KULTURA

Mezinárodní festival outdoorových filmů míří do Jeseníku

14. listopadu 2010, 14:53, téma KULTURNÍ ŽIVOT, horna
Mezinárodní festival outdoorových filmů míří do Jeseníku Milovníky dobrodružství a adrenalinu láká od 26.11 do 29. 11 2010 klub Plíživá kontra v Jeseníku na  Mezinárodní festival outdoorových filmů.
Osmý ročník Mezinárodního festivalu byl zahájen v říjnu v Ostravě a pokračuje ve 24 městech České republiky. Festival nabízí divákům tuzemské i zahraniční filmy plné extrémního dobrodružství a adrenalinu.

Soutěžní snímky jsou zařazeny do těchto kategorií:

A Dobrodružný a extrémní sportovní film - sporty v přírodě, horská kola, lyžování, extrémní lyžování, skialpinismus, speleologie, paraglaiding, parašutismus, letectví, motoristické sporty.

B Horolezecký a horský film - horolezecké sporty, expediční lezení, lezení v ledu, horská krajina, člověk a hory.

C Dobrodružný vodní sportovní film - rafting, vodácké sporty, kanoistika, jachting, potápění, surf, skating, dálkové plavání.

D Cestopisný film - filmy cestopisného charakteru.

Mezinárodní festival outdoorových filmů za finanční podpory města Jeseníku, finanční spolupořadatelské podpory klubu Plíživá kontra a regionálního partnera Český rozhlas bude slavnostně zahájen v klubu Plíživá kontra 26.11.2010 v 18.00 hod.


Program festivalu:


26.11.2010 - 18:00
THE FINE LINE (film - Režie: David Mossop)
THE COLOURS OF EMOTIONS (film - Režie: Elio Orlandi)
VILÉM HECKEL (film)
VELKÝ BÍLÝ Z GANSBAAI (film - Režie: Miroslav Hrdý )

26.11.2010 - 20:00
THE ASGARD PROJECT (film - Režie: Alastair Lee)
ADRENALIN CUP 2010 (film - Režie: Daniel Šumbera)

27.11.2010 - 18:00
HOME SWISS HOME (film - Režie: Dominique Perret )
RIEGLER BROTHERS (film - Režie: Eduardo Gellner)
BRAHMAPUTRA (film - Režie: Ladislav Moulis )
ECCE ACH MACO (film - Režie: Tomáš Vadura )

27.11.2010 - 20:00
MAGICKÝ MUSTANG (film - Režie: Marek Mackovic)
ALONE ON THE WALL / SÁM VE STENE (film - Režie: Petr Mortimer, Nick Rosen)
EXTRÉMNÍ ALJAŠKA (film - Režie: Jakub Frey )
BEI ANRUF ENTDECKUNG - DAS ABENTEUER IM ... (film - Režie: Eberhard Rühle )

28.11.2010 - 18:00
CERRO TORRE (film - Režie: Christine Kopp, Christoph Frutiger, Thomas Ulrich)
GRANDPA / DEDECEK (film - Režie: Miroslaw Dembinski )
VÝZVA ANEB SURVIVAL 2010 NA VOZÍKU (film - Režie: Miloslav Doležal )

28.11.2010 - 20:00
KROKEM, JEZEREM, LEDEM (film - Režie: Jakub Jurásek)
WUNDERBAUM (film - Režie: Robin Kaleta )
THE CONTINUUM PROJECT - LIONSHEAD (film - Režie: Chris Alstrin)
VODÁCKÁ PUTOVÁNÍ - KAMENICE (film - Režie: Ludvík Klega )
NA KOLECH PRES HIMALÁJE (film - Režie: Pavol Barabáš)
URUCA (film - Režie: Erick Grigorovski )

29.11.2010 - 18:00
POSLEDNÍ LOVCI (film - Režie: Steve Lichtag )
ALONE ON THE WALL / SÁM VE STENE (film - Režie: Petr Mortimer, Nick Rosen)
STRATENÍ NOMÁDI (film - Režie: Rastislav Hatiar)

29.11.2010 - 20:00
BAFFIN, L´ILE AUX ENFANTS / DETI BAFFIN... (film - Režie: Sam Beaugey )
PUSTELNIKS IN THE MOUNTAINS / PUSTELNIKO... (film - Režie: Miroslaw
Dembinski )

Vstupné na filmový festival činí 50,- Kč jeden vstup, 90,- Kč dva vstupy, 240,- Kč permanentka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.