ZPRÁVY

Městům se daří, vybrala více daní

6. ledna 2015, 06:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Většině měst a obcí v okrese se vloni ekonomicky dařilo. Vybraly více daní, než čekaly a mnohé z nich chtějí přebytky využít pro letošní investice. Lepší daňová výtěžnost souvisí s celkovým růstem ekonomiky.

 Jen v Šumperku se podařilo zvýšit daňové příjmy o více než jedenáct miliónů korun. Další peníze navíc přitekly do rozpočtu z pronájmu prostor nebo úspor za vytápění v nově zateplených městských objektech. Oproti původnímu plánu si tak rozpočet města polepší o více než třiatřicet miliónů korun. Podobná situace je také v Zábřeze. „Přesnou sumu, o kterou bude výběr daní vyšší, ještě neznáme, ale téměř jistě půjde o milióny,“ odhaduje starosta města František John.

Dobrá zpráva pro stavebníky

Růst příjmů otevírá dveře investičním akcím. Těch velkých je v okresním městě připraveno hned několik. „Naplánována je kompletní modernizace zimního stadiónu a plaveckého bazénu. Připravuje se také dlouho odkládaný projekt knihovny,“ uvedl tajemník šumperské radnice Petr Holub. Mohelnice počítá s rozsáhlou opravou místních komunikací, totéž je prioritou i pro Zábřeh.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.1.2015 08:48
Titulek: Knihovna a na co?
Autor: Sládek
82
110
Zjistěte si u knihovny statistiku půjčovaných knih a pak pouďte, jestli je knihovna šiřitelem kultury nebo naopak. A pak teprve stavějte.
Reagovat
Datum: 7.1.2015 09:42
Titulek: Re: Knihovna a na co?
Autor: aNONYM
91
232
Knihy se čtou pořád, nemyslím, že do knihovny chodí málo lidí. V rámci dotování kultury by se mohlo přiškrtit jinde.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.