ZPRÁVY

Miliardový projekt jitří velké emoce

1. října 2013, 02:00, Jaroslav Kropáč
Miliardový projekt jitří velké emoce Okres - Na začátku příštího týdne proběhne valná hromada Vodohospodářských zařízení Šumperk (VHZ), kde se bude projednávat aktuální stav projektu odkanalizování pěti velkých měst šumperského okresu. S blížícím se datem zároveň houstne atmosféra mezi starosty dotyčných obcí, kteří mají na více než miliardovou zakázku odlišné názory.

„Přes veškerou snahu i já jako optimista, mám velké pochybnosti o upřímném zájmu některých představitelů měst, ale i ostatních členů představenstva VHZ, projekt odkanalizování realizovat. Zejména je to přístup paní starostky a pana místostarosty Mohelnice,“ píše v úvodníku loštického zpravodaje starosta Ctirad Lolek. Jak dále uvádí, postoj některých oponentů projektu může vést k jeho zrušení s negativním dopadem na celý region. Původně měly bagry kopnout do země ještě letos, dnes je však zřejmé, že tento rok už k žádné větší stavební akci nedojde. Na obří zakázku přitom spoléhaly místní firmy, které teď bojují o přežití. „O tom, že se začne stavět, kolovaly zaručené zprávy už před několika roky. Od té doby se nic nestalo, když pominu krachy mnoha živnostníků, kterým stavba kanalizace mohla zachránit podnikání,“ popisuje důsledek politických tahanic a zákulisních her majitel jedné ze šumperských stavebních firem.

Mohelnice počítá s kolapsem

V Mohelnici se ukončení projektu ještě před jeho počátkem nebojí a naopak připravují vlastní plán, který jim má k vlastní kanalizaci pomoci. „Domnívám se, že projekt Pomoraví II je tak rizikový a dotační peníze tak nejisté, díky hrozícím korekcím, že jej nelze spustit,“ uvedl místostarosta Mohelnice Aleš Miketa. Radní už dokonce zašli tak daleko, že si objednali zpracování vlastní studie, která má navrhnout optimální řešení pro případ, že roky připravovaný projekt VHZ tvrdě dopadne na zem.Ilustrační foto: jak
Stavba kanalizace v pěti městech šumperského okresu je stále nejistá.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.10.2013 04:03
Titulek: Stavějte raději startovací byty pro mladé atp.
Autor: PLKAN
38
v kanálech se moc dobře bydlet nedá. Šumpersko se mění v pustinu bez občanů, ale pořádně zakanalizovanou a zacyklostezkovanou. Zase někdo totálně blbne a neví jaké jsou na šumpersku priority. Udržet občany na šumpersku se zakanalizováním nepovede. Pracovní příležitosti a bydlení !!!! Když nevíte co je na šumpersku priorita tak běžte od válu a vlezte do kanálu.
Reagovat
Datum: 2.10.2013 13:29
Titulek: Re: Stavějte raději startovací byty pro mladé atp.
Autor: Valda
75
Bydlení chybí? A proč je tady tolik inzerátů s volnými byty? Proč nikdo nestaví? Vaše argumenty mohou být zajímavé! Mladí chudí mají bydlet v novém?
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.