ZPRAVODAJSTVÍ

Mezinárodní výstup na Králický Sněžník

30. srpna 2018, 16:00, redakce, placená reklama
Mezinárodní výstup na Králický Sněžník Září může být pro mnoho lidí smutným znamením končícího léta a dlouhých dnů. Ale ti, kteří rádi chodí po horách, ví, že září je skvělým měsícem. Horko letních dní neztěžuje náročné výstupy, lesy se začínají zbarvovat, ale zima ještě zdaleka nepřišla. Pro všechny, kteří rádi chodí po horách, ale i pro ty, kteří vrcholy běžně nezdolávají, ale chtějí se konečně podívat na Sněžník, je každoroční výstup na Králický Sněžník jako dělaný.

Letošní, již 9. ročník Mezinárodního výstupu na Králický Sněžník a 29. ročník Pochodu k prameni Moravy, proběhne 1. září. Výstup, který je certifikovaným zážitkem regionální značky JESENÍKY originální produkt®, je každoročně hojně navštěvován nejen obyvateli Starého Města, ale i těmi z ostatních koutů republiky. Je určen pro všechny věkové kategorie, pro zkušené turisty i ty, kteří turistice neholdují, ale mají rádi místní hory a chtějí alespoň jednou za život vidět slona na vrcholu české hory.
Králický Sněžník byste si rozhodně neměli nechat ujít hned z několika důvodů. Prvním důvodem je jistě právě zmiňovaná naprosto ojedinělá socha slona, která je dnes nepsaným symbolem Sněžníku, snad i proto, že zde jako jediná vydržela místní povětrností podmínky, a to úctyhodných 86 let. Druhým důvodem je zcela jistě fakt, že zde pramení řeka Morava, ale nejen ta. Řeky pramenící na masivu Králického Sněžníku se navíc vlévají do tří různých moří, i proto bývá Sněžník někdy nazýván střechou Evropy. V neposlední řadě nabízí cesta na Sněžník i jeho vrchol dech beroucí výhledy i řadu vzácných rostlin i živočichů.

Mezinárodní výstup na Králický Sněžník je organizován městem Staré Město, a proto můžete využít autobusovou dopravu, která je vypravena ze Starého Města v pravidelných intervalech.
Autobus vás přiblíží až na Návrší, takže k vrcholu to budete mít už jen, co by kamenem dohodil. Oficiální zahájení je v 9 hodin právě na chatě Návrší. K dispozici bude i občerstvení. Na hranici, která protíná vrchol Králického Sněžníku, pak proběhne i tradiční česko-polské setkání.
První zářijová sobota má tedy rozhodně co nabídnout. Sněžník není rozhodně obyčejná hora a bývá oprávněně považován za nejkrásnější horský vrchol v ČR. A ještě jeden tip. Až budete u pramene Moravy, klidně nechte osvěžující se turisty za zády, sedněte si k okraji lavinového svahu, kterým odtéká řeka Morava do údolí, zhluboka se nadechněte a užívejte si jeden z nejkrásnějších pohledů na světě.
Program najdete na stránkách www.nakralickysneznik.cz.
Akce je finančně podporována Olomouckým krajem.

Autor: Město Staré Město


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru