SPORT

Mezinárodní výstup na Kralický Sněžník se blíží

30. srpna 2011, 22:00, téma TIPY NA VÝLET, rejdakce
Mezinárodní výstup na Kralický Sněžník se blíží Staré Město pod Sněžníkem – O nadcházejícím víkendu ve dnech 3. – 4. září 2011 se ve Stříbrnicích koná ojedinělá akce Mezinárodní výstup na Kralický Sněžník. Jeho cílem je společný turistický výšlap návštěvníků i obyvatel českého a polského pohraničí na Kralický Sněžník a k pramenu Moravy.
Sobotní program je vyhrazen především samotnému výstupu na 1423 metrů vysokou horu Kralický Sněžník. Každý návštěvník akce může ze Stříbrnic, kde bude oficiální stanoviště turistů, vyrazit podle svého tempa v ranních a dopoledních hodinách, aby se ve 14 hodin nahoře setkal s polskými turisty a symbolicky tak potvrdil příhraniční sounáležitost a dobré vzájemné vztahy. Zároveň si na vrcholku hory u slůněte vyslechne krátké povídání o historii kraje i hory. Na všechny i méně sportovně založené návštěvníky je přichystán bohatý doprovodný program – hudba bude hrát do večerních hodin a posilnit se po výstupu bude možné díky občerstvení. Jednou z velkých atrakcí je každoročně i možnost svézt se na úpatí hory k chatě Návrší vláčkem, který bude trasu ze Stříbrnic nahoru a dolů turistům ulehčovat celý den. Ti návštěvníci Starého Města pod Sněžníkem, pro které je do Stříbrnic daleko, mohou využít i kyvadlové autobusové dopravy.

Nedělní program je věnován dětem. Stříbrnice zažijí dětský den se vším všudy. Pořadatelé akce pro nejmenší turisty připraví nafukovací skákací hrad a výtvarný workshop, ve kterém děti budou moci malovat a naučit se spousty nových výtvarných technik. Společně pak mohou absolvovat trasu na úpatí Kralického Sněžníku, či si pohladit místní zvířata.
 

Více informací mohou všichni zájemci nalézt na webových stránkách www.nakralickysneznik.cz
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).