KULTURA

Mezinárodní kurzy přivítaly hudebníky i tanečníky

12. července 2017, 07:00, Roman Tyčka
Mezinárodní kurzy přivítaly hudebníky i tanečníky Zábřeh - Žáci základní umělecké školy v Zábřeze si sice v těchto dnech užívají zasloužené dny volna, nicméně budova školy i o prázdninách žije uměním. Od 9. do 15. července zde probíhá osmý ročník Mezinárodních interpretačních kurzů pod záštitou ministra kultury.

 „Letošní ročník se zaměřuje na výuku klasického a moderního tance. Hudební obor pak tradičně přivítá zájemce o studium zpěvu, hry na klavír, housle, violu, violoncello a komorní hry,“ uvedla zástupkyně ředitele školy Petra Krňávková.
„Kurzy probíhají v budově naší umělecké školy a na zámku Skalička, jehož majitelé vytvářejí lektorům i studentům inspirující zázemí,“ doplnila Krňávková.
Nedílnou součástí kurzů jsou kromě samotné výuky také koncerty pro veřejnost. Například v úterý 11. července rozezní kostel sv. Barbory barokní soubor Hof-Musici pod vedením lektora Ondřeje Macka, další tři koncerty budou v rukou samotných účastníků kurzů.
Podrobný program a další informace o zábřežských interpretačních kurzech přinášejí webové stránky Kurzyzabreh.cz.


Foto: ZUŠ Zábřeh

Právě v těchto dnech se v Zábřeze konají mezinárodní kurzy pro tanečníky a hudebníky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.