ZPRÁVY

Městům se daří, vybrala více daní

6. ledna 2015, 06:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Většině měst a obcí v okrese se vloni ekonomicky dařilo. Vybraly více daní, než čekaly a mnohé z nich chtějí přebytky využít pro letošní investice. Lepší daňová výtěžnost souvisí s celkovým růstem ekonomiky.

 Jen v Šumperku se podařilo zvýšit daňové příjmy o více než jedenáct miliónů korun. Další peníze navíc přitekly do rozpočtu z pronájmu prostor nebo úspor za vytápění v nově zateplených městských objektech. Oproti původnímu plánu si tak rozpočet města polepší o více než třiatřicet miliónů korun. Podobná situace je také v Zábřeze. „Přesnou sumu, o kterou bude výběr daní vyšší, ještě neznáme, ale téměř jistě půjde o milióny,“ odhaduje starosta města František John.

Dobrá zpráva pro stavebníky

Růst příjmů otevírá dveře investičním akcím. Těch velkých je v okresním městě připraveno hned několik. „Naplánována je kompletní modernizace zimního stadiónu a plaveckého bazénu. Připravuje se také dlouho odkládaný projekt knihovny,“ uvedl tajemník šumperské radnice Petr Holub. Mohelnice počítá s rozsáhlou opravou místních komunikací, totéž je prioritou i pro Zábřeh.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.1.2015 08:48
Titulek: Knihovna a na co?
Autor: Sládek
81
108
Zjistěte si u knihovny statistiku půjčovaných knih a pak pouďte, jestli je knihovna šiřitelem kultury nebo naopak. A pak teprve stavějte.
Reagovat
Datum: 7.1.2015 09:42
Titulek: Re: Knihovna a na co?
Autor: aNONYM
79
196
Knihy se čtou pořád, nemyslím, že do knihovny chodí málo lidí. V rámci dotování kultury by se mohlo přiškrtit jinde.
Reagovat