SPORT

Mezinárodní závod ve sportovní gymnastice Jeseníky Cup Euro 2011FOTO

23. listopadu 2011, 07:41, téma GYMNASTIKA, rejdakce
Šumperk - Dne 19. listopadu startovalo na základní škole Sluneční v Šumperku 68 závodníků v 8 kategoriích na bradlech a akrobacii a 23 závodnic ve finále na kladině.

Přijely závodnice z Bruntálu, Náchoda, Prostějova a maďarské Budapešti a přidaly se všechny zkušené závodnice z GK. Pořádající oddíl TJ Šumperk vyslal začínající závodnice, z nichž mnohé startovaly poprvé.

Všechny přivítala paní Skopalová, ředitelka závodu, a popřála k 75letému výročí paní Ludmile Švédové, která patří mezi nejslavnější šumperské sportovce a ke kulatému výročí 80 let jejímu bratrovi, trenérovi panu Františku Schonovi.

Závod byl dlouhý, výsledky se začaly vyhlašovat až v 15 hodin odpoledne. V kategorii nejmladších ročníku 2006 zvítězila Vendula Mecová před Julií Antlovou z Bruntálu a nejmenší a nepoctivější domácí závodnicí TJ Šumperk Barunkou Švejkovskou. O rok starší děvčata odvezla zlato a stříbro do Prostějova, bronz zůstal Adélce Osladilové z GK a bramborová medaile Vendulce Trojanové z TJ Šumperk. Stejně staří chlapci obsadili pořadí Jakub Lang Bruntál, Jakub Švejkovský a Radek Minol TJ Šumperk. Nejmladší žákyně střídaly pořadí z Prostějova a GK Šumperk, Eliška Talandová byla druhá a Michaela Pavlů čtvrtá. Za TJ závodila Lucie Minolová a GK Ludmila Stejskalová a Julie  Hrozová.

Nejvíce děvčat závodilo v ročníku 2003. V silnější kategorii odvezla všechny medaile děvčata do
Prostějova, za GK závodila Agáta Kněžková , Nikola Urbanová a Eva Kubíčková, kterou
ocenili pořadatelé zlatou medailí před maďarskými závodnicemi Leonou Mohacsi a Reginou Medved. Za TJ Šumperk nejlépe závodila Veronika Hrdinová před Zuzanou Brzobohatou, Karolinou Zbožínkovou, Erikou Unzetigovou a Kristinou Vogelovou.

V ročníku 2002 vyhrála Veronika Veselá z GK před závodnicí z Náchoda a svou kamarádkou Natálií Němcovou. Dále Vanesa Hobzová před Adélou Švejkovskou a svou sestrou Natálkou. Zlato ročníku 2001 putovalo do Maďarska zásluhou Almny Búzás, stříbro do Bruntálu, bronz do GK Šumperk Sabině Maršálkové. Dále Kristýna Dunková pátá, Adriana Gacho, Ivana Brzobohatá a Claudie Kyseláková. Závěr závodu uzavřela nejsilnější skupina závodnic sportovních tříd na Sluneční v pořadí sestry Adéla a Vendula Měrkovy, Tereza Vařeková, Marie Nevrklová a Barbora Fricová. Tato děvčata předvedla sestavy s vysokou obtížností a vyzkoušela si závodní napětí před mistrovstvím ČR v Brně.

Do finálových sestav na kladině s menší obtížností se přihlásilo 15 závodnic . Cenu a pohár za nejlepší výkon si odvezla Pavlína Vejrková z Náchoda. Štěstí přálo Vendule Měrkové, která zacvičila všechny obtížné prvky na kladině délky 5 m a šířky 10 cm bez chyby za 11,2 bodu a vyhrála pohár pro GK. Všichni závodníci měli radost z pěkných dárků. Děvčata, která cvičí několik hodin denně pod vedením profesionálních trenérů nebo několik hodin týdně pod vedením dobrovolných trenérů, k nimž patří i Adéla Pukyšová, která oslavila na tomto závodě své 18. narozeniny. Z dlouholeté závodnice se stala trenérka.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).