KULTURA

Mezinárodní interpretační kurzy Zábřeh povedou čeští i zahraniční umělci

19. března 2011, 14:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Zábřeh - Druhý ročník Mezinárodních interpretačních kurzů Zábřeh „Hudba ve městě J. E. Welzla" se uskuteční od 10. do 16. července 2011. V letošním roce se kurzy otevřou v oborech klavír, cembalo, klasický zpěv, housle, violoncello a komorní hra. Uzávěrka přihlášek je 15. května 2011.

Šestidenní umělecký workshop je určený především pro žáky základních uměleckých škol, posluchačům konzervatoří, studentům vysokých škol s hudebním zaměřením i široké veřejnosti. Každý účastník se kromě čtyř individuálních lekcí může zapojit do odborných přednášek, diskusí a doprovodného programu. Součástí kurzů jsou také koncerty lektorů, renomovaných umělců i hudebních těles.

„Rádi bychom navázali na tradici podobných projektů v zahraničí - jako je například Výmar, Vídeň nebo Oxford a zachovali tak i srovnatelnou uměleckou úroveň. Letos se nám podařilo přivést vynikající umělce z Itálie, Rakouska, Německa i Velké Británie,“
říká ředitel kurzů Martin Hroch.

Mezi lektory nebudou chybět:
Klavíristé Vanda Jandová, Martina Mergentalová, Ondřej Hubáček z Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž a Hana Vlasáková z Hochschule für Musik „C. M. von Weber“ v Drážďanech. Cembalovou třídu povede Martin Hroch (člen The British Harpsichord Society a pedagog ZUŠ Zábřeh). Klasický zpěv sólistka Opery Moravského divadla Olomouc Lea Vítková, Maestro Antonio Carangelo - sólista operních scén v Itálii, Švýcarsku, Tokiu, New Yorku, profesor na Carangeloakademie ve Vídni a operní režisér a dirigent Ivan Parik z Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Housle bude vyučovat Jan Schulmeister, člen Wihanova kvarteta působící na Trinity College of Music v Londýně a na mistrovských kurzech na univerzitách v Manchesteru, Birminghamu, Bristolu, Cardiffu a Menuhin School of Music v Londýně. Violoncello Kamil Žvak, člen souboru PETROF PIANO TRIO z kroměřížské konzervatoře.

Loňského ročníku se zúčastnili pětileté děti i dospělí, což dokazuje veliký společenský záběr. Kapacita kurzů je 80 frekventantů. Každý účastník (aktivní i pasivní) obdrží příslušný certifikát o absolvování kurzů.

Mezinárodní interpretační kurzy se konají pod záštitou přední české klavírní pedagožky a pianistky Aleny Vlasákové, náměstka hejtmana Olomouckého kraje Pavla Horáka a Moravské filharmonie Olomouc. Mediálním partnerem je Český rozhlas.

Podrobné informace o Mezinárodních interpretačních kurzech Zábřeh, přihláškách, programu i lektorech naleznete na www.kurzyzabreh.mypage.cz .


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.