SPORT

Milan Vaněk třetí nejlepší na světě, bratři Hrochové mezi českou elitou. Kdo umí, ten umí

2. října 2019, 18:00, Petr Fišer
Milan Vaněk třetí nejlepší na světě, bratři Hrochové mezi českou elitou. Kdo umí, ten umí Itálie, Česko – Jakmile dobyl primát nejlepšího jezdce v mezinárodním mistrovství republiky, dojel si do Itálie pro bronzovou výslužku, kterou si vykoledoval v prestižním seriálu evropského šampionátu. I když se Milan Vaněk může pochlubit medailovou bilancí, která je pro nejednoho protivníka nedostižitelná, přehnanou radostí do stropu neskáče.

Důvod je prostý. Mladý autokrosař ze Šumperka si před dlouhou sezónou brousil zuby na titul mistra Evropy. Několik nezdarů, technických problémů a osudových srážek se soupeři ho vyřadily ze hry už před závěrečným závodem v Itálii.

Přesto bojoval jako lev a jako jediný dokázal plnohodnotně sekundovat Vincentu Marcierovi. Průměrná rychlost perspektivního pilota se pohybovala na hodnotách přes 70 kilometrů v hodině. „Dařilo se mi víc než před týdnem ve Francii. Po těžkých bojích jsme to dotáhli až ke druhému místu a jsme za to rádi,“ kvitoval zdárný průběh italského dobrodružství.

Velká smůla potkala dalšího českého reprezentanta Petra Nikodéma. Ve finále zůstal stát přikovaný na startu, kvůli prasklé hnací hřídeli se vůbec nerozjel a hodně neradostně tím přišel o možnost přetahovat se v přímém souboji s Mercierem o pozici letošního šampióna. Místo slavícího křepčení mu zbyly jen oči pro pláč.

MISTROVSTVÍ EVROPY – 1600 CCM (konečné pořadí): 1. Mercier (Francie) 241 bodů, 2. Nikodém 233, 3. Vaněk (oba Česko) 198, 4. Wibbeler 163, 5. Laubach (oba Německo) 134, 22. Nosálek (Česko - Zábřeh) 30.

SIDECARCROSS

Mezinárodní šampionát v sidecarcrossu poznal celkové vítěze už v Kramolíně u Nepomuku. Bezkonkurenční dvojice Kolenčík – Hejhal předvedla další suverénní výkony a s předstihem si zajistila druhý titul. Na kramolínské pódium ji doprovodili bratři Hrochové a Pudlo s Vitoněm.
Vyhlášená bašta populárního motoristického odvětví znovu vábila jezdce i diváky. Účast posádek byla nejpočetnější z celého ročníku. Zahanbit se nenechaly ani fankluby jednotlivých týmů, které připravily svým oblíbencům bouřlivou atmosféru.
Pavel a Martin Hrochové sváděli atraktivní souboje s Černým a Musilem. V první mistrovské jízdě se nevzdali a senzačním způsobem je udolali v předposlední zatáčce! Stejné místo na stupních vítězů patřilo sourozencům z Postřelmůvku i ve druhém závodě, kdy smolaře Černého zradila technická závada. V dolní pasáži při výjezdu zůstal viset bez toho, aby motor vyvíjel požadovanou činnost. Okamžitě bylo po nadějích.
MMČR V KRAMOLÍNĚ – první jízda: 1. Kolenčík – Hejhal, 2. Hrochové, 3. Černý – Musil, 4. Boukalové, 5. Pudlo – Vitoň. Druhá jízda: 1. Kolenčík – Hejhal, 2. Hrochové, 3. Pudlo – Vitoň, 4. Boukalové, 5. Kalinovský – Liška. Celkově: 1. Kolenčík – Hejhal 50 bodů, 2. Hrochové 44, 3. Pudlo – Vitoň 36, 4. Boukalové 36, 5. Kalinovský – Liška 31.
 

Sidecarcrossová sezóna vrcholí. V českém šampionátu se pohybují hodně vysoko bratři Hrochové.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.10.2019 18:35
Titulek: dotaz
Autor: aNONYM
23
Tak na světě nebo v Evropě?
Reagovat
Datum: 3.10.2019 11:25
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
25
V evropě!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.