KULTURA

Midi lidi v Zábřehu představí desku i film

1. prosince 2011, 10:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Midi lidi v Zábřehu představí desku i film Zábřeh - Stále populárnější pražská elektrotrojice Midi lidi vydala na konci října svojí třetí desku s názvem Operace "Kindigo!" Tu nyní prezentuje na dvouměsíčním turné, na které vyrazila se slovenskou partičkou Puding paní Elvisovej. Zábřežský dvojkoncert obou kapel se uskuteční v sobotu 10. prosince od 20 hodin ve vestibulu kulturního domu.
Midi lidi tentokrát natočili písničkovou desku ovlivněnou popovou hudbou, na níž spojují „citovost s pitomostí“. Deska je zároveň i hodně legrační, říkají o svém třetím albu Midi lidi. Jejich novinka je ve srovnání s předchozí deskou Hastrmans, Tatrmans & Bubáks plná optimismu a podle průzkumu, který provedla sama kapela, se stane sedmým nejlepším českým albem všech dob. Čtyřčlenná formace Puding paní Elvisovej vznikla v roce 1995, má na svém kontě slušnou řádku alb a v poslední době zaznamenala raketový vzestup spojený s koncertováním po celé Evropě a na nejprestižnějších festivalech.

„Midi lidi mají silnou vazbu na současnou filmovou tvorbu. Jsou držiteli Českého lva za hudbu ke snímku Protektor a jejich nová deska vznikala souběžně s filmem člena kapely Petra Marka Nic proti ničemu. Marek napsal k filmu scénář, sám si ho natočil i režíroval,“ uvedl produkční Zábřežské kulturní Vratislav Jarmar. Koncertu tak bude v kině Retro předcházet projekce svérázné Markovy komedie, jež se odehrává na srazu adoptovaných usilujících o založení občanského sdružení na pomoc adopci. Film uvede zábřežské kino v den koncertu o šestnácté hodině. Projekce se zúčastní tvůrci filmu a současně členové kapely Midi lidi Petr Marek a Prokop Holoubek, kteří si ve svém prvním filmařském počinu také zahráli.


Majitelé vstupenek na večerní koncert mají vstup na film a besedu s tvůrci zdarma. Vstupenka stojí v předprodeji 90 korun, v den akce si návštěvník připlatí čtyřicet korun, vstup na samotný film pak přijde na 70 korun. Prodej vstupenek probíhá v informačních centrech v Zábřehu, Štítech a Hanušovicích, šumperské cestovce Atlas a mohelnické prodejně Darka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).