ZPRAVODAJSTVÍ

Ministerstvo životního prostředí dalo golfovému hřišti zelenou

10. dubna 2018, 13:00, hap
Šumperk – Ministerstvo životního prostředí zamítlo odvolání ekologů, podle kterých by golfové hřiště v Rapotíně ohrozilo živočichy žijící v blízkých tůních. Projekt tak může jít do další etapy, ve které se počítá především s vybudováním potřebné infrastruktury.

 „Záměr nemá významný vliv na životní prostředí a nemusí být posuzován podle zákona o EIA. Území pro stavbu golfového hřiště se nachází v prostoru bývalého vojenského cvičiště, které později sloužilo jako motokrosový areál,“ vyjádřil se k projektu golfového hřiště v Rapotíně Marek Čihák z tiskového oddělení ministerstva životního prostředí.
Obec tak může v projektu pokračovat. Co se týká problematiky ochrany přírody, plány hřiště reagují na požadavky krajského úřadu na ochranu některých chráněných druhů tím, že dojde k vytvoření nových biotopů. V rámci projektu budou vytvořena mimo jiné dvě nová jezera s vhodnými podmínkami pro obojživelníky, takzvané „broučkoviště“ nebo kamenné zídky pro plazy.
Další etapou bude vybudování potřebné infrastruktury, a to především klubovny, zázemí a příprava cvičných ploch. „Nyní se pracuje na vybudování nové trafostanice a v květnu tohoto roku by mělo dojít k realizaci kanalizace a přípojky vody. Byla již také uzavřena smlouva na provedení vrtu pro zásobování hřiště vodou pro závlahu,“ informoval místostarosta obce Bohuslav Hudec. V konečné fázi je projekt na klubovnu, zázemí pro hřiště a parkoviště s tím, že by Rapotínští chtěli tuto fázi dokončit do konce letošního roku. V rámci rozpočtu obce je schváleno na tyto investice přibližně 6 miliónů korun.
Na rozdíl od jiných golfových hřišť v ČR je záměrem obce, aby hřiště bylo plně přístupné pro veřejnost na principu spolkové činnosti. „Chceme překonat mýtus, že tento sport je jen pro bohaté. Navíc jde o sport vhodný pro všechny věkové kategorie, a to především pro seniory,“ dodává místostarosta s příslibem, že areál bude přístupný i široké veřejnosti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G-klubu Domu kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou za kulturou zadarmo.

Soutěžní otázka:

Miroslav Macek vydal úspěšné pokračování slavné knihy. Jaké?

A) Slavnosti sněženek
B) Smrt krásných srnců
C) Saturnin

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival ŠUMPERSKÉ POMNĚNKY se skupinou SPIRITUÁL KVINTET, který se uskuteční v pátek 20. dubna v DK Šumperk, vyhráli Vlasta Španihelová z Nového Malína, Jana Stejskalová ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova, Pavlína Lesovská ze Šumperka a Eva Kechrtová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).