SPORT

Mezilesí přivítalo závodníky z Hané i východních Čech

8. května 2009, 11:00, rejdakce, foto: Lenon
Mezilesí přivítalo závodníky z Hané i východních Čech Mezilesí - Oblastní závody v orientačním běhu, pod taktovkou šumperského oddílu Klubu vytrvalostních sportů a TJ Loko Česká Třebová, proběhly 1. května za krásného slunečného počasí v Mezilesí. Současně s oblastními závody zde proběhl i první ročník Challenge Cupu, kdy žákovské družstvo Hanácké oblasti vyzvalo družstvo Východočeské oblasti k utkání v orientačním běhu.

Páteční ráno zaplnili louku v Mezilesí, která téměř před rokem hostila závodníky dvoudenních béčkových závodů, závodníci ze dvou oblastí, Hanácké a Východních Čech. Na závody se sjelo téměř 800 závodníků. Nejmladší z nich – žactvo se utkalo i v mezioblastní soutěži, kterou Východočeši vyhráli.

 


Ze šumperských závodníku se na „bednu“ probojovali:

1. D12C - Dominika Smrčková - KSU, 3. D18C - Šinclová Zdenka - SSU, 1. D45C - Štáblová Jitka – SSU , 1. D55C – Kupcová Věroslava – HSU, 3. H10C – Matoušek Matěj – SSU, 1. H12C – Kašpar Jakub – ASU, 1. H16C – Horváth Petr – SSU, 2.H16C – Šincl Jiří – SSU. 1. H21C – Poklop Martin – SSU, 2. H21C – Král Vojtěch – SSU, 2.H35C – Pavlík Radek - ASU

Na to, co obnáší zorganizovat závody orientačního běhu, jsme se zeptali předsedy pořádajícího oddílu Klubu vytrvalostních sportů ze Šumperka Petra Turczera:


"Závody se konaly na zelené louce, což je organizačně náročnější než závody, které využijí zázemí hotelu, či restauračního zařízení. Bylo nutné vybudovat výpočetní centrum (elektřina, zastřešení), bufet, toalety …

Nicméně pořádání bylo letos jednodušší než v minulém roce hned ve třech aspektech.

Na rozdíl od loňského roku, kdy se jednalo o dvoudenní béčkové závody, byly tyto pouze jednodenní. Odpadla tím například organizace ubytování závodníků.

Byla užita mapa z loňského závodu. Zmapování prostoru patří k finančně nejnáročnějším položkám při závodech. Při každém dalším závodu je však potřeba daný prostor zrevidovat, vymyslet nové tratě a mapy nově vytisknout. Daný prostor lze použít pro závody nanejvýš dvakrát, potom se využívá nanejvýš k tréninkům a soustředěním.

Letošní výhodou bylo i to, že jsme se podělili o organizaci s východočeským oddílem z České Třebové, který mimo jiné zajistil i část atraktivních cen pro závodníky.

Na základě reakcí závodníků můžeme konstatovat, že závody se líbily a to je pro nás, jako pořadatele, příznivá zpráva. "Komentovanou fotoreportáž  ze závodu naleznete zde


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).