alkohol, a oni to vytahujou na ulici třeba všechno dvakrát tejdně. Dochtor ale bačkory nenatáhl, jen asi měl problémy s prostatou, které se dají snadno statisticky oděčíst z ranní hodiny vydání jeho dalšího politického článku, a poměru mezi pořtem silných řádek na začátku, a počtem slabých řádek článku. Dnes dochtor začíná bez obrázku sedmi silnými řádky, a sedum řádej má i jeho politická pokračující úvaha. Článek zde visí od šesti, a tak asi nezabrala ni první viagra, a muselo se vzít dalších sto miligramů. Ve velmi rozčileném článku je ostrakizován Komplexně Generální Babiš za to, že prej bere EU dotace i na kozy. pak ale asi druhá viagra zabrala, a byl aspoň na chvilku klid, takže dochtor jen rychle končí úvahou, jaký správný výběrový řízení mají dělat kluci, co spolu mluvějí, a odchází luxovat než se probudí jeho o dvě generace mladší manželka po noční degustaci lahodných slaných rakouských vín s téměř pivní pěnou. Myslím, že kdyby měl dochtor škváru, tak už je dávno u bošů, kde natáhl bačkory 82 letý majitel Playboye pan Hugo Heffner, koupil by ten konzervativní plátek, na který se dívají dosud všichni penzisti který se už nejsou schopný než natáhnou bačkory, naučit internet, a dělal by toho Playboye na pokračování jako Saturnina , jako dobrej kšeft do penze , než by taky natáhl bačkory jako Hugo Heffner, a nezesměšňoval by se jako maloměstský rádobysnob na zapadlém moravském venkově...
Reagovat
Datum: 6.2.2018 05:53
Titulek: že byl zubař by měl utajovat
Autor: xy
297
173
Ještě dnes někteří obyvatelé Postřelmova mohou vzpomínat,jak je tento literát ošetřoval.Plomba měla životnost tak po postřelmovské nádraží a pokud jste nedali na stůl zlaté mince /materiál na korunku/, tak jste měli problém.Překládal "Havrana" a školní děti měl papírově ošetřené už o prázdninách.
Reagovat
Datum: 9.2.2018 10:35
Titulek: Chudák Cervanntes...
Autor: Z:
251
168
Z nejnovějšího dochtorova článku před šábesem bychom si mohli myslet, že hledá po napsání pokračování k Jirotkově Saturninovi další historický román, a našel Cervantesova Dona Kichota. Posuďte sami:

Zdá se, že cikáni přišli na svět jen proto, aby z nich byli zloději. Rodí se ze zlodějských rodičů, mezi zloději vyrůstají, na zloděje se učí a nakonec se z nich stanou zloději věru vykutálení a všemi mastmi mazaní; a ta chuť krást a kradení samo jsou s nimi jakoby nerozlučně spjaty, i může mu tedy učinit konec jen smrt. Než se rozhodnete na mne podat trestní oznámení za hanobení rasy, xenofobní slova, nesnášenlivost a bůhví co ještě, měli byste se dovzdělat, abyste věděli, že jde o text ze Cervatesovy novely Cikánečka (ano, toho Cervantese, který napsal nesmrtelného dona Quijota a který by si z našeho dnešního poblázněného světa jistě dělal obdobnou legraci). Neboť velmi dobře věděl, že tam, kde se začnou zakazovat slova, začnou se posléze zakazovat knihy, pak se ty knihy začnou pálit a nakonec se začnou upalovat či jinak likvidovat lidi. Vzpamatujme se, dokud je čas!
Reagovat
Datum: 9.2.2018 20:16
Titulek: Proč?
Autor: xyz
216
225
Proč si dochtor myslí, že se liší od těch cervantových cikánů, kteří kradou ?
Reagovat
Datum: 1.3.2018 08:32
Titulek: Re: Proč?
Autor: Nenym
205
193
Čtvrteční glosy 1. 3. 2018

Z tiskovky premiéra v demisi k hořkému pousmání: Otázka (HN): Pane premiére, je dobré, aby vláda v demisi dělala takové personální kroky, jako je odvolávání šéfa GIBS, navíc když vy sám jste trestně stíhaný, takže je tu podezření z dalšího střetu zájmů? Odpověď (AB): Pane redaktore, vy jste mě neposlouchal. ODS tu rozkradla miliardy…

Už třetí zloděj v řadě křičí: Chyťte zloděje...
Reagovat
Datum: 10.2.2018 17:53
Titulek: Chce to mít úroveň, a ne si jen hrát na snoba.
Autor: Quick.
238
259
Jen chudí souloží. My bohatý chlastáme. Karl Lagerfeld.
Reagovat
Datum: 23.3.2018 16:08
Titulek: Re: Chce to mít úroveň, a ne si jen hrát na snoba.
Autor: Nenym
souhlas
174
nesouhlas
158
My nejbohatší krademe ani poledne nedržíme a v noci kvůli tomu ani nespíme, a chlastáme jen při rauchpauze.
Reagovat
Datum: 11.2.2018 10:08
Titulek: Ach ty konce na obzoru...
Autor: Quick.
253
193
Vždy mne deprimovali ambiciozní blbci, kteři se na začátku života několika praktickými pokusy přesvědčili, že nejsou schopni nic nejen použitelného vytvořit ani třeba bez policejní placky ukrást, a tak spočinuli někde jako námezdná pracovní síla dle továrníka Engelse a jeho poskoka Karla Marxe, a něco pomáhali na befél za bakšiš. Nejvýhodnější je v tomto případě opravdu politika, armáda, exekuční úřad, police, a nebo někde za odměnu, když ho vyhodí od policajtů, tak dělat jako vrchol kariery na právním u Kočků. Život námezdní pracovní síly je tvrdý a nelítostný. Befély, kontroly, a věčný padák jako Damoklův meč nad hlavou, a když práskneš kolegu, tak jsi projevil že jsi loayální k firmě, a padáka dostaneš až příště. Nakrást si v politice tak nešťastně že pak budu muset utect na venkovskou tvrz, a obrán menželkami a milenkami, umřít na infarkt jako chlípný senil, je jen v podstatě ještě nejšťastnější příklad konce takvýchto nešťastníků...
Reagovat
Datum: 11.2.2018 11:24
Titulek: Povzdech
Autor: "z"
220
229
https://www.irishmirror.ie/showbiz/celebrity-news/hugh-hefners-wife-reveals-lyme-7509572

Kdo velí, nemá špinavou čepici.

/Jinak mám kamaráda, který má mořskou nemoc, závrať z výšek, klaustrofobii, pět exekucí a skutečný letecký knipl, přimontovaný k rámu postele...


http://mafro.rajce.idnes.cz/nastenka/#KonecG.jpg

Doporučuji až se pokocháme pohledem klik nahoře šipkou "vpravo", a několikrát přepnout.

/V obchodě s humornými předměty se dostane za třista babek gumová čepice ve tvaru svinutého prezervativu s čuplíkem nahoru jako rádiovka, která se dá nasadit na hlavu.../.

Podíváme li se dnes domů díky internetu k panu Hefnerovi, panu Gotovi nebo panu Mackovi, vidíme, že jsou na rozdíl třeba od pana Lágerfelda na stará kolena stále ještě námezdnou pracovní silou svých žen dle továrníka Engelse a jeho poskoka Karla Marxe, a do smrti se toho již nezbaví...
Reagovat
Datum: 23.2.2018 11:21
Titulek: Re: Povzdech - čauky mňauky
Autor: Choupette
274
157
Proti gustu pana Lagerfelda ... asi něco jako ten knipl...
Reagovat
Datum: 23.2.2018 12:40
Titulek: Na kočičí kížku
Autor: Kocour v botách
231
165
Pochybuji, že kolegyně kočka je v tom svazku dobrovolně. Mikeš
Reagovat
Datum: 28.2.2018 19:23
Titulek: Re: Na kočičí knížku
Autor: Hamrda
171
197
Co když je v tom svazku nedobrovolně právě naopak starý kocour ? A "proč", to je otázka na další facku...
Reagovat
Datum: 1.3.2018 08:55
Titulek: Re: Na kočičí knížku
Autor: Excentrický starý kocour KL
248
184
Ta siamská číča mu krom potěšení vydělala pár miliónů. Mimo jiné, když do bulváru sám vytroubil, že by ji rád požádal o packu ;-). Moc totiž nemňouká a maká.
Proč by tedy extravagantní obchodník fackoval někoho, kdo mu dělá zadarmo dobrou reklamu?
Reagovat
Datum: 1.3.2018 10:56
Titulek: Re: Na kočičí knížku
Autor: Nenym
202
222
To co píšete zní zdánlivě logicky, ale ve skutečnosti je to jen plánovitá konstrukce. Vše logické je ve skutečnsoti pouhá dočasná kamufláž...
Reagovat
Datum: 2.3.2018 10:11
Titulek: Re: Kočka Karla Lagerfelda je
Autor: Ragdoll
215
166
Tento módní návrhář přiznává, že je suveréně nejpovrchnější člověk na celém světe. Tvoří věci, které sice nikdo nepotřebuje, ale káždý by je chtěl mít. Tvrdí, že dělá, co se mu zachce, takže když něco plácne z rozmaru, jen aby něco řekl, není nutné to považovat za životní moudro a hledat v tom logiku. Je gay, má osobního kadeřníka, který mu denně češe vlasy do culíku. Svoji kočku zahrnuje luxusem, má dvě služebné a díky cílenému maketingu mu vydělává slušné peníze.
Reagovat
Datum: 3.3.2018 09:30
Titulek: Re: Kočka Karla Lagerfelda je
Autor: Nenym
172
171
Ano, takový má být profesionální snob, kterého může sice každý pracně kopírovat, ale nikdy se jím ve skutečnsoti taky stát...
Reagovat
Datum: 13.2.2018 19:36
Titulek: Závist.
Autor: Xenon
220
245
Dívám se jak dochtor zde oklikal všechny "nesouhlasím". Protože se to dá z jedné IP adresy udělat jen jednou denně, asi se strašně rozčílil, a obešel všechny internetový knihovny v okolí. Tam je to i zadara. Pokud obchází jen knihovny, je to ještě dobré, daleko horší smršť nastane, když se vydá se svou kouž řící škodovkou a svou o dvě generace mladší akademicky vzdělanou manželkou do rakouského příhraničí kde pod záminkou degustace vyžaduje vzorky vína a ubytování přes noc s večeřemi zadara. Na jeho webu se pak ocitne třeba stořádkový opsaný cestovní bedekr. Slyšel jsem, že rakouští vinaři již jsou s jeho praxí obeznámeni, a když přijede, pošlou svoji českou služku na dvorek za stavením, kde vedle chlívku s kozou a prasetem stojí dřevěná budky se dveřmi se srdíčkem, a v rohu se tam vždy nachází postavena tajemná zazátkovaná vinná lahev. Anna po požádání hospodáže radostně se zvonivým smíchem odběhne na dvorek, lahev přijnese, a pokud má hospodář jen nízký index cukru v krvi, / cukrovku/, ještě s láhví na chodbě zatřese, aby to mělo téměř pivní pěnu.Škodovka pak odhrká, a odčoudí, a v degustačních protokolech jeho o dvě generace mladší manželky se pak píše o lahodných rakouských slaných vínech s téměř pivní pěnou, a vsadím se že dochtor je často i prodává svým známým značně nad cenou...
Reagovat
Datum: 13.2.2018 20:42
Titulek: Re: Závist.
Autor: Drinker
318
193
To jsem ti asi oklikal já. Já nemám rád šmejdy. Sorry.
Reagovat
Datum: 13.2.2018 19:44
Titulek: Životní moudrost.
Autor: Xenon
241
241
Souloží jen chudí. My bohatí spíš chlastáme.
Karl Lagerfeld.
Reagovat
Datum: 14.2.2018 08:06
Titulek: Závist.
Autor: Trinker
241
225
Drinkere, víte jak se dá kliknout za minutu stokrát aniž bystemusel obrazit sto knihoven v okolí, a nebo stokrát spouštět a vypínat bednu ?
Reagovat
Datum: 14.2.2018 14:16
Titulek: Prosba
Autor: W.M.
241
287
Pane doktore, koupil bych sedmičku Vašeho kvalitního slaného rakouského vína s téměř pivní pěnou a šroubovým uzávěrem za cenu kterou si řeknete, pro prognostika našeho volebního štábu. Jen bych Vás požádal jako specialistu na etiketu o know-how, jak zabránit, aby to kdybychom mu to předali za věrné služby, nechtěl vypít s námi...
Reagovat
Datum: 14.2.2018 15:48
Titulek: Re: Prosba
Autor: Miroslav Macek
218
188
Ty dobytku, já sem svůj akademickej titul nesebral někde na hnoji !!!
Reagovat
Datum: 14.2.2018 19:12
Titulek: Bez titulku
Autor: V.Felcar
346
215
Glo glo glo ...
Reagovat
Datum: 14.2.2018 19:32
Titulek: Obavy před pitím lahodných slaných rakouských vín s téměř
Autor: P.
204
171
Já osobně bych to nepil. Pomeje si stěžuje v Blesku, že má problém s Černěnkovým zářením.
Reagovat
Datum: 15.2.2018 09:31
Titulek: Na štěstí.
Autor: Povzdech.
255
194
Naštěstí napsal teď aspoň ty Samomluvy a teď to pokračování Saturnina. Ty politický žvásty na macekvbotach.cz se už prostě nedají číst...
/Teď by ještě měl následovat příklad Svatého Augustina, a napsat jako on svůj poslední román, Vyznání, kde by nám vysvětlil, jak to vlastně doopravdy bylo s tím Knižním Velkoobchodem.../
Reagovat
Datum: 16.2.2018 15:22
Titulek: KSČM...beze slov...
Autor: RVHP
217
210
Redakční radu zpravodaje Zábřeh a její statut schválili zastupitelé ve středu 4. března. Na vědomí vzali rovněž složení rady. Ta má především dbát na názorovou vyváženost obsahu zpravodaje a plnění jeho základní, tj. informativní funkce. Na starosti má mít také strukturu a dlouhodobý tematický plán listu.

Do redakční rady deleguje každá volební strana zastoupená v zastupitelstvu jednoho člena - Volba pro město delegovala Vladimíra Casku, SON Petra Hrůzu, KDU-ČSL Františka Johna, === K S Č M Miroslava Macka ===, ČSSD Evu Marečkovou, ODS Martina Paclíka a Nezávislí Pavla Zubíka. Dalšími členy s hlasem poradním jsou zástupce dodavatele Zdeněk David a odpovědný redaktor zpravodaje Milan Kratochvíl.
Reagovat
Datum: 16.2.2018 16:37
Titulek: se slovy...
Autor: Karel Kohl
240
153
Zodpovědný redaktor Milana Kratochvíl, není co dodat.
Reagovat
Datum: 17.2.2018 17:11
Titulek: Re: KSČM...beze slov...
Autor: KSČ
259
166
Nerejpejte pořád do našeho soudruha Macka, je to starý a dobrý soudruh.
Reagovat
Datum: 17.2.2018 22:14
Titulek: Rejpalům.
Autor: KSČ
262
179
Nerejpejte do našeho soudruha nebo si budete muset sednout na židličku a on Vám dá záhlavec. Doktor Rát by mohl vyprávět...
Reagovat
Datum: 17.2.2018 22:19
Titulek: Rejpal.
Autor: KSČ
235
164
https://www.youtube.com/watch?v=CEGmYF5K1vM

Škoda že v Saturninovi se taky nefaskovalo. Mohla to být větší sranda...
Reagovat
Datum: 25.2.2018 15:28
Titulek: Předčasně ukončený zápas,
Autor: bohužel.
262
160
Škoda, že je nenechali pokračovat alespoň do první krve, nebo lépe do posledních sil...
Reagovat
Datum: 1.3.2018 20:13
Titulek: Re: Předčasně ukončený zápas,
Autor: Rejpal
196
205
Účastníci zubařských kongresů by měli mít předepsáno v zadu na saku přišité ucho od kufru, aby se dali v případě vzniku rvačky v prezídiu za ně jednoduše a účinně uchopit a odtrhnout od sebe. Jaká je to úroveň na akademických akcích, když je musejí pořadatelé chytat za klopy a nebo rukávy...
Reagovat
Datum: 18.2.2018 08:48
Titulek: KSČ
Autor: Rejpal.
225
156
Pokud si nebudete chtít sednot na židličku, tak Vám dá dochtor facku ze žebříku. Ještě že není dochtor takový trpaslík jako Cíkrt. Právě proto si ho vybral Julímek, protože nikdy nemohl dostat od něj facku. A kdyby Cíkrt přines žebřík, tak Julímek věděl, že je něco v nepořádku. Dochtor Macek když měl projevy v parlamentu tak vždycky balancoval na bedně. Proto si vybral tu zubařskou konferenci, kde si Rát sednul jako moucha, a už ji měl.
Reagovat
Datum: 18.2.2018 08:54
Titulek: KSČ
Autor: Rejpal.
221
170
Dochtor měl na tý konferenci dát facku ještě někomu z pléna, a zabil by dvě mouchy jednou ranou.
Reagovat
Datum: 18.2.2018 18:36
Titulek: Zdravím
Autor: Zlodějský opruz Macek
201
146
Miroslava Macka sedícího na Borech za Knižní velkoobchod a poradenskou činnost pro Erste Bank ohledně úplatků při privatizaci.

Reagovat
Datum: 18.2.2018 19:02
Titulek: Re: Zdravím
Autor: Rejpal.
souhlas
321
nesouhlas
181
Aby Vás za čtrnáct dní taky nechytli s krabicí vína...
Reagovat
Datum: 19.2.2018 19:04
Titulek: KSČ
Autor: Rejpal
213
191
Já bych našeho starého dorého soudruha viděl rád na hradě. Na Mírově. Ovšem ten je tak mazanej, že i kdyby ho šoupli třeba do plynu, tak se nakonec zjistí, že ten plyn byl kyslík.
Reagovat
Datum: 19.2.2018 19:08
Titulek: KSČ
Autor: Rejpal
194
167
Reagovat
Datum: 20.2.2018 17:46
Titulek: Většina.
Autor: cvak
222
167
Většina starých snobů spoléhá na to, že to co drží v ruce je delší než si myslí, a že to dá...
Reagovat
Datum: 21.2.2018 19:31
Titulek: KSČ
Autor: Rejpal
201
163
Ten, který ho nemá ve skutečnosti tak dlouhý, jak si myslí, boduje:
Prej:
Tomáš Grulich: Včera ve Strakově akademii předávání osvědčení III. odboje Etickou komisí. Za vládu přítomen ministr Pelikán, syn Dragutina Pelikána, agenta StB, krycí jméno Drastík, číslo svazku 13228. Tj, jakoby mladý Čurda předával medaile odbojářům z II. světové války. Chucpe.
Reagovat
Datum: 21.2.2018 20:22
Titulek: PF2018
Autor: Ujet
214
197
-PF 2018

MILÍ PŘÁTELÉ,

DOVOLTE, ABYCH VÁM POPŘÁL DO NOVÉHO ROKU 2018 KLID V DUŠI I V SRDCI, ABYSTE MĚLI ŠANCI NAJÍT DNES TAK CHYBĚJÍCÍ POKORU A ÚCTU K ŽIVOTU.

DOUFÁM TAKÉ, ŽE SE ZBAVÍME PARAZITNÍ VLÁDY A POMATENÉHO PREZIDENTA A NALEZNEME ALESPOŇ TORZA TRADIČNÍCH HODNOT, KTERÁ SE ZE ZÁPADNÍ CIVILIZACE RYCHLE VYTRÁCÍ

MILAN KNÍŽÁK
Reagovat
Datum: 22.2.2018 17:31
Titulek: Pohoda
Autor: MUDr. Miroslav Macek
197
193
Jedna z podstatných předností komunizmu pro nás, horních dvěstě tisíc v naší západoukrajinské sovětské svazové republice "česko" / každému podle jeho potřeb, každý podle svých možností/, na rozdíl od ostatních, pro které platí kapitalizmus jako řemen je, že pro ně prachy nemají žádný podstatný význam, protože se stejně někde nakradou. Je to zcela jiný svět, když se člověk může jen bavit a krást, a nemusí se starat o nesmysly, které mu ochotně a na počkání udělá první námezdná pracovní síla po ruce, dle továrníka Engelse a jeho poskoka Karla Marxe, poté, co jí strčí dá pár papírů do kapsy, a ještě kmitne poklonu až si narazí zuby o kolena...
Reagovat
Datum: 22.2.2018 17:34
Titulek: Nebát se a krást legálně.
Autor: MUDr. Miroslav Macek
152
212
Vždycky jsem se divil chudákům, kteří musejí krást nelegálně. Vždyť je to není jen opovrženíhodné, ale i nebezpečné ...
Reagovat
Datum: 23.2.2018 10:43
Titulek: KSČ
Autor: Rejpal
212
157
Dochtor by měl napsat spíš: "Pro nás, milion těch nahoře", protože jen státních úředníků je již minimálně pět set tisíc, a "nestátních" zlodějů je jistě minimálně tolik. Demokracie je samozřejmě vláda většiny. A protože krade odjakživa téměř každý, je nutno tuto většinu společnsoti respektovat.
Reagovat
Datum: 23.2.2018 10:51
Titulek: KSČ
Autor: Rejpal
199
165
Normální je většina. Proto je nekrást naprosto nenormální, a zmínění jedinci by se měli léčit a vychovávat. Protože však věznice a ústavy duševního zdraví národa jsou fatálně přetíženy právě těmi nespravedlivě stíhanými normálními příslušníky naší rozvojové kapitalistické společnsosti, a nedostává se nejen místa, ale i léků a perzonálu natož finančních prostředků, navrhoval bych, buď příslušné informační cedule na příslušných zařízeních sundat, a nabít je na opačnou stranu plotu, a nebo propustit všechny normální občaqny kteří kradou, a internovat zbytek těch, kteří nekradou, a protože jsem v demokratickém státě, kde se dodržuje a respektuje přání většiny, když by se příslušný internovaný normální v ústavu vyléčil, a věrohodně to dokázal svému dozorci a nebo ošetřujícímu lékaři, třeba tím, že by něco ukradl nebo někoho zavraždil, byl by okamžitě propuštěn na svobodu nebo na tu správnou stranu informační tabule, jako normální občan naší rozvojové kapitalistické společnsoti.
Reagovat
Datum: 23.2.2018 17:01
Titulek: Re: KSČ
Autor: aNONYM
196
202
Zbytečná práce, na propouštění vrahů už tu máme instituci milosti prezidenta republiky.
Reagovat
Datum: 23.2.2018 19:24
Titulek: Re: KSČ
Autor: Rejpal
242
184
Když někdo někoho krchne, tak by ho ani neměli zavírat, protože jednak se stejně už asi do konce života nepolepší, a jednak by by nezůstalo místo na hradě Mírov na české dolarové multimilionáře a multimiliardáře.
Reagovat
Datum: 24.2.2018 14:20
Titulek: napište nám jsme tu pro vás
Autor: Rojkovo koření a bylinky
souhlas
215
nesouhlas
181
Havel je naštěstí out.
Reagovat
Datum: 23.2.2018 19:30
Titulek: KSČ
Autor: Rejpal
199
183
Chtělo by to na Václaváku něco jako pákový nůžky, jenže tak dvacet metrů dlouhý, a v dolním břitu by bylo tak třičtvrtě metru od sebe patnáct půlkruhových výřezů. Tam by se půl auta naskládalo vedle sebe a vzali se jedním střihem. Je nutno konečně překonat revoluci z roku 1848, a ty primitivní gilotiny pro jednoho...
Reagovat
Datum: 23.2.2018 19:42
Titulek: KSČ
Autor: Rejpal
souhlas
221
nesouhlas
216
Nebo je pustit na eskavátoru do metra, a dole by svištěl ve vejšce ramen rotor z vrtulníku. Deset metrů od toho celtu, která by ten guláš chytala aby to nelítalo na koleje.
Reagovat
Datum: 23.2.2018 21:10
Titulek: KSČ
Autor: Rejpal
202
163
https://www.novinky.cz/ekonomika/464274-cast-cechu-bohatne-luxus-jede.html

Mnoho bohatých českých zlodějů má i vytříběný vkus !!! Všichni směřují k hotelu za 1,7 melounu za noc. Je to i s hvězdářským dalekohledem !!!
Reagovat
Datum: 24.2.2018 12:24
Titulek: Bonus.
Autor: Nenym
217
206
Ten hotel má nejenom neprůstřelný okna ale i hvězdářskej dalekohled. Doufám že je funkční i pro pozemní pozorování neprůstřelných oken pokojů v hotelu naproti.
Reagovat
Datum: 24.2.2018 14:46
Titulek: Infarkt.
Autor: Ferda Prásk
209
156
Já kdybysem neměl u vily v Dejvicích všechny zámky jako z první republiky, tak se picnu. Je vůbec ten Zábřeh i pro chudýho snoba dobrá adresa ?
Reagovat
Datum: 24.2.2018 17:06
Titulek: Jsem rozčilen, nic se nepovedlo.
Autor: Alois Dotah
235
180
Tak Zemák prej nešel Šloufovi na pohřeb protože ví, že Šlouf mu na pohřeb nepude taky. Dorazili Kočka i inženýr Ďuričko, chyběl jen Kájínek. Kdyby přišel Zemák, tak ho inženýr Duričko zase určitě zatřelí na pohřební párty jako kdysi Kočku...
Reagovat
Datum: 25.2.2018 12:28
Titulek: Je nutné, něco znamenat...
Autor: Narwa
193
168
.:
Díváme li se v tuto polední dobu na blogy, co na českém internetu něco znamenají, vidíme, že dochtor Macek, jehož macek asi není takový macek jak všude inzeruje, ale odpusťme mu to jako každému staršímu bělovlasému sexuálnímu terminátorovi, který to co drží v ruce považuje za daleko delší než to ve skutečnsosti je, a je přesvědčen, ale zejméma dovede věrohodně a přesvědčivě simulovat že to prostě dá, se dnes opět vykašlal na překlad moderních anglických básníků, kteří radí čtenáři, aby nevytahovali ho, je a nebo dokonce ji na veřejnosti i když jsou ozbrojeni ale pak je zničí alkohol, a oni to vytahují na věřejnosti třeba dvakrát tejdně všechno, a dal tam jen reklamu na pokračování jenho Jirotkova Saturnina. Existuje již kniha, e-kniha i pdf, dokonce akustická kniha, schází jetště aby pan dochtor za pět kilo na hodinu předčítal na číslo mobilu, objednané přes SMS do telefonu osobně.

Na blogu profesora Klause multihonorise kauzy

www.klaus.cz

sice chybí diskusní rubrika, která byla zrušena v roce 2008 asi hodinu po mém hloupém dotazu na dochtora Mištinu z bratislavského gestapa, ale jinak je tam stále stále tradičně živo, exceluje jeho článek o návštěvě Maďarska:

Píše mimo jiné :

Maďarsko se cítí být – na rozdíl od nás – hráčem světové politiky. Své „zmenšení“ Trianonskou smlouvou po 1. světové válce nese stále velmi těžce. Pořád si myslí, že jim „patří“ bývalé části Uher, které už skoro 100 let nejsou součástí dnešního Maďarska. V budově Parlamentu, kde sídlí i vláda, v pracovně premiéra, je mnohametrový obraz hradu – uvědomili jsme si, že je to Trenčianský hrad. Pracovna premiéra se jmenuje bělehradský sál. Tak extenzivně vidí Maďaři svou „domovinu“.,

a pokračuje:

Když jsme s mladými, velmi vzdělanými, kultivovanými a jazykově skvěle vybavenými pracovníky nadace, kteří nás celé dva dny doprovázeli, porovnávali úspěchy obou našich zemí na zimní olympiádě v Koreji (zatím nula medailí pro Maďarsko) a já řekl – no samozřejmě, Vy tu máte jen malé hory, jejich okamžitá, bez přemýšlení, reakce byla: naše hory jsou na Slovensku a v Rumunsku. Opakuji, to je myšlení mladé generace, nikoli stoletých, kteří ještě pamatují Trianon!
Reagovat
Datum: 25.2.2018 12:35
Titulek: Blogy, co něco znamenají...
Autor: Narwa
212
185
Na blogu profesora Knížáka visí další otevřený dopis prezidentovi. Bylo by zajímavé, kdyby porušil tradici, a jednou mu poslal pro změnu dopis zavřený. Možná že by Emana tak překvapil, že by si konečně přečetl ze zájmu, jen protože to byl zavřený dopis, co mu profesor Knížák Dr.A. vlastně pořád chce. Protože je dnes mrazivý den, profesor Knížák se jistě připravuje k obědu, a dokončuje ve své pracovně oblečen v županu teplákách a bačkorách, možná že má i svůj klobouk, protože táhne od okna, svůj doplední filozofický monolog s dýmem svého doutníku. Možná že už vstává, a odhodiv již típnutý vajgl do broušeného popelníku, děkuje Bohu, že si na poslední chvíli nemusel rozhořčen natáhnout do plic zbytečně velkou dávku nikotinu, zkoncentrovaného ve vajglu, protože vyhlédl oknem ven, a zastávka autobusu před barákem je i v neděli v poledne plná slováků. Rači nemyslet, jak ho před již skoro třičtvrtě rokem nepozdravil jednou ráno v hale slovenský prorektor, i když profeosr před časem učil jeho slovenskou manželku, a když mu to profesor rasantně připomenul, dokonce začal dělat, že ho nevidí. Kde se vlastně v Praze berou všichni slováci? Je to přímo invaze. A ještě nezdraví. Všichni by měli když jdou kolem profesora kokrhat, jako když byl ještě za Husáka disident, a bylo by zase všechno v pořádku jako tenkrát za bolševiků !!!
Reagovat
Datum: 27.2.2018 10:40
Titulek: Pokus o A.E.Poa CZ
Autor: Natron
178
168
Usadil se ke stolu se zelenou lampou ve své pracovně, a první co ho upoutalo byly navlhlé směnky na stole. Přičichl, a rozčileně tiše vykřikl FUJ !!! Vlhké stopy nedly i k jeho oblíbenému koženému křeslu naproti, a když se tam usadil, připadala mu nějak křivě postavená i palma za psacím stolem. Odstavil ji, a uviděl opět na zdi, jakoby tam někdo vychrstl skleničku čaje. Rezignovaně ji zase postavil na původní místo, zhasl, a když odcházel z místnosti, odkopl ještě zlostně použitý latexový smotek, a již naprosto přesně věděl, že prokopnutý sádrokarton v ložnici hned vedle postele není od příliš důkladného uklízení jeho o dvě generace mladší akademicky vzdělané manželky. Nasadil si v předsíni před zrcadlem klobouk, a plášť, a měl se k odchodu. Příliš malý muž a příliš velký klobouk...
Reagovat
Datum: 27.2.2018 16:45
Titulek: E.A.Poe.
Autor: Nenym
190
179
Agentura byla na kraji okresního města ve vysokým baráku, před ním zahraniční bouráky. V recepci tichá hudba, v budově všude vejtahy ze zrcadlama, turnikety na karty a smrad veksláckejch tabáků. Unavený servilní fízl vytáhl v kanclu č.331 ze sejfu z hromady podobných obálku s číslem 143, vysypal z ní bazmek s USB, a podal mu stvrzenku do pokladny na deset papírů. U pokladny složil hotovost, a dostal razítko. Když se vrátil do kanclu, fízl převzal složenku, něco zadatloval na počítači, zasunul obálku do skartovačky, a zatímco cvakala, položil před něj flešku. Máte v počítači doma desítky? Zeptal se starostlivě. Po zakejvání hlavou pokračoval: Tak to strčte do díry, a ono se to samo rozběhne. Tady máte ještě dva diazepamy. K čemu? Divil se malý muž s velkým kloboukem v ruce. Uvidíte, pravil fízl přívětivě, a podal mu ruku. Kdybyste ještě něco potřeboval, jste náš VIP klient...

Když malý muž s velkým kloboukem nasedal na parkovišti do své kouřící škodovky, a odjížděl, všiml si, že starší stromy s mohutnými větvemi, které byly ještě před týdnem před agenturou, zmizely...Reagovat
Datum: 28.2.2018 19:30
Titulek: E.A.Poe.
Autor: Natron
246
228
Když malý muž s velkým kloboukem odjížděl svou čadící škodovkou kolem vzorně upraveného trávníku kde ještě minule byly stromy s mohutnými větvemi, vzpoměl si na krátkou novinovou zprávu, ve které se psalo o oběšenci před nějakou detektivní agenturou, a konečně i pochopil k čemu jsou ty dva diazepamy, které nahoře v kanclu dostal...
Reagovat
Datum: 28.2.2018 19:37
Titulek: Lord Grosby v akci
Autor: Nenym
190
173
Lord Grosby se vrátil předčasně ze služební cesty, a nalezl v ložnici lady Gwyth s lordem Kentworthem. Přineste mi moji katanu, a kamenec, poručil sluhovi Jeanu. Kamenec? Zeptal se nechápavě sluha Jean. Ano, trval na svém lord Grosby, kamenec na holení...
Reagovat
Datum: 28.2.2018 19:44
Titulek: Sádrokarton
Autor: Natron
212
184
Ten den večer byl ve vile v ložnici prokopnut sádrokarton už podruhé...
Reagovat
Datum: 28.2.2018 19:47
Titulek: Tři detektivky
Autor: Karbit
207
210
Tak jsem četl ukázku z těch dochtorových nejnovějších detektivek, ale připadá mi to značně slabý...
Reagovat
Datum: 1.3.2018 11:01
Titulek: Perspektivní autor.
Autor: Nenym
207
182
Líbit se to nikomu nemusí, hlavně že se to bude prodávat, protože na to všichni naletí.
Reagovat
Datum: 1.3.2018 11:05
Titulek: Romány.
Autor: Karbit
204
178
Nejkvalitnější román o sexu napíše impotent, protože mu nezbývá než snít, zatímco alfasamec v čase snění impotenta pilně pracuje.
Reagovat
Datum: 1.3.2018 11:07
Titulek: Umělci
Autor: Natron
182
206
Kdo umí, ten to dělá, kdo neumí, ten o tom přednáší na vysoký škole.
Reagovat
Datum: 1.3.2018 11:10
Titulek: Šajn.
Autor: Karbit
196
179
Prokletím degustérů rakouských slaných vín s téměř pivní pěnou a šroubovým uzávěrem je, že díky nevyhnutelnému bontonu nemají šajn, co se právě děje pod stolem.
Reagovat
Datum: 1.3.2018 11:14
Titulek: Veselo
Autor: Karbit
214
167
Všude blbá nálada, říká si sexuální terminátor v předsíni, když přichází z hospody, a věší svůj příliš velký klobouk na věšák, jen na mém kanapi v obejváku je zřejmě veselo....
Reagovat
Datum: 2.3.2018 12:42
Titulek: Re: Veselo na kanapi
Autor: Chudí versus bohatí
236
176
...bohatý terminátor vyndal z baru whiski nejvyšší kvality, zhroutil se do koženého křesla a ožral se na plech. Z kanape jeho obýváku se ozýval zvonivý smích o dvě generace mladší manželky a o něco hlubší hlas urostlého, leč velmi chudého mladíka...
Reagovat
Datum: 4.3.2018 13:33
Titulek: Re: Veselo na kanapi
Autor: Nenym
150
170
S těma urostlejma o hlavu vyššíma chudejma mladíkama je vždycky problém, zejména když je jich časem víc. Nakonec se sexuální terminátor realizuje fackováním kolegů sedících na židli zezadu...
Reagovat
Datum: 2.3.2018 11:04
Titulek: Černej klobouk a bílý vlasy...
Autor: Nenym
183
181
V tý asociaci se mi vždy zjeví ožralá Jakubisková...
Reagovat
Datum: 3.3.2018 14:39
Titulek: janumi
Autor: "z"
270
222
janumi by si mel dat pozor na svou emailovou schranku
Reagovat
Datum: 3.5.2018 20:03
Titulek: Nejvíc přítel
Autor: Foríst
195
153
add. Poděkování i omluva
Reagovat
Datum: 5.3.2018 15:41
Titulek: Slušný oddíl tady
Autor: ÚOOÚ (GDPR) např.
souhlas
231
nesouhlas
171
aNoNyMuS "z" ještě si to olajkuj
Reagovat
Datum: 5.3.2018 17:37
Titulek: Re: Slušný oddíl tady
Autor: Nenym
172
259
Nejste taky urostlý chudý mladík co se prodává? Přiznejte se, janumi...
Reagovat
Datum: 5.3.2018 18:39
Titulek: Re: Slušný oddíl tady
Autor: Začínající spisovatel-analytik
260
163
Vy jste zdejší troll 24/7 na HPP. V redakci čůráte do umývadla a vynášíte informace :-P
Reagovat
Datum: 5.3.2018 20:20
Titulek: Petrollej
Autor: Nenym
souhlas
224
nesouhlas
210
Ve vaší mysli, kolego, probíhá takzvaná psychiatrická projekce. Poznal jsem to zřetelně podle toho Vašeho HPP 24/7 a čůrání do umyvadla. Buďterád, že nemusíte čůrat pod stoem do petky. Věřím, že WC máte v redakci jen pro šéfy...
Reagovat
Datum: 4.7.2018 13:43
Titulek: T.S.&PENB
Autor: Jan umí
119
111
Ze sedliny ve vaší petce jste poznal ještě co? Snad ty své ohavné perverznosti zarovnáváte ze svojí adresy. Neoprávněně sdílet určitě neznamená být kolegou. Hezký den slušným lidem.
Reagovat
Datum: 5.3.2018 20:27
Titulek: Jak čůrat do petky
Autor: Nenym
199
180
Rozumná námezdná pracovní síla dle továrníka Engelse a jeho poskoka Karla Marxe, zvaná dnes spíše "lidský zdroj" která nemá klíče od redakčního WC, se může vyvarovat potřísnění kalhot, což působí někdy dehonestaci až ostrakizaci od šéfa tím, že vezme dvě dvoulitrové petky, jednu použije jako zásobník, a druhou odstřihne uprostřed, a slepí hrdly k sobě, takže nahoře vznikne jakýsi trychtýř. Takto je možno snadno močit i při rozhovoru se šáfem, bohužel to má tu nevýhodu, že do toho nelze i kálet. Ttedy jde, ale jen s krajními potížemi...
Reagovat
Datum: 7.3.2018 17:25
Titulek: Re: Slušný oddíl tady
Autor: Dr. Chocholoušek
262
200
S vynášením citlivých údajů má pac. dlouholetou praxi. Na uzavřeném odd. totiž vynášel kačeny a bažanty, pročež se u něj dodnes projevuje urinofekální obsese. Kdyby se lépe učil, nemusel by dnes trollit, ale dělat např. strážníka ;-).
Reagovat
Datum: 7.3.2018 17:48
Titulek: Re: Slušný oddíl tady
Autor: Forrest Gump
233
159
A to je asi tak všechno.
Reagovat
Datum: 5.3.2018 20:37
Titulek: Metoda
Autor: Carbon
187
184
Mně stačí jako trollovi na 24/7, který nemá klíče od redakčního WC na týden jen jedna dvaapůllitrová petka, jejíž hrdlo pofoukám horkovzdušnou pistolí a když to změkne, tak do toho narvu trubku redakčního od vysavače. Když močím a diskutuji přitom s šéfredaktorem, probíhá vše díky těsnosti bez jakýchkoli vedlejších paraztiních zvuků. Ta petka s tím trychtýřem musí znít jako když někde teče z trubky z metru vejšky horský potůček. To by mi pan Bakala dal, kdybych s ním takto neprofesionálně diskutoval s opeřencem v ruce ...
Reagovat
Datum: 5.3.2018 20:42
Titulek: Péro v ruce
Autor: Nenym
193
183
Od namáhavé a špatně placené práce redakčního trolla 24/7 v HPP, který nemá klíče od redakčního WC z dob Jaroslava Haška uplynulo hodně let, a tak už dnes nemusíme mít naštěstí při rozhovorech se šéfredaktorem péro v ruce,aby si nemyslel že se flákáme v pracovní době protože píšeme na klávesnici.
Reagovat
Datum: 5.3.2018 20:50
Titulek: Soudruzi,
Autor: Madla
148
167
nešlo by to prosímvás bez té ornitologie ? Pojďme se bavit třeba o malých prsech, indexu BMI a nebo tělním zápachu.
Reagovat
Datum: 6.3.2018 12:22
Titulek: Busýnes
Autor: Metyl
150
151
Reagovat
Datum: 9.3.2018 13:44
Titulek: Ruka ve stáří
Autor: Benzen
179
179
Když ji sahám na prsa, má stařecká ruka je ledová a bílá. Když se ji dotknu pod pasem, ruka nezteplá, ale zfialoví.
Reagovat
Datum: 10.3.2018 13:24
Titulek: Re: Ruka ve stáří
Autor: Natron
167
162
Copak jen ruka. Nechci samozřejmě konkretizovat...
Reagovat
Datum: 10.3.2018 13:10
Titulek: Byla s ním u holiče a líbala mu pleš.
Autor: Karbit
162
151
Poté, co ho nazval nepředvidatelným kokotem, to mezi Karlem Gotem a Felixem Slováčkem jiskřilo. Nyní se však objali, a vzpomínali na německé turné. Pokud to ještě půjde, dopřeji Lucii dítě, připustil Felix Slováček (74).
Reagovat
Datum: 10.3.2018 13:38
Titulek: Byla s ním u holiče a líbala mu pleš
Autor: karbit
149
157
Copak líbat pleš, Lucka Felixovi prej každý ráno líbá ve šrajtofli pětitisícovky, a pusu dá i každý tisícovce a dokonce malou i pětikilu. Vyrábět v pětasedumdesáti novou generaci, to jsou právě ti nejkvalitnější jedinci. Myslím, že Felix by ale měl spíš Lucce koupit motorku. Taky černoška by pásla, jako soudruh Kocáb...
Reagovat
Datum: 10.3.2018 13:57
Titulek: Re: Byla s ním u holiče a líbala mu pleš
Autor: Natron
188
194
Doktor je střízlík, a tak to má doma zřejmě jednoduchý, ale takovej Felix s Dádou, to je jak když jede dvěstěkilovej orangutan na dětský tříkolce..
Reagovat
Datum: 10.3.2018 16:40
Titulek: Exkluzivní názory dnešních mladých žen.
Autor: Natron
168
177
Reagovat
Datum: 10.3.2018 19:45
Titulek: Re: Exkluzivní názory dnešních mladých žen.
Autor: Martin S.
180
174
Za důstojnost by se nemělo bojovat bez kalhotek, říká Barbara Nesvadbová...

Jak dovedou být zralejší dámy dvojsmyslné...
Reagovat
Datum: 10.3.2018 21:43
Titulek: Re: Exkluzivní názory dnešních mladých žen.
Autor: aNONYM
165
175
Má praxi ze života se zlodějským socanem Březinou ;-)
Reagovat
Datum: 11.3.2018 10:45
Titulek: Re: Exkluzivní názory dnešních mladých žen.
Autor: Nenym
209
186
Zlodějský socan Březina, to vypadá, jako byste ty socany neměl vůbec rád...

Jsem přesvědčen že všichni co dříve nekradli, a nekradou ani dnes , by se měli nechat neprodleně vyšetřit na psychiatrii...
Reagovat
Datum: 11.3.2018 12:22
Titulek: Re: Exkluzivní názory dnešních mladých žen.
Autor: aNONYM
152
132
Byl pravomocně odsouzen, takže je to poberta. Ale chápu, že podle vás jsou někteří odsouzení zloději nevinní, protože jsou z té správné strany :)
Reagovat
Datum: 12.3.2018 19:07
Titulek: Správná strana
Autor: Nenym
156
198
Pokud je zloděj ze správné strany, mělo by být už dávno uzákoněno, že se mu nesmí říkat zloděj, protže krade legálně. Naši ruští přátelé na to mají termín Vory v zakóně.
Reagovat
Datum: 16.3.2018 18:27
Titulek: Prstem !!
Autor: Yes
146
151
Na privatizační zloděje je nutno nekompromisně ukázat dlouhým bílým studeným prstem...
Reagovat
Datum: 16.3.2018 18:36
Titulek: Obchod
Autor: Yes
175
173
Odchod poslanců z inaguračního projevu prezidenta Zemana byl omyl, který začal Kníže Švancenberk, který se při projevu probudil, když ho začal zlobit močový měchýř. Většina přítomných poslanců to nesprávně pochopila jako signál k odchodu. Uvádí to dnes Miroslav Kalousek v Parlamentních listech.
Reagovat
Datum: 17.3.2018 20:34
Titulek: Obchod
Autor: Pojďme rychle domů
177
160
Společná schůze poslanecké sněmovny a senátu byla pracovní záležitost. Oni byli v práci. Těch 15 psychicky narušených jedinců, kteří svévolně opustili své pracoviště by mělo býti potrestáno nebo podmínečně zbaveno svých mandátů.
Reagovat
Datum: 18.3.2018 07:06
Titulek: Re: Obchod
Autor: petr x
153
152
Schůze měla jen jeden bod a to slib prezidenta. Poslouchat jeho následné myšlenkové zvratky už nebylo povinné.
Reagovat
Datum: 19.3.2018 07:47
Titulek: Demonstrace v Praze
Autor: VX
174
169
Včera dopoledne prý protiteroristický útvar, takzvaná "URNA" rozehnal v Praze velkou neohlášenou demonstraci, v čele které vezli bombu. Nakonec se ukázalo, že se jedná o pohřeb prezidenta Zemana.
Reagovat
Datum: 18.3.2018 09:31
Titulek: Z katechizmu zdravomyslícího
Autor: V2
167
167
................
................
Slované jsou hloupí a hrubí. Svoji hloupost nazývají čestností, pořádkem, vyššími principy. Nedostatek přizpůsobnosti a schopnosti měnit chování v závislosti od situace, nedostatek ohebnosti umu nazývají gójové "být samým sebou". Jsou tak hloupí, že neumí ani dobře lhát. Nazývají to čestností, ačkoliv lež a nečestné chování jsou jim vrozeny. Jejich primitivnost se za starých časů zvala barbarstvím,
v středověku rytířstvím, později džentlmenstvím. Pro hloupost se zabíjeli na souboji, dnes končí život sebevraždou. Nebudeme jim v tom bránit.

Mají omezené schopnosti, proto všemu staví hranice. My říkáme: Možnosti člověka jsou neomezené, jedná-li podle okolností. Myšlení gójů uvízlo u hranice, kterou si dali a nejsou schopni překročit. V tom je jejich neštěstí, v tom je naše superiorita. Mluvte a jednejte tak, jak nepřipouští jejich morálka. Dělejte to, co se jim zdá nemožným. Oni toho nejsou schopni.

Vaše řeč musí být omračující, energická, agresivní, sebevědomá. Více šumu a slovního pozlátka, více nepochopitelného a vědecky mlhavého. Tvořte teorie, hypothézy, směry, školy, metódy reálné i nereálné. Čím extravagantnější, tím líp! Nevadí, že ty theorie nikdo nepotřebuje, že zítra přijdou v zapomenutí. Nechť gójové si lámou hlavu a nachází v nich, co v nich není, zítra dáme novou stravu jejich primitivním mozkům. Nezáleží na tom, co říkáte, záleží na tom, jak to říkáte. Sebejistota v projevu bude chápána jako přesvědčení, ambice jako vznešenost, způsob jak poučujete a opravujete góje jako výtečnost./.../

Držte ve svých rukách prostředky propagandy a informací: tisk, radio, televizi, kino. Pronikejte ještě více do aparátu strany a státu. Kolem každé otázky formulujte veřejné mínění s přihlédnutím na naše národní zájmy.

Držte pod neustálou kontrolou každý krok vlivných gójů tak, aby neměli mezi sebou přímé kontakty, nýbrž vždy přes nás.

Pokud se nedaří blokovat postup mladých a nadaných gójů, vtáhněte je do svých firem, vytvořte kolem nich židovský kruh a izolujte je od starých kontaktů a známostí. Díky ženám-židovkám a milenkám-židovkám zlato gójů přejde k nám a posílí naši nadvládu. Teprve až si vezmou židovskou manželku, dejte jim na zelenou. Nebojte se, děti budou naše. Žádná židovka neustoupí od své boží vyvolenosti a podle toho děti vychová.

Berte si za ženy krásné a zdravé rusky, nechť zlepšují naši rasu.

Všichni slovanští gójové jsou stádové kusy, ovčané. Nepouštějte to ze zřetele. Stádo s vaší pomocí bude potlačovat každou individuálnost. Pokud ji přinesl primitiv s ambicemi, povyšte ho. Nechť si nějaký čas pobude na výsluní, později ho před stádem odhalíte. V očích stáda budete hrdinou.
________________________
Všimněte si :

...Pokud ji přinese primitiv s mabicemi...

Reagovat
Datum: 19.3.2018 07:53
Titulek: Dochtora už nějak nikam nezvou
Autor: Karbon
souhlas
144
nesouhlas
141
..a tak se musí vnucovat...
Reagovat
Datum: 18.3.2018 09:52
Titulek: Bez titulku
Autor: Nenym
169
163
Škoda že dochtora nepozvali. Ten by na všechny odcházející ukázat svým dlouhým bílým studeným prstem, a na toho Švancenberka dvakrát, a pak mu ještě dal za to záhlavec..
Reagovat
Datum: 18.3.2018 09:55
Titulek: Riziko
Autor: Natron
148
161
Dochtora je nebezpečný někam zvát, protože by jim tam třeba řek, že všechny zloděje a kurvy je nutný vyházet. A pro pravdu se lidi nejvíc zlobí.
Reagovat
Datum: 25.3.2018 20:35
Titulek: Nová píseň
Autor: Nenym
163
150
https://www.youtube.com/watch?v=CEGmYF5K1vM

Internet teď zaplavuje video nové písně na melodii mlůádkovy písně Jožin z bažin:

Macek, Macek, k Rátovi se blíží,

ten nic neví, oči se mu klíží,

a pak náhle plesk, a jakpak by to dopadlo,

jako když do WTC narazilo letadlo...
Reagovat
Datum: 27.3.2018 19:45
Titulek: Klaus...
Autor: Ben-zin
153
142
Reagovat
Datum: 10.4.2018 21:09
Titulek: Re: Klaus...
Autor: Fenon
166
167
Vidím to velmi ostře a jsem rád, že mám šanci to někde nahlas říct. To je přece navýsost politické téma a pokusy unikat k nějakým legislativním výkladům jsou naprostým omylem a zaváděním na scestí. Bylo politicky rozhodnuto podle mého názoru fatálně špatně. Zásadně s tím nemohu souhlasit.
Reagovat
Datum: 11.4.2018 10:13
Titulek: Bez titulku
Autor: šošo
140
119
A tady tiež. Strašne co sů to tu za ludia. Ale s tým vašim Klausom bysom sůhlasil. Ako to ma Klaus os sexom ? Sylšal som o tom v Bratislave strašne veci...
Reagovat
Datum: 11.4.2018 10:19
Titulek: Bez titulku
Autor: šošo
142
114
Terazky tady hore čítam, že Urna rozohnala v Prahe pohreb vášho prezidenta Zemana. Ňeje to zas nejaka ruska propaganda? Veď včera som ho viděl v televíziji Joj. Možna ale že to bol jeho dvojnik. Možne je všetko...
Reagovat
Datum: 11.4.2018 11:50
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jenda Benda
147
147
Neztrapňuj se se slovenštinou, kterou neumíš a piš, jak ti zobák narostl!
Reagovat
Datum: 11.4.2018 14:29
Titulek: Piš
Autor: T24/7
155
161
Piš jak Ti zobák narostl, tak by to řekl soudruh Babiš. U nás v redakci bychom asi řekli: Piš takovým pérem, jaké držíš v ruce.
Reagovat
Datum: 11.4.2018 14:31
Titulek: Bez titulku
Autor: Kyslík
152
157
Babiš se dobře? Bureš se divit!
Reagovat
Datum: 13.4.2018 11:47
Titulek: autogramiáda
Autor: nitrit
163
165
dochtor má 17.dubna autogramiádu svých detektivních povídek na pokračování na Václaváku v paláci knihy. jako kmotra bude prý jeho knihu křtít sexuální symbol česka, Halina Pawlowská. ten Macek to je novej českej Hugo Heffner. všichni bysme si to měli konečně uvědomit.
Reagovat
Datum: 15.4.2018 09:38
Titulek: Další básník
Autor: T24/7
157
168
Je neděle a je přeložen další starý anglický básník. Sice nenavádí čtenáře, aby neukazovali na ulici ho, je ani ji, ale stejně má i na obraze zřetelně rudý nos, takže to asi jenom tají. Tuhle mi jeden pražský antikvář vyprávěl o nějakých zvláště podařených překladech Šejxpírových sonetů. Musel jsem se s ním u pultu tiše smát...
Reagovat
Datum: 16.4.2018 12:30
Titulek: Slavný čech...
Autor: Nenym
149
155
Kromě toho, že americký film přelet nad kukaččím hnízdem režíroval Čech, je ve snímku další odkaz na naši zemi. Během hraní karet říká Danny DeVito „hovno“ a jeho spoluhráč reaguje stejně.

Zdroj: http://www.extra.cz/nenavist-na-place-a-dalsi-4-veci-ktere-jste-nevedeli-o-oscarovem-filmu-prelet-nad-kukaccim-hnizdem
Reagovat
Datum: 17.4.2018 18:52
Titulek: Slavná tunelářská veš Miroslav Macek, místopředseda ODS
Autor: petr
158
178
Tunelář Macek vykradl nejen Knižní velkoobchod (okamžitě po privatizaci začal Macek rozprodávat lukrativní nemovitosti Knižního velkoobchodu, desítky miliónů shrábl do vlastní kapsy a vytunelovaný Knižní velkoobchod převedl nakonec na bezdomovce), ale Macek měl své zlodějské pracky i v "experimentální privatizaci šumperské nemocnice", tedy naší Okresní nemocnice Šumperk.

Privatizace šumperské nemocnice za směšných 115 milionů Kč partičce lékařů ódéesáků
Usnesením vlády České republiky č. 400 ze dne 13. července 1994 byl schválen přímý prodej Okresní nemocnice Šumperk předem určenému nabyvateli, tj. soukromé společnosti Nemocnice Šumperk, spol. s r. o., za účetní hodnotu nemocnice ke dni prodeje, tj. za cenu 115 milionů Kč. Podpis Václav Klaus (ODS).
Novými majiteli nemocnice se tak stali společníci soukromé společnosti Nemocnice Šumperk, spol. s r. o.:
šumperští lékaři MUDr. JAN KORGER - poslanec ODS (1992) a šumperský zastupitel ODS (1994 - 1998), zemřel v roce 2016, MUDr. PAVEL BROŽ, MUDr. TOMÁŠ JANÍČEK, MUDr. PAVEL VALOUŠEK, MUDr. PETR ŽÁK a ING. JAROSLAV VORÁČ - dnes předseda ANO Šumperk a člen šumperského zastupitelstva za Babišovce. Každý z nich tehdy v roce 1994 vložil do spol. s.r.o. vklad pouhých 20.000,- Kč, základní kapitál Nemocnice Šumperk, spol. s r. o. byl pouhých 120.000,- Kč.

V roce 1997 poslankyně Eva Fischerová (ČSSD) označila privatizaci šumperské nemocnice za nepovedenou, za ekonomické a morální selhání. Navrhla odstoupení od kupní smlouvy mezi Nemocnicí Šumperk a Fondem národního majetku a vrácení zprivatizovaného podílu státu. Privatizaci podle ní napomohla jednání s fondem vedená dvěma bývalými poslanci (POSLANEC ODS MIROSLAV MACEK A POSLANEC ODS MUDr. JAN KORGER), z nichž jeden se stal společníkem nemocnice (MUDr. JAN KORGER).
Poslankyně Eva Fischerová (ČSSD) kritizovala prodej části garáží a objektu údržby včetně pozemku. Uvedla: "Nabyvatelé od počátku vložili od počátku pouhých 100 tis. korun, své kmenové jmění posléze rozšířili, ale až ze získaných odměn, které si po roce hospodaření s privatizovaným majetkem sami sobě vyplatili. Dlužno podotknout, že finanční potíže společnosti nevznikaly až nyní, neboť již v minulém roce se společnost snažila prodat část nemovitostí předmětné nemocnice."..."Přitom nelze zapomínat, že na vybudování nejnovější části nemocnice, chirurgického pavilonu, se částkou 60 až 100 mil. korun podílely na úkor budování své infrastruktury téměř všechny obce a města okresu Šumperk." http://www.psp.cz/eknih/1996ps/stenprot/015schuz/s015023.htm

Deset let po privatizaci, v letech 2004 - 2006, pak otcové - ODS privatizéři za své podíly ve skomírající šumperské nemocnici dostali skutečně zázračný vývar od Chreneka a Polacha, zvláště pak P. Brož (15 milionů), Valoušek, Janíček (oba přes 16 milionů), Korger a Voráč (oba přes 6 milionů), viz internetový Obchodní rejstřík, smlouvy o převodu obchodního podílu.

Provoz nemocnice stojí na příjmech ze zdravotních pojišťoven a rozdíl mezi státním a soukromým zařízením spočívá v nakládání s ušetřenými, de facto veřejnými, financemi. Zaměstnanci soukromých nemocnic mají zpravidla nižší mzdy. Majitel soukromé nemocnice si může dělat se svými zisky, co chce.
Reagovat
Datum: 18.4.2018 09:40
Titulek: Re: Slavná tunelářská veš Miroslav Macek, místopředseda ODS
Autor: Valda
165
177
Dle Vás povedená partička nemocnici koupila za směšných 115 mega. Dále píšete privatizéři dostali zázračný vývar 15+16+16+6+6= 59 mega.
Reagovat
Datum: 18.4.2018 10:14
Titulek: Je to ve stolečku...
Autor: Nenym
135
147
Byl jednou jeden domeček,
v tom domečku stoleček,
na stolečku mistička,
v té mističce vodička,
v té vodičce rybička.

Kde je ta ryba?
Kočka jí snědla.

Kde je ta kočka?
V lesích se zaběhla.

Kde jsou ty lesy?
Na prach zhořely.

Kde je ten prach?
Voda ho vzala.

Kde je ta voda?
Volí ji vypili.

Kde jsou Ti voli?
Páni je snědli.

A kde jsou Ti páni?
Na hřbitově zakopáni.

Skoro jako v čechách, jen děti těch nejmenovaných bolševických pánů / od roku 1989 je v čechách minimálně 30 000 dolarových multimilionářů / už budou mít vše nakradené legálně...
Reagovat
Datum: 19.4.2018 11:08
Titulek: Lékařské vyšetření
Autor: Uhličitan sodný
156
162
Ani takový politik - privatizátor, následně pak sedumdesátiletý bělovlasý sexuální terminátor to nemá lehké:

Pondělí : Vstupní vyšetření - "Pane doktore, co Vám je ?" "Boli mě nohy od chozeňa a kokot od robeňa."
Úterý : Status idem (stav stejný)
Středa : Status idem
Čtvrtek : Exitus letalis 10.30 (smrt v 10.30)
Reagovat
Datum: 21.4.2018 10:44
Titulek: Šábes
Autor: hydroxid draselný
159
133
Tak se divám s očima jak tenisové míče, že dochtor Macek jehož macek není asi takový macek jak všude inzeruje, a rozdal již kvůli tomu i několik facek, pracuje dnes na svém blogu

macekvbotach.cz

výjimečně i na šábes. Sobotní reklama jeho povídek psaných dle stylu slavných spisovatelů ukazuje stejně jako úterní autogramiáda v paláci Luxor na Václavském náměstí v Praze, že s jeho literárními ambicemi to bude asi podobné ne li úplně stejné , jako s lahodnými slanými rakouskými víny s téměř pivní pěnou, které zase propaguje jeho o dvě generace mladší akademicky vzdělaná manželka...
Reagovat
Datum: 25.4.2018 09:18
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
148
141
Tady ty hlasy musí někdo zarovnávat. Toto jsem nikde na žádném jiném diskusním foru neviděl.
Reagovat
Datum: 27.4.2018 10:10
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
140
144
Dneska v šest sem udělal pokus, a všechny hlasy jsem zvýšil náhodně o jednu. V šest pět to už bylo zase všechno pečlivě vyrovnaný !!!
Reagovat
Datum: 27.4.2018 10:15
Titulek: Bez titulku
Autor: Natron
140
114
Nezáviď !!! Dochtor je rád že mu vůbec někdo kliká, nebo někoho najal, protože všichni ostatní už stejně dávno myslejí že exnul...
Reagovat
Datum: 27.4.2018 18:46
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
souhlas
133
nesouhlas
133
Před pěti minutama jsem všechny zvýšil o jednu, a za pět minut už je zase zarovnáno !!!
Reagovat
Datum: 28.4.2018 10:41
Titulek: zarovnavač.
Autor: Drinker
133
132
Debile, ten zarovnávač sem já.
Reagovat
Datum: 1.5.2018 09:25
Titulek: Re: zarovnavač.
Autor: Anonym
souhlas
137
nesouhlas
159
Ten úchyl už to tady zase všechno zarovnal ...
Reagovat
Datum: 2.5.2018 09:18
Titulek: Zarovnávání soudruhů
Autor: Natron
134
109
Reagovat
Datum: 2.5.2018 09:21
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
137
151
Zarovnavač je zřejmě nějakej soudruh. Takhle se na ně musí!!!

https://www.youtube.com/watch?v=Dq2ii7PRM7U
Reagovat
Datum: 7.5.2018 11:46
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
176
162
Drinker už to zase zarovnal.
Reagovat
Datum: 7.5.2018 11:51
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
161
151
Drinker to zase zarovna, dva musel z trafiky a čtyři z hospody.
Reagovat
Datum: 11.5.2018 12:14
Titulek: Bez titulku
Autor: Jana
135
134
Co se vám na bývalém manželovi líbilo, co byly jeho slabé stránky?

Nejslabší jeho stránkou byla bájná lhavost, a co se mi líbilo? Nu, řekněme, aby vážnost chvíle utrpěla: jak krásně uměl mluvit…
Reagovat
Datum: 5.6.2018 14:12
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: jan
130
139
Tak se Jano stav uděláme krásný Akt-jestli souhlasíš!
Reagovat
Datum: 13.6.2018 11:48
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jano
123
137
Já ti dám fotit akty, ty úchyle. Tuhle sem tě viděl na Náměstí republiky v metru v tom fotografickým automatu, člověk myslí že je volno protože nejsou vidět dole nohy, odhrne záclonku, a nestačí se divit.
Reagovat
Datum: 13.6.2018 12:10
Titulek: pako
Autor: jan
109
125
To je novinka Ty šašku! Mi tu máme nějaké metro v SU!
Reagovat
Datum: 13.6.2018 12:23
Titulek: Re: pako
Autor: Jenda Benda
155
131
Reagovat
Datum: 13.6.2018 17:05
Titulek: Re: pako
Autor: Jano
99
123
Kdyby v SU, v Práglu !!!!!!!!!
Reagovat
Datum: 14.6.2018 12:25
Titulek: blb
Autor: jan
121
119
Tak zítra 15.6. v Grandu ve 14h.když jsi mne viděl tak mě určitě poznáš a můžeš mi říct co jsem tam dělal-jestli myslíš Prahu-tam jsem už několik roků nebyl!Tak se v Grandu snaž šašku!Už teď s tebe mám srandu!
Reagovat
Datum: 21.6.2018 19:49
Titulek: Re: blb
Autor: místo
113
144
Doufám že v Grandu taky neuvidím holej zadek...
Reagovat
Datum: 21.6.2018 21:41
Titulek: Re: blb
Autor: jan
97
120
Máš nějaké spoždění-čekal jsem tě šašku 15.6. a ono nic!
Reagovat
Datum: 3.9.2018 20:53
Titulek: Re: blb
Autor: Artyčok
118
105
Přijď do hotelu zejtra v šest večer a zaklepu ti zezadu na rameno kladivem.
Reagovat
Datum: 17.5.2018 21:53
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
145
101
Nojo, Blochová...
Reagovat
Datum: 25.5.2018 13:46
Titulek: Bez titulku
Autor: Drinker
135
141
Zarovnáno.
Reagovat
Datum: 1.6.2018 19:21
Titulek: Bez titulku
Autor: Koloid
125
129
Teď sem si koupil v Kaufu ve slevě vakuově balené vepřové oháňky, dívám se vzadu, a místo původu masa je tam vytištěna ovulační kalkulačka !!!
Reagovat
Datum: 1.6.2018 19:55
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
souhlas
111
nesouhlas
124
Hoď to do fotokoutku.
Reagovat
Datum: 4.6.2018 21:51
Titulek: Bez titulku
Autor: Nenym
149
144
Měl by zde být stanoven nějaký zasloužilý soudruh. Jak to zarovnávají všichni tak je v tom bordel.
Reagovat
Datum: 4.6.2018 21:56
Titulek: Bez titulku
Autor: Fenyl
135
139
Na soudruhy se musí jedině takhle.

https://www.youtube.com/watch?v=bZ54Xf73QOc
Reagovat
Datum: 13.6.2018 11:43
Titulek: Bez titulku
Autor: Dimetyl
152
153
Místo hole ocelovej pajcr.
Reagovat
Datum: 21.6.2018 19:47
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: místo
130
146
Místo přes záda přes hlavu.
Reagovat
Datum: 26.6.2018 07:40
Titulek: Bez titulku
Autor: Drinker
114
128
Něco nám uschne a my se s tím halt musíme smířit. Správně doktore.
Reagovat
Datum: 7.7.2018 12:54
Titulek: Bez titulku
Autor: Tunelděda
106
121
Tunelděda je od středy neaktivní a dneska zřejmě provokativně nepracuje protože je šábes. Dalšího anglického alkoholika oslaví až zejtra.
Reagovat
Datum: 17.7.2018 12:30
Titulek: Bez titulku
Autor: Owen Decarbon
107
113
Když spadne listí je to v pořádku. Horší je když spadne kruz bitkojnu.
Reagovat
Datum: 4.8.2018 21:23
Titulek: Bez titulku
Autor: Drinker
souhlas
109
nesouhlas
110
Vyrovnáno. Doufám že zejtra dochtor zase přeloží nějakou anglickou alkoholičku a alkoholika. Už mi to dlouho intelektuálně chybí.
Reagovat
Datum: 18.8.2018 17:08
Titulek: Alkoholič
Autor: Zmizení stránky
114
Třešeň na dortu upečeném WANEMI

Nechápu, jak může paní reportérka takto hloupým titulkem zahodit geniální pointu zasedání zastupitelstva, kdy zpitomělí kývači WANEMI nejprve odhlasují účast MUDr. Macka NOMINOVANÉHO za KSČ za neskrývaného úžasu až zděšení některých kolaborantů a za bouřlivého smíchu publika, když během dalších 5 minut ti samí SMĚŠNÍ kývači odvolávají radní NOMINOVANÉ taktéž za KSČ bez udání důvodů!

https://sumpersky.denik.cz/diskuse/znamy-politik-macek-dohledne-na-zpravodaj-chteji-to-tak-komuniste.html
Reagovat
Datum: 20.8.2018 22:20
Titulek: Bez titulku
Autor: Hexa
89
101
To sem zvědavej co řekne zejtra soudruh Macek k ukrajinskejm vojskům...
Reagovat
Datum: 22.8.2018 09:36
Titulek: Bez titulku
Autor: Butan
souhlas
114
nesouhlas
101
Středeční glosy 22. 8. 2018

Osobně se domnívám, že 21. srpen 1968 přinesl jednu velepodstatnou věc, která ovlivňuje náš politický a společenský život dosud: definitivně rozdělil komunisty na „hodné“ a „zlé“, ač mnozí „hodní“ patřili v letech před srpnem k těm nejzlejším. Což v podstatě neumožnilo po listopadu 1989 provést důkladnou a důslednou debolševizaci, neboť ti „hodní“ se opět vehementně prodrali k moci.

Pískat na pietním aktu k 50. výročí okupace vojsky Varšavské smlouvy je nedůstojné. Ovšem, je důstojné být účasten pietního aktu, během něhož čte bývalý komunista a spolupracovník StB z papírku mizernou češtinou svůj projev a naslouchají mu další bývalí komunisté, z nichž někteří vlezli do KSČ v době nejtvrdší normalizace jako soudruh Štěch? Vždyť je to k zblití!!!

To je jako když zloděj volá "chyŤte zloděje...".
Reagovat
Datum: 22.8.2018 09:38
Titulek: Bez titulku
Autor: Drinker
135
Takovej soudruh Zeman si aspoň dává pozor na hubu.
Reagovat
Datum: 25.8.2018 11:14
Titulek: Bez titulku
Autor: Drinker
114
116
Soudruhu dochtore, čtenáři chtějí už zase nějakýho přeloženýho anglickýho alkoholiče nebo alkoholičku kterej jim bude radit, že nesmí na ulici vyndávat ho, je a nebo dokonce ji, ale pak je zničí alkohol a oni to děají v obchoďáku třikrtá denně. Zatim furt jenom reklamy. Vim sám, že prachy to je strašná věc. Tuhle sem na hajzlu myslel na prachy, čůrám, a ani jsem se dole nerozepnul...
Reagovat
Datum: 26.8.2018 10:06
Titulek: Bez titulku
Autor: Putler
129
138
Soudruhu dochtore, chceme přeložený alkoholiče a alkoholičky co radí ostatním, aby nevytahovali ho, je a nebo dokonce ji na veřejnosti, ale pak to dělají každej den odpoledne v obchoďáku. Nějaký rakve biče olejovky francouzáky turbany lid moc nezajímají...
Reagovat
Datum: 30.8.2018 12:41
Titulek: Bez titulku
Autor: Tabun
110
114
https://www.youtube.com/watch?v=bZ54Xf73QOc

Takhle se na ně musí, jinak zvlčí...
Reagovat
Datum: 6.9.2018 12:30
Titulek: Bibliofil
Autor: Evrgrýn
128
111
Miroslav Macek - největší bibliofil

Ve všech oborech lidské činnosti se hledají superlativy. Zejména novináři rádi sestavují svě seznamy rekordů. A co bibliofilie, ta nemá své rekordmany? Těžko se to měří a zjišťuje, ale každému je jasné, že jeden z nás je ten největší. Kdo? No přeci Miroslav Macek.
Proč jej sem řadím? Nikdy se netajil, že je velkým sběratelem knih a bibliofilií zvláště. Aby uspokojil svoji potřebu mít největší sbírku si pořídil státní podnik Knižní velkoobchod Praha. Myslíte, že tam byly na skladě pouze tendenční knížky? Omyl. Součástí Knižního velkoobchodu byly i dvě oddělení. A to Centrání výkup atikvariátu a Export antikvariátu. Každé oddělení mělo rozsáhlé sklady v centrální Praze. Prvnímu oddělení velel oblíbený antikvář pan Zikmund, tomu druhému dr. Manžel. Sklady byly v poslední etapě převezeny přímo do centrální budovy Knižního velkoobchodu v Opatovické ulici. Tam si je probral Mirek Macek odborným okem a podle informací tehdejších skladníku si vzal dvě palety plné vzácných knih a bibliofilií. Dvě palety bibliofilií je co do množství tisíc až tři tisíce knížek. Za tyto knížky nikdy nikomu nezaplatil. Vždyť nezaplatil ani za ten Knižní velkoobchod.

Poté byl proveden klasický tunel. Velkoobchod byl rozprodán, za peníze byly "koupeny" falešné diamanty a pak byl zbytek převeden na bílého koně, který v současnosti je invalidou někde na severu. A panu Mackovi pak zbyly kromě několika milionků i tisíce vybraných krásných knížek.

Takže páni z pivovaru Guinness. Až budete psát další knihu rekordů, nezapomeňte na našeho bodrého zubaře Miroslava Macka, pěkně prosím.

Pro neznalé je tady foto a životopis.

narodil se 7. prosince 1944 v Litomyšli
vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor stomatologie
v roce 1991 se stal členem ODS
byl místopředsedou vlády ČSFR, později se stal ministrem práce a sociálních věcí
byl spolumajitelem firmy vlastnící soukromou porodnici v Zábřehu a stal se spoluzakladatelem zdravotní pojišťovny, měl ještě další podnikatelské aktivity
podruhé se oženil v dubnu 2001 s Čechošvýcarkou Janou Blochovou
má syna Miroslava a dceru Alexandru

Tento životopis je jeho oficiální, z jeho stránek. Všimněme si, že ze skromnosti neuvádí Knižní velkoobchod.
Pokud se chcete něco z oboru sbírání vzácných knih Mistra něco zeptat, pište na miroslav.macek@ods.cz, určitě vám poradí.
Reagovat
Datum: 8.9.2018 21:16
Titulek: Bez titulku
Autor: Vitamín
140
118
https://www.extra.cz/rytmus-pokrti-nove-album-a-rad-vam-ukaze-svuj-vitamin-cash-jak-ma-byt

Každý cikán rád mává před objektivy svými vitamíny euro. Samozřejmě bílej to dostane v parlamentu měsíčně automaticky, a ještě s prémiema za neschopnost ale všehoschopnost.
Reagovat
Datum: 11.9.2018 10:51
Titulek: Bez titulku
Autor: Tenten
109
127
Kdesi jsem slyšel, že čím větší aušus, tím potřebuje aby se prodal, větší reklamu.
Reagovat
Datum: 22.9.2018 18:52
Titulek: Bez titulku
Autor: Drinker
105
Opět v lajně.
Reagovat
Datum: 30.9.2018 13:34
Titulek: Bez titulku
Autor: Drinker.
79
131
Tak konečně zase nějakej přeloženej anglickej alkoholik. Dochtor se polepšil. Sice ten alkoholik neradí čtenářům aby neukazovali ho, je a nebo dokonce ji na veřejnosti, ale aspoň umřel na rakovinu, a tak to má prostě bejt...
Reagovat
Datum: 7.10.2018 09:50
Titulek: Bez titulku
Autor: Drinker
118
128
Neděle, deset ráno, a žádnej přeloženej vožrala. To je strašný...

https://www.youtube.com/watch?v=1HnmmhboZgQ
Reagovat
Datum: 8.10.2018 14:40
Titulek: Bez titulku
Autor: Drinker
95
110
Už sem z toho robot.
Reagovat
Datum: 14.10.2018 14:32
Titulek: Bez titulku
Autor: Drinker
102
116
Další neděle, půl třetí odpoledne, a žádnej přeloženej anglickej vožrala. Očekávám nějakou mezinárodní ostudu, úmrtní list, a nebo oboje. Taky je možný že se dochtor zase popral v hotelu a nebo předávkoval vijágrou.
Reagovat
Datum: 14.10.2018 16:03
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: jan
79
113
Tak si zajeď do Hulína tam mají holky šuliny rády!
Reagovat
Datum: 14.10.2018 17:28
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Drinker
88
113
Hulín - šulín, ono to nějak spolu skrytě souvisí ?
Reagovat
Datum: 14.10.2018 17:30
Titulek: Bez titulku
Autor: Tamtam
85
102
Možná že jen dědek dělá na zahrádce striptease pro Blesk, než začne mrznout.
Reagovat
Datum: 17.10.2018 11:55
Titulek: Bez titulku
Autor: Totem
117
101
Žádný striptease u vily, bitka :::
Reagovat
Datum: 21.10.2018 10:15
Titulek: Bez titulku
Autor: Dimetylketon
87
103
Tak zejtra už má pršet, to žádnej striptease na zahradě před vilou nebude...
Reagovat
Datum: 21.10.2018 10:16
Titulek: Bez titulku
Autor: Kladivo
88
Třeba by šel striptease v hotelu !!!
Reagovat
Datum: 21.10.2018 16:28
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: jan
84
105
Zítra je striptís na radnici v Šumperku-pak pan starosta bude předvádět novou kolekci-dámského spodního prádla a má taky ukázat svého opeřeného šašlíka-hada!
Reagovat
Datum: 22.10.2018 10:29
Titulek: Bez titulku
Autor: Tandem
98
104
Doufám že tam soudruh starosta nepřijde s připínákem...
Reagovat
Datum: 22.10.2018 15:34
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: jan
104
106
Starosta nosí dámské tangáče a peče pucflekům na ranici koláče!
Reagovat
Datum: 27.10.2018 09:55
Titulek: Majn Kchampf.
Autor: Tango
73
Tak čtu že dochtor napsal besceler, kterého se prodalo 70 000 kusů. Tak sem šel do Luxoru na Václaváku, a ptám se jestli ten besceler mají. Samozřejmě měli. Ptám se a měli byste deset těch bescelerů? a prodavačka řekla: Máme jeden, ale můžeme je okamžitě objednat. Podobný to bylo když jsem obcházel knihkupectví, a hledal Paroubkovy bescelery.Ten prej jich prodal statisíce. Doufám že pánové časem předhoní i náklad knihy Majn Kchampf. Taky k ní dosud chybí pokračování.
Reagovat
Datum: 28.10.2018 09:24
Titulek: Bez titulku
Autor: kyanid draselný
93
Tak dochtor už je zase na nohou a má péro v ruce. Po deseti dnech, já už myslel že natáhnul bačkory. Šokovala mne jen denní doba výtvoru díla , nejen na šábes ale ještě po obědě !!! A z textu básně /modernizace francouzského básníka, který není zřejmě ani alkoholik, ani nás nenabádá, abychom nevytaholali ho, je a nebo dokonce ji na veřejnosti.../ mne upoutala jen jedny silikonová prsa, krabicové víno a lexaurin. Možná proto začal tvořit až po obědě...
Reagovat
Datum: 19.11.2018 19:07
Titulek: Bez titulku
Autor: Jindra
93
To neni možný, tady každej den už rok někdo rovná skore.
Reagovat
Datum: 24.11.2018 11:36
Titulek: Bez titulku
Autor: Basic
64
Jak říká srávně Jirka paroubek: každá další kniha, představuje další vypranej meloun.
Reagovat
Datum: 25.11.2018 13:31
Titulek: Bez titulku
Autor: Baron
souhlas
0
nesouhlas
0
Lepší když píše blbiny, než aby zase začal někomu kazit zuby.
Reagovat
Datum: 12.12.2018 13:55
Titulek: Bez titulku
Autor: Drinker
81
Opět zarovnáno, a nyní prokrastinuji i navzdoru skutečnosti, že je středa a to je ho tam třeba..
Reagovat
Datum: 21.12.2018 18:06
Titulek: Bez titulku
Autor: Drinker
52
Kdybych si něco měl přát pod vánoční stromeček, tak by to byla moje podpora od KSČM.
Reagovat
Datum: 23.12.2018 17:21
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: jan
79
A co Rómská iniciativa-Ta by Ti nestačila!
Reagovat
Datum: 29.12.2018 11:46
Titulek: Bez titulku
Autor: Drinker
79
Pane dochtore, vyrovnal sem co šlo, ale vykašlete se na ty katolický fňukny a jak pónky, a přeložte zase nějakýho anglickýho alkoholika, co radí, abysme ho nevytahovali na veřejnosti, a zejména pak "ji", ale pak je za to dvakrát tejdně na policii, protože to udělal v obchoďáku, a vytáhnul tam "ji"...
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.