ZPRAVODAJSTVÍ

Miliónová oprava bazénu začne po prázdninách

31. května 2016, 12:00, Vladimíra Bartoňová
Miliónová oprava bazénu začne po prázdninách Zábřeh - Zábřežská radnice konečně ví, kdo a za kolik opraví velký plavecký bazén v areálu venkovního koupaliště. Rada už schválila firmu, která rekonstrukci provede. Jde o stejného zájemce, který se o zakázku úspěšně ucházel už ve zrušeném řízení. Vítězná kroměřížská firma předložila rozpočet zhruba ještě o milión nižší, než původně nabízela.

 "Letos své nabídky opětovně podaly dvě první firmy, které se o zakázku zajímaly už vloni. Tento rok je navíc doplnili další dva uchazeči a nejdražší firmy z loňska už nabídku nepodaly,“ uvedl starosta Zábřeha František John. Rada města schválila uzavření smlouvy o dílo na provedení prací v hodnotě zhruba osmnácti miliónů korun. S rekonstrukcí mají stavbaři z jižní Moravy začít ihned po skončení letní plavecké sezóny.

Roky čekání

Na rekonstrukci bazénu se Zábřeh chystá už několik let. Loňské výběrové řízení na zhotovitele prací radnice zrušila, protože pochybila při administraci projektu, když řádným způsobem nezveřejnila všechny doplňující informace k zakázce. Původně město počítalo s tím, že oprava plaveckého areálu vyjde na třiatřicet miliónů korun, vysoutěžená cena je teď o patnáct miliónů nižší.Ilustrační foto: red

Na rekonstrukci bazénu ušetří Zábřeh oproti předpokladu patnáct miliónů korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.5.2016 19:37
Titulek: ušetří leda .....
Autor: Nanosekunda ®
201
taky si kupujete vždycky ten nejlevnější (šmejd) co v obchodě najdete???
Reagovat
Datum: 1.6.2016 08:54
Titulek: Re: ušetří leda .....
Autor: Jenda Benda
134
157
Pokud radnice nechce být v rozporu s "velmi kvalitním" Zákonem o zadávání veřejných zakázek, tak nemá prakticky žádnou jinou možnost.
Reagovat
Datum: 1.6.2016 09:00
Titulek: Re: ušetří leda .....
Autor: aNONYM
135
110
Tak nějak...
Reagovat
Datum: 2.6.2016 12:15
Titulek: Re: ušetří leda .....
Autor: Anonym
113
Mají i jinou možnost, ale jdou čistě jen po penězích, protože na rekonstrukci nedostanou žádnou dotaci a budou vše hradit ze svého. Tudíž se ani nesnaží řešit nabízenou kvalitu. Uvidíme jak to ve finále dopadne.
Reagovat
Datum: 2.6.2016 12:44
Titulek: Re: ušetří leda .....
Autor: aNONYM
87
110
Jakou jinou možnost?
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).