KULTURA

Mezinárodní kurzy přivítaly hudebníky i tanečníky

12. července 2017, 07:00, Roman Tyčka
Mezinárodní kurzy přivítaly hudebníky i tanečníky Zábřeh - Žáci základní umělecké školy v Zábřeze si sice v těchto dnech užívají zasloužené dny volna, nicméně budova školy i o prázdninách žije uměním. Od 9. do 15. července zde probíhá osmý ročník Mezinárodních interpretačních kurzů pod záštitou ministra kultury.

 „Letošní ročník se zaměřuje na výuku klasického a moderního tance. Hudební obor pak tradičně přivítá zájemce o studium zpěvu, hry na klavír, housle, violu, violoncello a komorní hry,“ uvedla zástupkyně ředitele školy Petra Krňávková.
„Kurzy probíhají v budově naší umělecké školy a na zámku Skalička, jehož majitelé vytvářejí lektorům i studentům inspirující zázemí,“ doplnila Krňávková.
Nedílnou součástí kurzů jsou kromě samotné výuky také koncerty pro veřejnost. Například v úterý 11. července rozezní kostel sv. Barbory barokní soubor Hof-Musici pod vedením lektora Ondřeje Macka, další tři koncerty budou v rukou samotných účastníků kurzů.
Podrobný program a další informace o zábřežských interpretačních kurzech přinášejí webové stránky Kurzyzabreh.cz.


Foto: ZUŠ Zábřeh

Právě v těchto dnech se v Zábřeze konají mezinárodní kurzy pro tanečníky a hudebníky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).