KULTURA

Miroslav Krobot převezme klíč od bran Zábřeha

8. listopadu 2016, 20:00, Roman Tyčka
Miroslav Krobot převezme klíč od bran Zábřeha Zábřeh - Netradiční setkání věnované absolventu zábřežského gymnázia, herci, režisérovi a čestnému občanovi města Zábřeha Miroslavu Krobotovi, které bude spojeno s předáním symbolického klíče od městských bran, se uskuteční ve čtvrtek 10. listopadu v sále kina Retro.

 Večer nabídne povídání s touto významnou osobností českého divadla a filmu, ukázky z Krobotovy tvorby i střípky z jeho života, jenž se vážou například k období školních let, která prožil v Zábřehu.
„Setkání s panem Krobotem by mělo být neformální a poněkud netradiční. Proto i každý návštěvník bude mít možnost odnést si z kina originální upomínku,“ slibuje ředitel kulturního domu Zdeněk David.
Po besedě je pro zájemce připravena projekce komedie Revival, pojednávající o členech kdysi slavné rockové kapely, v níž Miroslav Krobot ztvárnil jednu z hlavních rolí.


Foto: archiv

Režisér a herec Miroslav Krobot vystudoval zábřežské gymnázium.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.11.2016 10:25
Titulek: Za co?
Autor: Pavel
91
116
Za Díru u Hanušovic bych jej hnal klíčema a ne mu dávat klíč. Kdyby takový film natočil někdo, kdo tady nikdy nebyl, tak řeknu no hlupák, co se chtěl na někom zviditelnit. Krobot však musí problematiku okolí znát a natočit takovou stupiditu. Už jenom použité jakési nářečí je naprostá hloupost, kolem Hanušovic se nikdy tak nemluvilo.
Reagovat
Datum: 10.11.2016 12:23
Titulek: Re: Za co?
Autor: aNONYM
112
Souhlas. To nářečí mě pobavilo asi nejvíc. Jde o jakousi pseudohanáčtinu, která je sice obvyklá o pár desítek kilometrů jižněji, ale co by Krobot neudělal pro maximální exotičnost svých hrdinů, že. Navíc ji dokonale zprasil. Věty typu: „Do poslat to složenku.“ jsou krásnou ukázkou idiocie autorů.
Reagovat
Datum: 10.11.2016 11:35
Titulek: Proč?
Autor: re;
122
Proc myslite ze to byla stupidita? Mně se film třeba líbil. A znám mnoho lidí, kterým také.
Reagovat
Datum: 10.11.2016 14:29
Titulek: Re: Proč?
Autor: Bižka
85
126
Stupidní ke stupidnímu. Souznění stupidity.
Reagovat
Datum: 10.11.2016 20:43
Titulek: Re: Proč?
Autor: Pavel
96
To myslíte vážně, mne je dodnes líto těch peněz za dvě vstupenky a to nemluvím o tom, že určitě byla finanční podpora z různých fondů. Strašně jsem se divil hercům, kteří se pro takový film propůjčili.Asi jsou Krobotovi kamarádi.
Reagovat
Datum: 11.11.2016 06:59
Titulek: Re: Proč?
Autor: petr x
76
To, že někdo něčemu nerozumí a děj filmu pro něj končí tím, co umí zvládnout ve své hlavě, ještě neznamená, že chyba je pouze na promítacím plátně.
Reagovat
Datum: 11.11.2016 08:48
Titulek: Re: Proč?
Autor: Pavel
107
Petře, nechcete vysvětlit, co přímo Vám ten film dal, když se Vám tak líbil. Mne by opravdu zajímalo, jaký přínos pro Vám měl, vyjma toho, že jste se dozvěděl lež, že ve Vikanticích se jen souloží, chlastá, mluví sprostě a hlavně mluví nářečím, které nikdo nezná. Já ten kraj docela znám a i když tam nebydlím, tak mne to urazilo za místní.
Reagovat
Datum: 11.11.2016 10:46
Titulek: Re: Proč?
Autor: Sranda
94
To je pro oživení turistického ruchu ve Vikanticích. Krobotovi tam postaví muzeum a pomník. EU tam zadotuje nějaký turistický projekt. Využívat špatných poměrů na zastrčené vesnici ke svému obohacení je SVINSTVO. Ale pro Krobota a filmaře je každá koruna dobrá.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.