KULTURA

Mezinárodní kurzy přivítaly hudebníky i tanečníky

12. července 2017, 07:00, Roman Tyčka
Mezinárodní kurzy přivítaly hudebníky i tanečníky Zábřeh - Žáci základní umělecké školy v Zábřeze si sice v těchto dnech užívají zasloužené dny volna, nicméně budova školy i o prázdninách žije uměním. Od 9. do 15. července zde probíhá osmý ročník Mezinárodních interpretačních kurzů pod záštitou ministra kultury.

 „Letošní ročník se zaměřuje na výuku klasického a moderního tance. Hudební obor pak tradičně přivítá zájemce o studium zpěvu, hry na klavír, housle, violu, violoncello a komorní hry,“ uvedla zástupkyně ředitele školy Petra Krňávková.
„Kurzy probíhají v budově naší umělecké školy a na zámku Skalička, jehož majitelé vytvářejí lektorům i studentům inspirující zázemí,“ doplnila Krňávková.
Nedílnou součástí kurzů jsou kromě samotné výuky také koncerty pro veřejnost. Například v úterý 11. července rozezní kostel sv. Barbory barokní soubor Hof-Musici pod vedením lektora Ondřeje Macka, další tři koncerty budou v rukou samotných účastníků kurzů.
Podrobný program a další informace o zábřežských interpretačních kurzech přinášejí webové stránky Kurzyzabreh.cz.


Foto: ZUŠ Zábřeh

Právě v těchto dnech se v Zábřeze konají mezinárodní kurzy pro tanečníky a hudebníky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).