SPORT

Mezinárodní mistrovství České republiky v moderním sportovním karate

8. prosince 2009, 00:00, rejdakce
Mezinárodní mistrovství České republiky v moderním sportovním karate Chotěboř - Více než 150 bojovníků ze čtyř zemí Evropy se sjelo do Chotěboře na Mezinárodní mistrovství České republiky v moderním sportovním karate (MSKA).
Na nejkvalitněji obsazeném turnaji pořádaném v ČR nechyběli ani zástupci šumperského oddílu. Ti se dokázali, stejně jako celou letošní sezónu, v silné konkurenci prosadit. V kategorii F°2 nenašel přemožitele Jakub Lacina, stejně jako v té nejvyšší (F°5) Jan Haněl. Stříbrnou příčku obsadily Tamara Bjalková (FO) a Nikola Premová ve vyšší kagegorii FG. Bronz získal Ondřej Mahdal (MO) a nepopulární "bramborové" čtvrté místo vybojoval Oldřich Milde ve vysoké kategorii MB. Celkově to znamenalo dva poháry a tři medaile, které byly udělovány v nižších kategoriích.

Na závěr samotného turnaje byly vyhlášeny nejlepší oddíly a také jednotlivci uplynulé sezóny. Jako odměnu za výtečné výkony za celý rok převzal vedoucí Jan Haněl od koordinátora MSKA-CZ Miroslava Zezulky IV. DAN bronzový pohár za konečné třetí místo v ligové tabulce oddílů.

V žebříčku jednotlivců "TOP TEN" (deset nejlepších bojovníků v dané kategorii) pro rok 2009 byli vyhlášeni hned tři zástupci šumperského oddílu:
  • Tamara Bjalková,
  • Nikola Premová,
  • Oldřich Milde.


Dohromady tak mají šumperští bojovníci za sebou určitě dobrou sezónu. Nezbývá, než si přát, aby sezóna 2010 dopadla ještě lépe.

Moderní sportovní karate (pod záštitou TJ Sokol Šumperk) má ve městě tradici od počátku roku 1994. Od té doby se jeho členská základna řádně proměnila. V současné době má oddíl na tři desítky členů. "Už u nás necvičí jen teenageři a dospělí, ale byli jsme nuceni začít přijímat i děti, které sotva začaly chodit do školy. Prostě je o karate zájem u stále mladších," říká jeden z trenérů.

Všichni trénují dvakrát týdně a starší mají až pět tréninků! To vše, aby se mohli dokonale připraveni účastnit minimálně čtyř velkých seminářů ročně a ještě několika dalších doplňkových. Navíc absolvují plno turnajů, které se během roku v ČR i za hranicemi konají. Počet zájemců o moderní sportovní karate stoupá. V šumperském okrese jsou hned tři oddíly (Šumperk, Mohelnice, Zábřeh) a nově vznikl další v Hanušovicích.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.