KULTURA

Midi lidi v Zábřehu představí desku i film

1. prosince 2011, 10:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Midi lidi v Zábřehu představí desku i film Zábřeh - Stále populárnější pražská elektrotrojice Midi lidi vydala na konci října svojí třetí desku s názvem Operace "Kindigo!" Tu nyní prezentuje na dvouměsíčním turné, na které vyrazila se slovenskou partičkou Puding paní Elvisovej. Zábřežský dvojkoncert obou kapel se uskuteční v sobotu 10. prosince od 20 hodin ve vestibulu kulturního domu.
Midi lidi tentokrát natočili písničkovou desku ovlivněnou popovou hudbou, na níž spojují „citovost s pitomostí“. Deska je zároveň i hodně legrační, říkají o svém třetím albu Midi lidi. Jejich novinka je ve srovnání s předchozí deskou Hastrmans, Tatrmans & Bubáks plná optimismu a podle průzkumu, který provedla sama kapela, se stane sedmým nejlepším českým albem všech dob. Čtyřčlenná formace Puding paní Elvisovej vznikla v roce 1995, má na svém kontě slušnou řádku alb a v poslední době zaznamenala raketový vzestup spojený s koncertováním po celé Evropě a na nejprestižnějších festivalech.

„Midi lidi mají silnou vazbu na současnou filmovou tvorbu. Jsou držiteli Českého lva za hudbu ke snímku Protektor a jejich nová deska vznikala souběžně s filmem člena kapely Petra Marka Nic proti ničemu. Marek napsal k filmu scénář, sám si ho natočil i režíroval,“ uvedl produkční Zábřežské kulturní Vratislav Jarmar. Koncertu tak bude v kině Retro předcházet projekce svérázné Markovy komedie, jež se odehrává na srazu adoptovaných usilujících o založení občanského sdružení na pomoc adopci. Film uvede zábřežské kino v den koncertu o šestnácté hodině. Projekce se zúčastní tvůrci filmu a současně členové kapely Midi lidi Petr Marek a Prokop Holoubek, kteří si ve svém prvním filmařském počinu také zahráli.


Majitelé vstupenek na večerní koncert mají vstup na film a besedu s tvůrci zdarma. Vstupenka stojí v předprodeji 90 korun, v den akce si návštěvník připlatí čtyřicet korun, vstup na samotný film pak přijde na 70 korun. Prodej vstupenek probíhá v informačních centrech v Zábřehu, Štítech a Hanušovicích, šumperské cestovce Atlas a mohelnické prodejně Darka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.