KULTURA

Mig 21: „Hurá je vyjádřením překvapivého štěstí.“ROZHOVOR

10. října 2018, 07:00, Roman Tyčka
Mig 21: „Hurá je vyjádřením překvapivého štěstí.“ Zábřeh – V rámci svého podzimního turné s názvem Hurá! se báječná parta muzikantů Mig 21 v čele s nepřehlédnutelným Jiřím Macháčkem vrací po mnoha letech opět do zábřežského kulturáku. Koncert kapely z pražského Smíchova se zde uskuteční v pátek 12. října od 21 hodin.

Kromě řady legendárních hitovek zahraje Mig 21 v Zábřeze také novinku Hurá!, která dala název celému turné. Několik dnů před koncertem se nám podařilo zastihnout členy kapely a připravit s nimi exkluzivní rozhovor, přesně tak neseriózní, jak byste od Mig 21 a Jiřího Macháčka čekali.

Vaše aktuální turné nese název podle nové písničky HURÁ! Proč jste vybrali za titulní píseň právě tuhle skladbu?
Těžko říct. Asi proto, že se nám líbí.

Co je vlastně to HURÁ?
Kdo byl na vojně, ten dobře ví, že je to vojenskými řády nařízený pokřik, se kterým se jednotka vrhá do útoku na nepřítele, tedy jakási demonstrace kuráže. Ale my to vnímáme trochu jinak.

Jak?
Hurá je pro nás vyjádřením jakéhosi nečekaného, překvapivého štěstí.

Co vás tedy v poslední době přimělo zvolat HURÁ!?
Těch věcí je každý den celá hromada, třeba jen trefa špuntem do odpadkového koše, úspěšný pokus o vypnutí alarmu ve zkušebně, povedené polknutí pilulky proti strachu před koncertem, zdařile zavázaná tkanička či ukončení těhotenství porodem dítěte nebo jen takové to úspěšné ranní probuzení.

V textu písničky se zpívá o nalezené fotce. Kde si schováváte staré fotografie vy?
Žijeme většinou v domnění, že je máme schovány tam, kam jsme si je schovali, ale to největší překvapení přichází, když je nečekaně nacházíme úplně jinde, třeba ve sbírkách japonského porcelánu, mezi koňskými postroji či v kormidelnách ne moc často používaných jachet, však to sami znáte.

Kdy naposledy jste se jimi probírali?
K tomu dochází pouze při pravidelných úklidech výše jmenovaných prostor. Neboť, ruku na srdce, kdo z nás by měl čas na prohrabávání se vlastní, již zpackanou minulostí.

Nad kterou ze starších fotek kapely jste se opravdu zasmáli?
Například nad celou sérií fotek z roku 2004, které fotil náš kamarád Standa Merhout k desce POP POP POP. Pokusili jsme se na nich stylizovat do podoby králů světového popu a pobavit tím především naše fanoušky. Tento záměr nám tehdy sice nevyšel, ale ty fotografie jsou pro nás dodnes zdrojem dobré zábavy.

Vaše koncerty jsou často vyprodané. Budou vaši posluchači po zábřežském koncertě volat nadšeně: HURÁ!?
Pokud tentokrát nějací přijdou, budeme to volat především my.


Foto: archiv

Kapela Mig 21 zahraje v Zábřeze po mnoha letech.


 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.