KULTURA

Mezinárodní kurzy přivítaly hudebníky i tanečníky

12. července 2017, 07:00, Roman Tyčka
Mezinárodní kurzy přivítaly hudebníky i tanečníky Zábřeh - Žáci základní umělecké školy v Zábřeze si sice v těchto dnech užívají zasloužené dny volna, nicméně budova školy i o prázdninách žije uměním. Od 9. do 15. července zde probíhá osmý ročník Mezinárodních interpretačních kurzů pod záštitou ministra kultury.

 „Letošní ročník se zaměřuje na výuku klasického a moderního tance. Hudební obor pak tradičně přivítá zájemce o studium zpěvu, hry na klavír, housle, violu, violoncello a komorní hry,“ uvedla zástupkyně ředitele školy Petra Krňávková.
„Kurzy probíhají v budově naší umělecké školy a na zámku Skalička, jehož majitelé vytvářejí lektorům i studentům inspirující zázemí,“ doplnila Krňávková.
Nedílnou součástí kurzů jsou kromě samotné výuky také koncerty pro veřejnost. Například v úterý 11. července rozezní kostel sv. Barbory barokní soubor Hof-Musici pod vedením lektora Ondřeje Macka, další tři koncerty budou v rukou samotných účastníků kurzů.
Podrobný program a další informace o zábřežských interpretačních kurzech přinášejí webové stránky Kurzyzabreh.cz.


Foto: ZUŠ Zábřeh

Právě v těchto dnech se v Zábřeze konají mezinárodní kurzy pro tanečníky a hudebníky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2 permanentky na ŠUMPERSKÝ MAJÁLES, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. května a zahrají na něm kapely PSH, O5 A RADEČEK, JAKUB DĚKAN BAND a další. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na majáles zadarmo.


Soutěžní otázka:

Co znamená zkratka PSH?

A) Pózeři stříkaj hoboje
B) Po smrti hlad
C) Peneři strýčka Homeboye

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G klubu Domu kultury Šumperk, vyhráli Marie Karafiátová ze Zábřeha, Marcela Musilová ze Šumperka, Jana Holinková z Bludova, Václav Pěček z Loučné nad Desnou a Petr Tkadlec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).