SPORT

Mezinárodní závod dopadl pro modré barvy ze Šumperka na "1"

10. června 2008, 21:10, -mar- a TJ SOKOL Šumperk
Trebišov/Šumperk - Letní měsíce jsou doslova natřískané závody in-line. Závodníci z TJ Sokol Šumperk mají každý víkend jiný závod. V neděli 8. června proběhl již pátý závod mezinárodního seriálu Nestlé Lifeinline tour, který hostil východoslovenský Trebišov.

Pořadatelé opět připravili bohatý závodní program pro děti, které soutěžily na třech různých tratích rozděleny do pěti věkových kategorií. Po dojetí dětských závodů se na start desetikilometrového závodu prezentovalo celkem 42 závodníku a závodnic.

 Šumperský Sokol zde byl zastoupen dvěma závodníky, Svatoplukem Sladkým a Janem Chomou. Závodníci před sebou měli tři okruhy s místy nepřiliš kvalitním povrchem, který se na konec ukázal být osudným pro jednoho z našich. V průběhu závodu se naši pohybovali na čele asi patnáctičlenného vláčku a vše naznačovalo, že by kluci mohli zajet dobré umístění. 


Po poslední otočce asi 800 metrů před cílem se Sváťa dostal na první místo a začal sprintovat do cíle pronásledován několika málo soupeři, kterým ještě zbývaly síly. Do cílové rovinky vjíždí společně s jedním ze soupeřů a jedou velice vyrovnaně. Asi deset metrů před cílem vjel Sváťa  pravou bruslí do spáry, která mu zablokovala brusli a následoval nepříjemný pád, po kterém se jen s obtížemi a tváří zkřivenou bolestí zvedal, aby na 7.místě projel cílem. Jan Choma, který sprintoval za vedoucí dvojicí, se naštěstí stihnul padajícím závodníkům vyhnout a to mu vyneslo 4. místo celkově a 3. v kategorii.

Posledním závodem krásného a horkého nedělního dne byl závod nejdelší, na jednadvacet kilometrů, ve kterém nás reprezentovali Milan Jeřábek a Roman Fišnar. Na start se spolu s našimi postavilo ještě 83 dalších závodníků převážně ze Slovenska. Na závodníky čekalo sedm okruhů. 


Závod se nejel v příliš rychlém tempu, jelo se více takticky než na čas až na několik nástupů. V prvním asi čtrnáctičlenném vláčku pracovali i naši závodníci. V posledním kole asi kilometr před cílem odskočil vláčku Milan Križan a zajistil si tak vítězství. Ve finiši i přes nepříliš vydařený závod dojel na 8. místě Roman Fišnar, ale výborný závod zajel druhý z našich Milan Jeřábek, který si výborným závěrečným výpadem na cílovou čáru zajistil celkové 11. místo a současně o setinu vteřiny 1.místo v kategorii M4 (40-49 let). 


Některým závodníkům se závod nepovedl, jiní měli velkou smůlu, někteří zajeli standardně a několika se podařilo zajet vynikající závod avšak gratulace k dosaženým výsledkům patří všem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).