KULTURA

Mezinárodní interpretační kurzy Zábřeh povedou čeští i zahraniční umělci

19. března 2011, 14:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Zábřeh - Druhý ročník Mezinárodních interpretačních kurzů Zábřeh „Hudba ve městě J. E. Welzla" se uskuteční od 10. do 16. července 2011. V letošním roce se kurzy otevřou v oborech klavír, cembalo, klasický zpěv, housle, violoncello a komorní hra. Uzávěrka přihlášek je 15. května 2011.

Šestidenní umělecký workshop je určený především pro žáky základních uměleckých škol, posluchačům konzervatoří, studentům vysokých škol s hudebním zaměřením i široké veřejnosti. Každý účastník se kromě čtyř individuálních lekcí může zapojit do odborných přednášek, diskusí a doprovodného programu. Součástí kurzů jsou také koncerty lektorů, renomovaných umělců i hudebních těles.

„Rádi bychom navázali na tradici podobných projektů v zahraničí - jako je například Výmar, Vídeň nebo Oxford a zachovali tak i srovnatelnou uměleckou úroveň. Letos se nám podařilo přivést vynikající umělce z Itálie, Rakouska, Německa i Velké Británie,“
říká ředitel kurzů Martin Hroch.

Mezi lektory nebudou chybět:
Klavíristé Vanda Jandová, Martina Mergentalová, Ondřej Hubáček z Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž a Hana Vlasáková z Hochschule für Musik „C. M. von Weber“ v Drážďanech. Cembalovou třídu povede Martin Hroch (člen The British Harpsichord Society a pedagog ZUŠ Zábřeh). Klasický zpěv sólistka Opery Moravského divadla Olomouc Lea Vítková, Maestro Antonio Carangelo - sólista operních scén v Itálii, Švýcarsku, Tokiu, New Yorku, profesor na Carangeloakademie ve Vídni a operní režisér a dirigent Ivan Parik z Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Housle bude vyučovat Jan Schulmeister, člen Wihanova kvarteta působící na Trinity College of Music v Londýně a na mistrovských kurzech na univerzitách v Manchesteru, Birminghamu, Bristolu, Cardiffu a Menuhin School of Music v Londýně. Violoncello Kamil Žvak, člen souboru PETROF PIANO TRIO z kroměřížské konzervatoře.

Loňského ročníku se zúčastnili pětileté děti i dospělí, což dokazuje veliký společenský záběr. Kapacita kurzů je 80 frekventantů. Každý účastník (aktivní i pasivní) obdrží příslušný certifikát o absolvování kurzů.

Mezinárodní interpretační kurzy se konají pod záštitou přední české klavírní pedagožky a pianistky Aleny Vlasákové, náměstka hejtmana Olomouckého kraje Pavla Horáka a Moravské filharmonie Olomouc. Mediálním partnerem je Český rozhlas.

Podrobné informace o Mezinárodních interpretačních kurzech Zábřeh, přihláškách, programu i lektorech naleznete na www.kurzyzabreh.mypage.cz .


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.