ZPRÁVY

Metropolitní počítačová síť nebude pro všechny

13. března 2013, 13:48, ar
Šumperk – Několik let mluví radní v Šumperku o metropolitní počítačové síti, která však dodnes nefunguje. První data má začít poskytovat teprve letos. Optický kabel však propojí jen několik budov ve městě.
„Síť bychom chtěli zprovoznit ještě letos. Například v ulici 17. listopadu jsou již v zemi nachystány chráničky a potrubí, kterými stačí protáhnout kabely,“ informovala mluvčí Městského úřadu v Šumperku Olga Hajduková. Díky optickým vláknům radnice získá mnohem rychlejší propojení svých úřadoven. Z nové technologie bude těžit i městská policie. Plánuje připojit na síť svůj kamerový systém, čímž získá mnohem kvalitnější obraz než dosud. „Kromě toho se na síť napojí také Vila Doris, muzeum, informační centrum a městská knihovna,“ končí výčet budoucích uživatelů metropolitní sítě Hajduková. Celá akce má šumperskou radnici vyjít na statisíce korun.

Podobný systém chce zavést také sousední Malín. Tam ale nebude superrychlá síť přístupná jen vybraným budovám, nýbrž všem domácnostem. Obecní úřad je chce připojovat bezplatně. Investice se mu vrátí z poplatků za internet, který Malín občanům už dnes poskytuje. Po zapojení optických vláken se jeho rychlost podstatně zvýší.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.