KULTURA

Mezinárodní soutěž Blues Aperitiv láká i po patnácti letech stále nové muzikanty

10. března 2014, 16:45, téma BLUES, Ondřej Polák
Mezinárodní soutěž Blues Aperitiv láká i po patnácti letech stále nové muzikanty Šumperk - Také letos se v Šumperku vydají na cestu ke slávě neprofesionální bluesové kapely. Mezinárodní hudební soutěž Blues Aperitiv dá šanci bluesmanům, aby si „vyhráli“ účast v programu prestižního festivalu Blues Alive, který se letos uskuteční v Šumperku od 14. do 16. listopadu.
 „I když pořádáme již 15. ročník Aperitivu, stále se objevuje dost nových bluesových kapel, které mají chuť bojovat o účast v programu Blues Alive. Vedle zavedených kapel se hlásí i zcela nové soubory, stejně tak nás těší, že z původně ryze českého festivalu je akce mezinárodní,“ říká ředitel festivalu Vladimír Rybička.

Do 15. ročníku soutěže Blues Aperitiv se přihlásilo 21 kapel z Polska, Skotska a Česka. Počet je stejný jako vloni. Poprvé se mezi přihlášenými neobjevila ani jedna kapela ze Slovenska!

Na začátku února odborná porota složená s hudebních publicistů, aktivních muzikantů a festivalových promotérů vybrala z došlých přihlášek sedm skupin, které se mohou naživo představit v rámci finálového koncertu v sobotu 22. března ve velkém sále DK Šumperk.

Ze sedmi vybraných kapel vzejdou dva vítězové, kterým pořadatelé garantují místa v hlavním programu renomovaného festivalu Blues Alive. „Avšak zkušenost z minulých ročníků dává naději více než pouze dvěma souborům! I další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu či uspějí v diváckém hlasování, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive či na přehlídkách v Polsku,“ dodává Rybička.

Finálový koncert soutěže Blues Aperitiv se uskuteční v sobotu 22. března v DK Šumperk od 19 hodin. Vstupné je 90 korun.

Více na bluesalive.cz


Finalisté Blues Aperitiv XV.

Blues Station / CZ
Roadside / PL
H-H Blues / CZ
Jan Galach Band / PL
Joanna Knitter Blues & Folk / PL
Jakub Racek & Radek Vaňkát /CZ
M.J. & The Electric Blue / CZ

Foto: Tomáš Turek
Vloni vyhrála soutěž Blues Aperitiv polská dvojice Pryztula a Kruk.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.