ZPRÁVY

Mezi nalezené předměty patří i mýdlo či popelnice

19. listopadu 2012, 15:00, mošo
Šumperk – Nejrůznější předměty eviduje šumperská radnice v agendě ztrát a nálezů. Některé z nich jsou přitom velmi kuriózní – kromě poměrně očekávatelných jízdních kol, kabelek či klíčů jsou to například stravenky, fritéza, obraz, popelnice či mýdlo. Pokud se majitelé o své věci nepřihlásí do šesti měsíců, připadnou městu Šumperk, které je prodá v dražbě.
Od poloviny května se na seznamu nalezených předmětů objevily desítky položek. Je mezi nimi například i finanční hotovost či motocykl, objevený na konci července v Temenické ulici. V ulici Zábřežská se například ocitl bez majitele zakládací klín, opuštěný zůstal i hliněný plech. Opakovaně se našla pánská i dámská jízdní kola, mobilní telefony a svazky klíčů, jeden z nich od automobilu.

Lidé by proto v případě ztráty některé svého věci na veřejném místě neměli podceňovat možnost, že ji někdo nalezl a poctivě „vrátil“. Poptat se může v oddělení přestupků odboru správního a vnitřních věcí Městského úřadu Šumperk v Jesenické ulici č. 31, ve 2. poschodí v kanceláři č. 320 (nová přístavba). Agendu ztrát a nálezů vyřizuje Eva Krmelová, tel.: 583 388 370, e-mail: eva.krmelova@sumperk.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).