ZPRAVODAJSTVÍ

Ministerstvo životního prostředí dalo golfovému hřišti zelenou

10. dubna 2018, 13:00, hap
Šumperk – Ministerstvo životního prostředí zamítlo odvolání ekologů, podle kterých by golfové hřiště v Rapotíně ohrozilo živočichy žijící v blízkých tůních. Projekt tak může jít do další etapy, ve které se počítá především s vybudováním potřebné infrastruktury.

 „Záměr nemá významný vliv na životní prostředí a nemusí být posuzován podle zákona o EIA. Území pro stavbu golfového hřiště se nachází v prostoru bývalého vojenského cvičiště, které později sloužilo jako motokrosový areál,“ vyjádřil se k projektu golfového hřiště v Rapotíně Marek Čihák z tiskového oddělení ministerstva životního prostředí.
Obec tak může v projektu pokračovat. Co se týká problematiky ochrany přírody, plány hřiště reagují na požadavky krajského úřadu na ochranu některých chráněných druhů tím, že dojde k vytvoření nových biotopů. V rámci projektu budou vytvořena mimo jiné dvě nová jezera s vhodnými podmínkami pro obojživelníky, takzvané „broučkoviště“ nebo kamenné zídky pro plazy.
Další etapou bude vybudování potřebné infrastruktury, a to především klubovny, zázemí a příprava cvičných ploch. „Nyní se pracuje na vybudování nové trafostanice a v květnu tohoto roku by mělo dojít k realizaci kanalizace a přípojky vody. Byla již také uzavřena smlouva na provedení vrtu pro zásobování hřiště vodou pro závlahu,“ informoval místostarosta obce Bohuslav Hudec. V konečné fázi je projekt na klubovnu, zázemí pro hřiště a parkoviště s tím, že by Rapotínští chtěli tuto fázi dokončit do konce letošního roku. V rámci rozpočtu obce je schváleno na tyto investice přibližně 6 miliónů korun.
Na rozdíl od jiných golfových hřišť v ČR je záměrem obce, aby hřiště bylo plně přístupné pro veřejnost na principu spolkové činnosti. „Chceme překonat mýtus, že tento sport je jen pro bohaté. Navíc jde o sport vhodný pro všechny věkové kategorie, a to především pro seniory,“ dodává místostarosta s příslibem, že areál bude přístupný i široké veřejnosti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).