SPORT

Mezinárodní závod ve sportovní gymnastice Jeseníky Cup Euro 2011FOTO

23. listopadu 2011, 07:41, téma GYMNASTIKA, rejdakce
Šumperk - Dne 19. listopadu startovalo na základní škole Sluneční v Šumperku 68 závodníků v 8 kategoriích na bradlech a akrobacii a 23 závodnic ve finále na kladině.

Přijely závodnice z Bruntálu, Náchoda, Prostějova a maďarské Budapešti a přidaly se všechny zkušené závodnice z GK. Pořádající oddíl TJ Šumperk vyslal začínající závodnice, z nichž mnohé startovaly poprvé.

Všechny přivítala paní Skopalová, ředitelka závodu, a popřála k 75letému výročí paní Ludmile Švédové, která patří mezi nejslavnější šumperské sportovce a ke kulatému výročí 80 let jejímu bratrovi, trenérovi panu Františku Schonovi.

Závod byl dlouhý, výsledky se začaly vyhlašovat až v 15 hodin odpoledne. V kategorii nejmladších ročníku 2006 zvítězila Vendula Mecová před Julií Antlovou z Bruntálu a nejmenší a nepoctivější domácí závodnicí TJ Šumperk Barunkou Švejkovskou. O rok starší děvčata odvezla zlato a stříbro do Prostějova, bronz zůstal Adélce Osladilové z GK a bramborová medaile Vendulce Trojanové z TJ Šumperk. Stejně staří chlapci obsadili pořadí Jakub Lang Bruntál, Jakub Švejkovský a Radek Minol TJ Šumperk. Nejmladší žákyně střídaly pořadí z Prostějova a GK Šumperk, Eliška Talandová byla druhá a Michaela Pavlů čtvrtá. Za TJ závodila Lucie Minolová a GK Ludmila Stejskalová a Julie  Hrozová.

Nejvíce děvčat závodilo v ročníku 2003. V silnější kategorii odvezla všechny medaile děvčata do
Prostějova, za GK závodila Agáta Kněžková , Nikola Urbanová a Eva Kubíčková, kterou
ocenili pořadatelé zlatou medailí před maďarskými závodnicemi Leonou Mohacsi a Reginou Medved. Za TJ Šumperk nejlépe závodila Veronika Hrdinová před Zuzanou Brzobohatou, Karolinou Zbožínkovou, Erikou Unzetigovou a Kristinou Vogelovou.

V ročníku 2002 vyhrála Veronika Veselá z GK před závodnicí z Náchoda a svou kamarádkou Natálií Němcovou. Dále Vanesa Hobzová před Adélou Švejkovskou a svou sestrou Natálkou. Zlato ročníku 2001 putovalo do Maďarska zásluhou Almny Búzás, stříbro do Bruntálu, bronz do GK Šumperk Sabině Maršálkové. Dále Kristýna Dunková pátá, Adriana Gacho, Ivana Brzobohatá a Claudie Kyseláková. Závěr závodu uzavřela nejsilnější skupina závodnic sportovních tříd na Sluneční v pořadí sestry Adéla a Vendula Měrkovy, Tereza Vařeková, Marie Nevrklová a Barbora Fricová. Tato děvčata předvedla sestavy s vysokou obtížností a vyzkoušela si závodní napětí před mistrovstvím ČR v Brně.

Do finálových sestav na kladině s menší obtížností se přihlásilo 15 závodnic . Cenu a pohár za nejlepší výkon si odvezla Pavlína Vejrková z Náchoda. Štěstí přálo Vendule Měrkové, která zacvičila všechny obtížné prvky na kladině délky 5 m a šířky 10 cm bez chyby za 11,2 bodu a vyhrála pohár pro GK. Všichni závodníci měli radost z pěkných dárků. Děvčata, která cvičí několik hodin denně pod vedením profesionálních trenérů nebo několik hodin týdně pod vedením dobrovolných trenérů, k nimž patří i Adéla Pukyšová, která oslavila na tomto závodě své 18. narozeniny. Z dlouholeté závodnice se stala trenérka.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.