KULTURA

Mezinárodní kurzy přivítaly hudebníky i tanečníky

12. července 2017, 07:00, Roman Tyčka
Mezinárodní kurzy přivítaly hudebníky i tanečníky Zábřeh - Žáci základní umělecké školy v Zábřeze si sice v těchto dnech užívají zasloužené dny volna, nicméně budova školy i o prázdninách žije uměním. Od 9. do 15. července zde probíhá osmý ročník Mezinárodních interpretačních kurzů pod záštitou ministra kultury.

 „Letošní ročník se zaměřuje na výuku klasického a moderního tance. Hudební obor pak tradičně přivítá zájemce o studium zpěvu, hry na klavír, housle, violu, violoncello a komorní hry,“ uvedla zástupkyně ředitele školy Petra Krňávková.
„Kurzy probíhají v budově naší umělecké školy a na zámku Skalička, jehož majitelé vytvářejí lektorům i studentům inspirující zázemí,“ doplnila Krňávková.
Nedílnou součástí kurzů jsou kromě samotné výuky také koncerty pro veřejnost. Například v úterý 11. července rozezní kostel sv. Barbory barokní soubor Hof-Musici pod vedením lektora Ondřeje Macka, další tři koncerty budou v rukou samotných účastníků kurzů.
Podrobný program a další informace o zábřežských interpretačních kurzech přinášejí webové stránky Kurzyzabreh.cz.


Foto: ZUŠ Zábřeh

Právě v těchto dnech se v Zábřeze konají mezinárodní kurzy pro tanečníky a hudebníky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.