ZPRÁVY

Městům se daří, vybrala více daní

6. ledna 2015, 06:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Většině měst a obcí v okrese se vloni ekonomicky dařilo. Vybraly více daní, než čekaly a mnohé z nich chtějí přebytky využít pro letošní investice. Lepší daňová výtěžnost souvisí s celkovým růstem ekonomiky.

 Jen v Šumperku se podařilo zvýšit daňové příjmy o více než jedenáct miliónů korun. Další peníze navíc přitekly do rozpočtu z pronájmu prostor nebo úspor za vytápění v nově zateplených městských objektech. Oproti původnímu plánu si tak rozpočet města polepší o více než třiatřicet miliónů korun. Podobná situace je také v Zábřeze. „Přesnou sumu, o kterou bude výběr daní vyšší, ještě neznáme, ale téměř jistě půjde o milióny,“ odhaduje starosta města František John.

Dobrá zpráva pro stavebníky

Růst příjmů otevírá dveře investičním akcím. Těch velkých je v okresním městě připraveno hned několik. „Naplánována je kompletní modernizace zimního stadiónu a plaveckého bazénu. Připravuje se také dlouho odkládaný projekt knihovny,“ uvedl tajemník šumperské radnice Petr Holub. Mohelnice počítá s rozsáhlou opravou místních komunikací, totéž je prioritou i pro Zábřeh.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.1.2015 08:48
Titulek: Knihovna a na co?
Autor: Sládek
73
104
Zjistěte si u knihovny statistiku půjčovaných knih a pak pouďte, jestli je knihovna šiřitelem kultury nebo naopak. A pak teprve stavějte.
Reagovat
Datum: 7.1.2015 09:42
Titulek: Re: Knihovna a na co?
Autor: aNONYM
70
167
Knihy se čtou pořád, nemyslím, že do knihovny chodí málo lidí. V rámci dotování kultury by se mohlo přiškrtit jinde.
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.