ZPRAVODAJSTVÍ

Miroslav Macek: „Mám své paralelní vesmíry.“ ROZHOVOR

28. listopadu 2017, 16:00, Hana Písková
Miroslav Macek: „Mám své paralelní vesmíry.“  Zábřeh - Ještě na začátku listopadu jsem měla Miroslava Macka ze Zábřeha ve škatulce bývalý politik a zubař. O pár dní později bylo všechno jinak. Zjistila jsem, že napsal pokračování jedné z mých nejoblíbenějších knížek – Jirotkova Saturnina a začala jsem zjišťovat, že má tento muž, jak on sám říká, hned několik paralelních světů. Je vášnivý zahrádkář, milovník a překladatel Shakespearových sonetů, bibliofil, numismatik a bůhvíkdo ještě, a že v příštím životě by se mu líbilo být třeba chocolatierem. Do Zábřeha jsem jela právě v den, kdy vyšla jeho nová knížka Saturnin se vrací, kterou zatím pozitivně hodnotí recenzenti i samotní čtenáři.   

 Napsat pokračování Saturnina považují mnozí přímo za troufalost. Když jste dostal nabídku od nakladatelství, říkal jste si, že právě vy jste ten, který to napíše nejlíp, protože Saturnina velmi dobře znáte? 
Ne, ne, to vůbec ne. Mě to lákalo jako výzva. Když člověk překládá, zvláště poezii, tak pro ten konečný výsledek je podstatně jednodušší, když se člověk v podstatě tím původním spisovatelem stane. Prostě dostane se do takového nějakého transu, kde tím spisovatelem je. Když jsem začal před třiceti lety překládat Shakespearovy sonety, s některými jsem bojoval třeba pět nebo šest týdnů, než se mi podařilo napsat je tak, abych byl s tím překladem spokojený. Později, když jsem opravdu přečetl hodně knížek o Shakespearově době, o jeho tvorbě, o jeho konkurentech, jak tehdy vůbec vypadalo básnictví, podařilo se mi dostat do takového transu a sám jsem jeden sonet ve stylu Shakespeara dokázal napsat. Trvalo mi to 15 minut. Najednou jsem zjistil, že to je ta nejlepší metoda, a od té doby, pokud píšu něco takového nějakým stylem, snažím se být tím autorem. 
 
Do jaké míry jste psal pokračování Saturnina s lehkostí a do jaké míry jste urputně přemýšlel nad strukturou toho textu, nad stylistikou? 
Co se týká té kostry, struktury té knížky, ta je více méně daná, má-li to být pokračování té původní. A já jsem rozhodně nechtěl udělat to, že by sice šlo o stejné postavy, ale ty postavy by nebyly identické s  těmi v první knize. Protože by i mě rozčilovalo, kdybych četl a najednou by určitá postava reagovala jinak, měla by jiný jazyk, to by málokdo skousnul, já také ne. Takže jsem se snažil absolutně s těmi postavami, s jejich charakterem, s jejich vyjadřováním, jejich interakcemi, prostě pokračovat dál. Tím, že první kniha končila svatbou, tak tahle svatbou začíná, aby to navázalo.  A pokračuje to podobným dějem se stejnými postavami. Jen dvě postavy jsem vytvořil navíc. Jednak pro zpestření děje a taky proto, že mě například neuvěřitelně lákala postava nového manžela tety Kateřiny. Umožnila mi rozvinout moji představu a vyjádřit, dejme tomu, moje názory, moje myšlenky Saturninovskou formou. 
 
Mě jste potěšil tím, že jste prý zapracoval na postavě Milouše, protože to je jedna z mých oblíbených postav. Co o ní odtajníte čtenářům, kteří knížku ještě nečetli? 
V první třetině knihy zůstává Milouš stejný, chová se stejně, a pak v toku času tím, že je nucen začít pracovat a zamiluje se, nastane u něho jistý vývoj, který je zase ale logický, to znamená je miloušovský tak, jak má být. Pak už na čtenářích, aby posoudili, jak se mi to povedlo, nebo ne. 
 
Pro vás je psaní asi velká radost. 
Já píšu celý život. První knížku jsem napsal v šesti a půl letech, tedy ne celou, ale začal jsem ji.  Šlo o dobrodružný román. Tenkrát to bylo jen pár stránek, ale pak jsem psal v podstatě celý život vlastní poezii i vlastní prózu, překládal jsem a stále překládám poezii, a to většinou do šuplíku.  Největší radost mám z toho tvoření. Mám to podobně, jako můj, bohužel zesnulý, přítel Albín Brunovský, slavný slovenský grafik, který říkal: „Já si prostě s tou deskou pohraji, teď se s ní mazlím, konečně udělám první otisk, uvidím, jak to vypadá, a pak nastane ta příšernost, že musím nechat natisknout dvě sta kusů a podepsat, to já už bych nemusel.“ Takže přesně takhle je to se mnou. Pro mě to končí tím, že ta radost z té hry je u konce. 
 
Takže ty autogramiády, které teď s novou knihou budete muset absolvovat na mnoha místech v republice, to bude peklo? 
Ano, to musím přetrpět. Ale zase na druhé straně, jednak jsem smluvně vázán s nakladatelstvím a jednak si uvědomuji, že se člověk dostane mezi lidi a tím pádem nepavoukovatí, jak se říká. (smích) 
 
Díky té knize taky spousta lidí zjistí, co teď vlastně všechno děláte, a poznají vás z jiných stránek. 
Víte, já jsem si za svůj život vybudoval paralelní vesmíry. To jsou vesmíry, kde mám svoje přátele, svoje činnosti, svoje vazby. A v okamžiku, kdy se z nějakého důvodu už začnu mírně nudit nebo chci zase zkusit něco nového, přesunu se černou dírou do jiného vesmíru s úplně jinými přáteli, úplně jinými kontakty a tam zase přebývám. A takhle se celý život pohybuju mezi zahradničením, exlibris, numismatikou, filatelií, filmovými kluby, starožitníky, grafiky a tak dál. To je strašná výhoda. Jednak se člověk nenudí, a když se mu třeba zbortí jeden ten vesmír, nic se neděje, protože těch vesmírů má spoustu. 
 
Přece jen ale některé věci jsou i u vás trvalé. 
Jsou samozřejmě koníčky, které trvají celoživotně, to je třeba ta zahrada. Teď už není tak dokonalá jako před čtrnácti dny, kdy hrála všemi barvami, teď už spadlo listí. Zahrada je výhoda, nutí člověka udržovat se v kondici, hlavně na podzim, a na druhou stranu učí člověka pokoře, protože přijde mráz a něco vám zničí nebo vám něco uschne a vy se s tím musíte smířit a zas pokračujete dál. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.11.2017 18:05
Titulek: Příští rok je osmičkový
Autor: VOLTE SPD
118
a půjdeš ke zdi, Macku. Zlodějská celebrito.
Reagovat
Datum: 1.12.2017 16:26
Titulek: Re: Příští rok je osmičkový
Autor: aNONYM
140
Stačí, když na něj z SPD pošlete toho vašeho lichvářského exekutora, co tam máte jako člena :)
Reagovat
Datum: 28.11.2017 18:53
Titulek: Macek - jeden z prvních velkých zlodějů (tunelářů) v Česku
Autor: VOLTE SPD
136
V lednu 1992 si podali tehdejší místopředseda ODS a místopředseda vlády MUDr. Miroslav Macek a Ing. Jindřich Menzel, CSc. (Menzel - přední normalizační papaláš, dlouholetý náměstek ředitele Československé tiskové kanceláře RSDr. Otakara Svěrčiny, Svěrčina byl 1969 - 1989 ředitelem ČTK a 1971 - 1989 poslancem za obvod Šumperk, Svěrčina byl informátor rozvědky, v západním Německu vyšetřovaný pro špionáž) privatizační projekt na Knižní velkoobchod. V červnu 1992 vláda vybrala Macka a Menzela jako vítěze z pěti uchazečů a prodala jim Knižní velkoobchod za směšných 23 milionů korun. Jenom účetní hodnota Knižního velkoobchodu byla 60 milionů korun a tržní hodnota byla 800 milionů korun, Knižní velkoobchod totiž vlastnil lukrativní nemovitosti v Praze, rekreační objekty, sklady a pozemky. Macek a Menzel hned začali s rozprodejem majetku, aniž by hradili dluhy vůči věřitelům. Jako první prodali dům ve Vězeňské ulici za 89 milionů korun Komerční bance. Mezitím několikrát změnili jméno firmy z Telegraf na Telegraf Praha a J. R. Vilímek, ve všech ale figurovali Macek s Menzelem. Už v listopadu 1992 podali nespokojení věřitelé poprvé bezúspěšně návrh na konkurz. Poté soud několikrát zahájil proti společnosti trestní řízení, v důsledku však bezvýsledně. Skandál spojený s privatizací Knižního velkoobchodu znamenal dočasný konec Miroslava Macka ve funkci místopředsedy ODS. Část věřitelů tehdy zastupoval Pavel Rychetský, který se na konci 90. let zasazoval i o opětovné vyšetřování případu. Věřitele nakonec odškodnil Fond národního majetku, a to částkou 33 milionů korun v roce 2000. ODS+StB bratrstvo Macek a Menzel.
Reagovat
Datum: 29.11.2017 09:06
Titulek: Nejen zloděj a tunelář,
Autor: Mirča
169
také milovník dobrého chlastu,navíc ještě chlípný stařec který se nechává obletovat nahými "milenkami"doma i na zahradě a ještě se chvástá jejich fotkami na svém blogu.Na toto autorka článku nějak zapomněla.Kolik jim platí z nakradeného?Mohl by si nechat ostříhat zarostlá okna břečťanem,nebo to má tak úmyslně aby nebylo vidět na ty jeho zvrácené choutky?
Reagovat
Datum: 12.12.2017 14:21
Titulek: Re: Nejen zloděj a tunelář,
Autor: Eva
117
No tak nahrabal si prachy a teď si může koupit i ty nahé milenky a dobrý chlast. A když hrabe listí na zahradě, tak může přemýšlet o tom, jakou novou milenku, která mu předvede něco co ještě neviděl, si pořídí. Nic zvláštního na něm není, jen vede obchodní život tak,jak ho vede spousta konzumních lidí :-)
Reagovat
Datum: 1.12.2017 16:24
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
150
Hned první věta je hloupá. On Macek není bývalý politik a zubař?
Reagovat
Datum: 16.12.2017 13:18
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
128
V nedávném rozhovoru v Magazínu MfDnes si Macek stěžuje, jak spějeme do záhuby, protože svět je plný náhražek. Je komické, že on sám je, co se týká pokračování Saturnina, náhražka spisovatele Jirotky.
Reagovat
Datum: 13.2.2018 08:37
Titulek: Saturnin se vrací
Autor: Miroslav Macek
20
Autorské čtení, Kulturní dům Šumperk, 24. 4. 2018 v 17:00 hod., vstupné 30,- Kč.
Reagovat
Datum: 13.2.2018 08:41
Titulek: Re: Saturnin se vrací
Autor: čtenář
Díky za informaci, už se těším. Knížka je super! Vřele doporučuji!!
Reagovat
Datum: 18.2.2018 21:47
Titulek: Chaupete aneb únik před realitou
Autor: Karl Otto Lagerfeldt
Za 205 až 260 plus 30 Kč se dá prožít příjemný večer s lahodným vínem bez ohledu na hloupé fráze ujetých celebrit :-D.
Reagovat
Datum: 24.1.2018 15:46
Titulek: Povzdech...
Autor: xyz
62
Někdy pokročilá senilita zabrání rozhledu, takže člověk již neidí, jak trapná je role provinciálního snoba který bude zřejmě do smrti nucen hrdlit se o prachy...
Reagovat
Datum: 5.2.2018 12:52
Titulek: Chce to úroveň...
Autor: Quick
40
Tak jsem včera myslel, že dochtor Macek jehož macek asi není tak velký macek jak všude inzeruje, již natáhl bačkory, protože zcela absentuje jeho nedělní přejklad moderních anglických básníků, kteří radí čtenáři, aby i když je ozbrojen, neukazoval ho, je a nebo dokonce ji na veřejnosti, ale pak je zničí alkohol, a oni to vytahujou na ulici třeba všechno dvakrát tejdně. Dochtor ale bačkory nenatáhl, jen asi měl problémy s prostatou, které se dají snadno statisticky oděčíst z ranní hodiny vydání jeho dalšího politického článku, a poměru mezi pořtem silných řádek na začátku, a počtem slabých řádek článku. Dnes dochtor začíná bez obrázku sedmi silnými řádky, a sedum řádej má i jeho politická pokračující úvaha. Článek zde visí od šesti, a tak asi nezabrala ni první viagra, a muselo se vzít dalších sto miligramů. Ve velmi rozčileném článku je ostrakizován Komplexně Generální Babiš za to, že prej bere EU dotace i na kozy. pak ale asi druhá viagra zabrala, a byl aspoň na chvilku klid, takže dochtor jen rychle končí úvahou, jaký správný výběrový řízení mají dělat kluci, co spolu mluvějí, a odchází luxovat než se probudí jeho o dvě generace mladší manželka po noční degustaci lahodných slaných rakouských vín s téměř pivní pěnou. Myslím, že kdyby měl dochtor škváru, tak už je dávno u bošů, kde natáhl bačkory 82 letý majitel Playboye pan Hugo Heffner, koupil by ten konzervativní plátek, na který se dívají dosud všichni penzisti který se už nejsou schopný než natáhnou bačkory, naučit internet, a dělal by toho Playboye na pokračování jako Saturnina , jako dobrej kšeft do penze , než by taky natáhl bačkory jako Hugo Heffner, a nezesměšňoval by se jako maloměstský rádobysnob na zapadlém moravském venkově...
Reagovat
Datum: 6.2.2018 05:53
Titulek: že byl zubař by měl utajovat
Autor: xy
48
Ještě dnes někteří obyvatelé Postřelmova mohou vzpomínat,jak je tento literát ošetřoval.Plomba měla životnost tak po postřelmovské nádraží a pokud jste nedali na stůl zlaté mince /materiál na korunku/, tak jste měli problém.Překládal "Havrana" a školní děti měl papírově ošetřené už o prázdninách.
Reagovat
Datum: 9.2.2018 10:35
Titulek: Chudák Cervanntes...
Autor: Z:
29
Z nejnovějšího dochtorova článku před šábesem bychom si mohli myslet, že hledá po napsání pokračování k Jirotkově Saturninovi další historický román, a našel Cervantesova Dona Kichota. Posuďte sami:

Zdá se, že cikáni přišli na svět jen proto, aby z nich byli zloději. Rodí se ze zlodějských rodičů, mezi zloději vyrůstají, na zloděje se učí a nakonec se z nich stanou zloději věru vykutálení a všemi mastmi mazaní; a ta chuť krást a kradení samo jsou s nimi jakoby nerozlučně spjaty, i může mu tedy učinit konec jen smrt. Než se rozhodnete na mne podat trestní oznámení za hanobení rasy, xenofobní slova, nesnášenlivost a bůhví co ještě, měli byste se dovzdělat, abyste věděli, že jde o text ze Cervatesovy novely Cikánečka (ano, toho Cervantese, který napsal nesmrtelného dona Quijota a který by si z našeho dnešního poblázněného světa jistě dělal obdobnou legraci). Neboť velmi dobře věděl, že tam, kde se začnou zakazovat slova, začnou se posléze zakazovat knihy, pak se ty knihy začnou pálit a nakonec se začnou upalovat či jinak likvidovat lidi. Vzpamatujme se, dokud je čas!
Reagovat
Datum: 9.2.2018 20:16
Titulek: Proč?
Autor: xyz
16
Proč si dochtor myslí, že se liší od těch cervantových cikánů, kteří kradou ?
Reagovat
Datum: 10.2.2018 17:53
Titulek: Chce to mít úroveň, a ne si jen hrát na snoba.
Autor: Quick.
13
Jen chudí souloží. My bohatý chlastáme. Karl Lagerfeld.
Reagovat
Datum: 11.2.2018 10:08
Titulek: Ach ty konce na obzoru...
Autor: Quick.
26
Vždy mne deprimovali ambiciozní blbci, kteři se na začátku života několika praktickými pokusy přesvědčili, že nejsou schopni nic nejen použitelného vytvořit ani třeba bez policejní placky ukrást, a tak spočinuli někde jako námezdná pracovní síla dle továrníka Engelse a jeho poskoka Karla Marxe, a něco pomáhali na befél za bakšiš. Nejvýhodnější je v tomto případě opravdu politika, armáda, exekuční úřad, police, a nebo někde za odměnu, když ho vyhodí od policajtů, tak dělat jako vrchol kariery na právním u Kočků. Život námezdní pracovní síly je tvrdý a nelítostný. Befély, kontroly, a věčný padák jako Damoklův meč nad hlavou, a když práskneš kolegu, tak jsi projevil že jsi loayální k firmě, a padáka dostaneš až příště. Nakrást si v politice tak nešťastně že pak budu muset utect na venkovskou tvrz, a obrán menželkami a milenkami, umřít na infarkt jako chlípný senil, je jen v podstatě ještě nejšťastnější příklad konce takvýchto nešťastníků...
Reagovat
Datum: 11.2.2018 11:24
Titulek: Povzdech
Autor: "z"
17
https://www.irishmirror.ie/showbiz/celebrity-news/hugh-hefners-wife-reveals-lyme-7509572

Kdo velí, nemá špinavou čepici.

/Jinak mám kamaráda, který má mořskou nemoc, závrať z výšek, klaustrofobii, pět exekucí a skutečný letecký knipl, přimontovaný k rámu postele...


http://mafro.rajce.idnes.cz/nastenka/#KonecG.jpg

Doporučuji až se pokocháme pohledem klik nahoře šipkou "vpravo", a několikrát přepnout.

/V obchodě s humornými předměty se dostane za třista babek gumová čepice ve tvaru svinutého prezervativu s čuplíkem nahoru jako rádiovka, která se dá nasadit na hlavu.../.

Podíváme li se dnes domů díky internetu k panu Hefnerovi, panu Gotovi nebo panu Mackovi, vidíme, že jsou na rozdíl třeba od pana Lágerfelda na stará kolena stále ještě námezdnou pracovní silou svých žen dle továrníka Engelse a jeho poskoka Karla Marxe, a do smrti se toho již nezbaví...
Reagovat
Datum: 13.2.2018 19:36
Titulek: Závist.
Autor: Xenon
16
Dívám se jak dochtor zde oklikal všechny "nesouhlasím". Protože se to dá z jedné IP adresy udělat jen jednou denně, asi se strašně rozčílil, a obešel všechny internetový knihovny v okolí. Tam je to i zadara. Pokud obchází jen knihovny, je to ještě dobré, daleko horší smršť nastane, když se vydá se svou kouž řící škodovkou a svou o dvě generace mladší akademicky vzdělanou manželkou do rakouského příhraničí kde pod záminkou degustace vyžaduje vzorky vína a ubytování přes noc s večeřemi zadara. Na jeho webu se pak ocitne třeba stořádkový opsaný cestovní bedekr. Slyšel jsem, že rakouští vinaři již jsou s jeho praxí obeznámeni, a když přijede, pošlou svoji českou služku na dvorek za stavením, kde vedle chlívku s kozou a prasetem stojí dřevěná budky se dveřmi se srdíčkem, a v rohu se tam vždy nachází postavena tajemná zazátkovaná vinná lahev. Anna po požádání hospodáže radostně se zvonivým smíchem odběhne na dvorek, lahev přijnese, a pokud má hospodář jen nízký index cukru v krvi, / cukrovku/, ještě s láhví na chodbě zatřese, aby to mělo téměř pivní pěnu.Škodovka pak odhrká, a odčoudí, a v degustačních protokolech jeho o dvě generace mladší manželky se pak píše o lahodných rakouských slaných vínech s téměř pivní pěnou, a vsadím se že dochtor je často i prodává svým známým značně nad cenou...
Reagovat
Datum: 13.2.2018 20:42
Titulek: Re: Závist.
Autor: Drinker
35
To jsem ti asi oklikal já. Já nemám rád šmejdy. Sorry.
Reagovat
Datum: 13.2.2018 19:44
Titulek: Životní moudrost.
Autor: Xenon
12
Souloží jen chudí. My bohatí spíš chlastáme.
Karl Lagerfeld.
Reagovat
Datum: 14.2.2018 08:06
Titulek: Závist.
Autor: Trinker
12
Drinkere, víte jak se dá kliknout za minutu stokrát aniž bystemusel obrazit sto knihoven v okolí, a nebo stokrát spouštět a vypínat bednu ?
Reagovat
Datum: 14.2.2018 14:16
Titulek: Prosba
Autor: W.M.
12
Pane doktore, koupil bych sedmičku Vašeho kvalitního slaného rakouského vína s téměř pivní pěnou a šroubovým uzávěrem za cenu kterou si řeknete, pro prognostika našeho volebního štábu. Jen bych Vás požádal jako specialistu na etiketu o know-how, jak zabránit, aby to kdybychom mu to předali za věrné služby, nechtěl vypít s námi...
Reagovat
Datum: 14.2.2018 15:48
Titulek: Re: Prosba
Autor: Miroslav Macek
11
Ty dobytku, já sem svůj akademickej titul nesebral někde na hnoji !!!
Reagovat
Datum: 14.2.2018 19:12
Titulek: Bez titulku
Autor: V.Felcar
10
Glo glo glo ...
Reagovat
Datum: 14.2.2018 19:32
Titulek: Obavy před pitím lahodných slaných rakouských vín s téměř
Autor: P.
13
Já osobně bych to nepil. Pomeje si stěžuje v Blesku, že má problém s Černěnkovým zářením.
Reagovat
Datum: 15.2.2018 09:31
Titulek: Na štěstí.
Autor: Povzdech.
18
Naštěstí napsal teď aspoň ty Samomluvy a teď to pokračování Saturnina. Ty politický žvásty na macekvbotach.cz se už prostě nedají číst...
/Teď by ještě měl následovat příklad Svatého Augustina, a napsat jako on svůj poslední román, Vyznání, kde by nám vysvětlil, jak to vlastně doopravdy bylo s tím Knižním Velkoobchodem.../
Reagovat
Datum: 16.2.2018 15:22
Titulek: KSČM...beze slov...
Autor: RVHP
11
Redakční radu zpravodaje Zábřeh a její statut schválili zastupitelé ve středu 4. března. Na vědomí vzali rovněž složení rady. Ta má především dbát na názorovou vyváženost obsahu zpravodaje a plnění jeho základní, tj. informativní funkce. Na starosti má mít také strukturu a dlouhodobý tematický plán listu.

Do redakční rady deleguje každá volební strana zastoupená v zastupitelstvu jednoho člena - Volba pro město delegovala Vladimíra Casku, SON Petra Hrůzu, KDU-ČSL Františka Johna, === K S Č M Miroslava Macka ===, ČSSD Evu Marečkovou, ODS Martina Paclíka a Nezávislí Pavla Zubíka. Dalšími členy s hlasem poradním jsou zástupce dodavatele Zdeněk David a odpovědný redaktor zpravodaje Milan Kratochvíl.
Reagovat
Datum: 16.2.2018 16:37
Titulek: se slovy...
Autor: Karel Kohl
20
Zodpovědný redaktor Milana Kratochvíl, není co dodat.
Reagovat
Datum: 17.2.2018 17:11
Titulek: Re: KSČM...beze slov...
Autor: KSČ
12
Nerejpejte pořád do našeho soudruha Macka, je to starý a dobrý soudruh.
Reagovat
Datum: 17.2.2018 22:14
Titulek: Rejpalům.
Autor: KSČ
14
Nerejpejte do našeho soudruha nebo si budete muset sednout na židličku a on Vám dá záhlavec. Doktor Rát by mohl vyprávět...
Reagovat
Datum: 17.2.2018 22:19
Titulek: Rejpal.
Autor: KSČ
13
https://www.youtube.com/watch?v=CEGmYF5K1vM

Škoda že v Saturninovi se taky nefaskovalo. Mohla to být větší sranda...
Reagovat
Datum: 18.2.2018 08:48
Titulek: KSČ
Autor: Rejpal.
Pokud si nebudete chtít sednot na židličku, tak Vám dá dochtor facku ze žebříku. Ještě že není dochtor takový trpaslík jako Cíkrt. Právě proto si ho vybral Julímek, protože nikdy nemohl dostat od něj facku. A kdyby Cíkrt přines žebřík, tak Julímek věděl, že je něco v nepořádku. Dochtor Macek když měl projevy v parlamentu tak vždycky balancoval na bedně. Proto si vybral tu zubařskou konferenci, kde si Rát sednul jako moucha, a už ji měl.
Reagovat
Datum: 18.2.2018 08:54
Titulek: KSČ
Autor: Rejpal.
Dochtor měl na tý konferenci dát facku ještě někomu z pléna, a zabil by dvě mouchy jednou ranou.
Reagovat
Datum: 18.2.2018 18:36
Titulek: Zdravím
Autor: Zlodějský opruz Macek
Miroslava Macka sedícího na Borech za Knižní velkoobchod a poradenskou činnost pro Erste Bank ohledně úplatků při privatizaci.

Reagovat
Datum: 18.2.2018 19:02
Titulek: Re: Zdravím
Autor: Rejpal.
11
Aby Vás za čtrnáct dní taky nechytli s krabicí vína...
Reagovat
Datum: 19.2.2018 19:04
Titulek: KSČ
Autor: Rejpal
Já bych našeho starého dorého soudruha viděl rád na hradě. Na Mírově. Ovšem ten je tak mazanej, že i kdyby ho šoupli třeba do plynu, tak se nakonec zjistí, že ten plyn byl kyslík.
Reagovat
Datum: 19.2.2018 19:08
Titulek: KSČ
Autor: Rejpal
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).