KULTURA

Miroslav Krobot převezme klíč od bran Zábřeha

8. listopadu 2016, 20:00, Roman Tyčka
Miroslav Krobot převezme klíč od bran Zábřeha Zábřeh - Netradiční setkání věnované absolventu zábřežského gymnázia, herci, režisérovi a čestnému občanovi města Zábřeha Miroslavu Krobotovi, které bude spojeno s předáním symbolického klíče od městských bran, se uskuteční ve čtvrtek 10. listopadu v sále kina Retro.

 Večer nabídne povídání s touto významnou osobností českého divadla a filmu, ukázky z Krobotovy tvorby i střípky z jeho života, jenž se vážou například k období školních let, která prožil v Zábřehu.
„Setkání s panem Krobotem by mělo být neformální a poněkud netradiční. Proto i každý návštěvník bude mít možnost odnést si z kina originální upomínku,“ slibuje ředitel kulturního domu Zdeněk David.
Po besedě je pro zájemce připravena projekce komedie Revival, pojednávající o členech kdysi slavné rockové kapely, v níž Miroslav Krobot ztvárnil jednu z hlavních rolí.


Foto: archiv

Režisér a herec Miroslav Krobot vystudoval zábřežské gymnázium.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.11.2016 10:25
Titulek: Za co?
Autor: Pavel
82
109
Za Díru u Hanušovic bych jej hnal klíčema a ne mu dávat klíč. Kdyby takový film natočil někdo, kdo tady nikdy nebyl, tak řeknu no hlupák, co se chtěl na někom zviditelnit. Krobot však musí problematiku okolí znát a natočit takovou stupiditu. Už jenom použité jakési nářečí je naprostá hloupost, kolem Hanušovic se nikdy tak nemluvilo.
Reagovat
Datum: 10.11.2016 12:23
Titulek: Re: Za co?
Autor: aNONYM
98
Souhlas. To nářečí mě pobavilo asi nejvíc. Jde o jakousi pseudohanáčtinu, která je sice obvyklá o pár desítek kilometrů jižněji, ale co by Krobot neudělal pro maximální exotičnost svých hrdinů, že. Navíc ji dokonale zprasil. Věty typu: „Do poslat to složenku.“ jsou krásnou ukázkou idiocie autorů.
Reagovat
Datum: 10.11.2016 11:35
Titulek: Proč?
Autor: re;
107
Proc myslite ze to byla stupidita? Mně se film třeba líbil. A znám mnoho lidí, kterým také.
Reagovat
Datum: 10.11.2016 14:29
Titulek: Re: Proč?
Autor: Bižka
76
118
Stupidní ke stupidnímu. Souznění stupidity.
Reagovat
Datum: 10.11.2016 20:43
Titulek: Re: Proč?
Autor: Pavel
77
To myslíte vážně, mne je dodnes líto těch peněz za dvě vstupenky a to nemluvím o tom, že určitě byla finanční podpora z různých fondů. Strašně jsem se divil hercům, kteří se pro takový film propůjčili.Asi jsou Krobotovi kamarádi.
Reagovat
Datum: 11.11.2016 06:59
Titulek: Re: Proč?
Autor: petr x
71
To, že někdo něčemu nerozumí a děj filmu pro něj končí tím, co umí zvládnout ve své hlavě, ještě neznamená, že chyba je pouze na promítacím plátně.
Reagovat
Datum: 11.11.2016 08:48
Titulek: Re: Proč?
Autor: Pavel
77
Petře, nechcete vysvětlit, co přímo Vám ten film dal, když se Vám tak líbil. Mne by opravdu zajímalo, jaký přínos pro Vám měl, vyjma toho, že jste se dozvěděl lež, že ve Vikanticích se jen souloží, chlastá, mluví sprostě a hlavně mluví nářečím, které nikdo nezná. Já ten kraj docela znám a i když tam nebydlím, tak mne to urazilo za místní.
Reagovat
Datum: 11.11.2016 10:46
Titulek: Re: Proč?
Autor: Sranda
75
To je pro oživení turistického ruchu ve Vikanticích. Krobotovi tam postaví muzeum a pomník. EU tam zadotuje nějaký turistický projekt. Využívat špatných poměrů na zastrčené vesnici ke svému obohacení je SVINSTVO. Ale pro Krobota a filmaře je každá koruna dobrá.
Reagovat