SPORT

Mezilesí přivítalo závodníky z Hané i východních Čech

8. května 2009, 11:00, rejdakce, foto: Lenon
Mezilesí přivítalo závodníky z Hané i východních Čech Mezilesí - Oblastní závody v orientačním běhu, pod taktovkou šumperského oddílu Klubu vytrvalostních sportů a TJ Loko Česká Třebová, proběhly 1. května za krásného slunečného počasí v Mezilesí. Současně s oblastními závody zde proběhl i první ročník Challenge Cupu, kdy žákovské družstvo Hanácké oblasti vyzvalo družstvo Východočeské oblasti k utkání v orientačním běhu.

Páteční ráno zaplnili louku v Mezilesí, která téměř před rokem hostila závodníky dvoudenních béčkových závodů, závodníci ze dvou oblastí, Hanácké a Východních Čech. Na závody se sjelo téměř 800 závodníků. Nejmladší z nich – žactvo se utkalo i v mezioblastní soutěži, kterou Východočeši vyhráli.

 


Ze šumperských závodníku se na „bednu“ probojovali:

1. D12C - Dominika Smrčková - KSU, 3. D18C - Šinclová Zdenka - SSU, 1. D45C - Štáblová Jitka – SSU , 1. D55C – Kupcová Věroslava – HSU, 3. H10C – Matoušek Matěj – SSU, 1. H12C – Kašpar Jakub – ASU, 1. H16C – Horváth Petr – SSU, 2.H16C – Šincl Jiří – SSU. 1. H21C – Poklop Martin – SSU, 2. H21C – Král Vojtěch – SSU, 2.H35C – Pavlík Radek - ASU

Na to, co obnáší zorganizovat závody orientačního běhu, jsme se zeptali předsedy pořádajícího oddílu Klubu vytrvalostních sportů ze Šumperka Petra Turczera:


"Závody se konaly na zelené louce, což je organizačně náročnější než závody, které využijí zázemí hotelu, či restauračního zařízení. Bylo nutné vybudovat výpočetní centrum (elektřina, zastřešení), bufet, toalety …

Nicméně pořádání bylo letos jednodušší než v minulém roce hned ve třech aspektech.

Na rozdíl od loňského roku, kdy se jednalo o dvoudenní béčkové závody, byly tyto pouze jednodenní. Odpadla tím například organizace ubytování závodníků.

Byla užita mapa z loňského závodu. Zmapování prostoru patří k finančně nejnáročnějším položkám při závodech. Při každém dalším závodu je však potřeba daný prostor zrevidovat, vymyslet nové tratě a mapy nově vytisknout. Daný prostor lze použít pro závody nanejvýš dvakrát, potom se využívá nanejvýš k tréninkům a soustředěním.

Letošní výhodou bylo i to, že jsme se podělili o organizaci s východočeským oddílem z České Třebové, který mimo jiné zajistil i část atraktivních cen pro závodníky.

Na základě reakcí závodníků můžeme konstatovat, že závody se líbily a to je pro nás, jako pořadatele, příznivá zpráva. "Komentovanou fotoreportáž  ze závodu naleznete zde


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.