ZPRAVODAJSTVÍ

Ministerstvo životního prostředí dalo golfovému hřišti zelenou

10. dubna 2018, 13:00, hap
Šumperk – Ministerstvo životního prostředí zamítlo odvolání ekologů, podle kterých by golfové hřiště v Rapotíně ohrozilo živočichy žijící v blízkých tůních. Projekt tak může jít do další etapy, ve které se počítá především s vybudováním potřebné infrastruktury.

 „Záměr nemá významný vliv na životní prostředí a nemusí být posuzován podle zákona o EIA. Území pro stavbu golfového hřiště se nachází v prostoru bývalého vojenského cvičiště, které později sloužilo jako motokrosový areál,“ vyjádřil se k projektu golfového hřiště v Rapotíně Marek Čihák z tiskového oddělení ministerstva životního prostředí.
Obec tak může v projektu pokračovat. Co se týká problematiky ochrany přírody, plány hřiště reagují na požadavky krajského úřadu na ochranu některých chráněných druhů tím, že dojde k vytvoření nových biotopů. V rámci projektu budou vytvořena mimo jiné dvě nová jezera s vhodnými podmínkami pro obojživelníky, takzvané „broučkoviště“ nebo kamenné zídky pro plazy.
Další etapou bude vybudování potřebné infrastruktury, a to především klubovny, zázemí a příprava cvičných ploch. „Nyní se pracuje na vybudování nové trafostanice a v květnu tohoto roku by mělo dojít k realizaci kanalizace a přípojky vody. Byla již také uzavřena smlouva na provedení vrtu pro zásobování hřiště vodou pro závlahu,“ informoval místostarosta obce Bohuslav Hudec. V konečné fázi je projekt na klubovnu, zázemí pro hřiště a parkoviště s tím, že by Rapotínští chtěli tuto fázi dokončit do konce letošního roku. V rámci rozpočtu obce je schváleno na tyto investice přibližně 6 miliónů korun.
Na rozdíl od jiných golfových hřišť v ČR je záměrem obce, aby hřiště bylo plně přístupné pro veřejnost na principu spolkové činnosti. „Chceme překonat mýtus, že tento sport je jen pro bohaté. Navíc jde o sport vhodný pro všechny věkové kategorie, a to především pro seniory,“ dodává místostarosta s příslibem, že areál bude přístupný i široké veřejnosti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.