ZPRÁVY

Metropolitní počítačová síť nebude pro všechny

13. března 2013, 13:48, ar
Šumperk – Několik let mluví radní v Šumperku o metropolitní počítačové síti, která však dodnes nefunguje. První data má začít poskytovat teprve letos. Optický kabel však propojí jen několik budov ve městě.
„Síť bychom chtěli zprovoznit ještě letos. Například v ulici 17. listopadu jsou již v zemi nachystány chráničky a potrubí, kterými stačí protáhnout kabely,“ informovala mluvčí Městského úřadu v Šumperku Olga Hajduková. Díky optickým vláknům radnice získá mnohem rychlejší propojení svých úřadoven. Z nové technologie bude těžit i městská policie. Plánuje připojit na síť svůj kamerový systém, čímž získá mnohem kvalitnější obraz než dosud. „Kromě toho se na síť napojí také Vila Doris, muzeum, informační centrum a městská knihovna,“ končí výčet budoucích uživatelů metropolitní sítě Hajduková. Celá akce má šumperskou radnici vyjít na statisíce korun.

Podobný systém chce zavést také sousední Malín. Tam ale nebude superrychlá síť přístupná jen vybraným budovám, nýbrž všem domácnostem. Obecní úřad je chce připojovat bezplatně. Investice se mu vrátí z poplatků za internet, který Malín občanům už dnes poskytuje. Po zapojení optických vláken se jeho rychlost podstatně zvýší.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.