SPORT

MĚSTSKÝ NESOULAD! Mezi gymnastickými kluby to skřípe

18. listopadu 2015, 13:00, téma GYMNASTIKA, Petr Fišer
MĚSTSKÝ NESOULAD! Mezi gymnastickými kluby to skřípe Šumperk, Ostrava - Mezi dvěma šumperskými oddíly provozujícími stejný sport to skřípe. Přispěl k tomu vzájemný nesoulad, k němuž došlo před několika dny. Představitele Gymnastického klubu namíchlo, že se jejich mladé naděje nemohly zapojit do tradičního Jesenio Cupu. Městský soused fungující pod hlavičkou Tělovýchovné jednoty jim jako organizátor start na domácí akci nepovolil.

 „Do minulého ročníku to bylo bez potíží, pro nás překvapivý problém nastal až letos. TJ Šumperk přitom léta využívá k tréninku i závodění nářadí, které jsme zakoupili a vlastníme právě my. Tentokrát jsme museli příznivcům a rodičům oznámit, že nám účast v Jesenio Cupu nebyla umožněna,“ zaznělo v oficiálním prohlášení GK Šumperk. „Pořádající oddíl nám sdělil, že můžou startovat pouze děvčata, která se nepřipravují na vrcholové soutěže. Mrzí nás, že se z této akce vyklubal jen pouťák pro rekreační gymnastky a že v ní nemohou předvést své umění všechny šumperské závodnice.“
Šumperk se odjakživa pyšní nadprůměrnou úrovní nejen u sportovních gymnastek, ale i v chlapeckých kategoriích. S dětmi pracovali a stále se jim věnují vynikající trenéři, kteří s nimi sklidili řadu triumfů na tuzemských i zahraničních scénách. Namátkou to byli Vilém Kocián, Oldřich Kadlec, Ludmila Krejčí, Zdena Dokoupilová, Jiří Navrkal nebo Silvie Urbanová.
Za jeden z mnoha vzácných důkazů lze aktuálně považovat výborné vystoupení tří odchovankyň Gymnastického klubu v Závodě olympijských nadějí v Liberci. Juniorky Adéla a Vendula Měrkovy (momentálně Bohemians Praha) a Marie Nevrklová (Sokol Brno) jako členky národních družstev vzorně reprezentovaly Českou republiku i Šumperk v konkurenci největších světových velmocí z Argentiny, Austrálie, Egypta, Maďarska či Izraele. Sestry Měrkovy získaly v barvách „domácí jedničky“ bronzové medaile, když se musely sklonit pouze před kvalitami současných absolutních špiček z Velké Británie a Číny. Vendula Měrková podtrhla úctyhodný úspěch osmým místem mezi jednotlivkyněmi, což byl vůbec nejlepší český výsledek.

Závod v Ostravě

Velmi početné šumperské zastoupení měl vítkovický dvojboj pro začínající adeptky. Gymnastický klub přihlásil do populárního Baby Gym Cupu šestnáct zástupkyň. Čtyři nejúspěšnější si domů přivezly cenné medaile, konkrétně se jednalo o stříbrné Lenku Machytkovou a Adélu Osladilovou a bronzovou Gábinu Macháčkovou. Nejvýraznějšího resultu dosáhla Agáta Kněžková. Na závěr celého soutěžního dne dokázala zvítězit v osmé kategorii pro ročníky narození 2003. Šumperku dělalo společnost třináct oddílů z celé republiky.
DALŠÍ UMÍSTĚNÍ – ročník 2009: 9. Jitka Machytková, 18. Karolína Jakubíková. Ročník 2008: 9.-10. Amélie Diňová a Marie Paraska, 12. Anna Paraska. Ročníky 2006 a 2007: 7. Eliška Kubíčková, 27. Julie Machytková – 5. Klára Peterková, 6. Sabina Žandová, 8. Berenika Diňová, 18. Bára Pražáková, 19. Kateřina Friedlová.

Mezi nejznámější současné trenérky Gymnastického klubu patří Silvie Urbanová (vlevo).


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 28.11.2015 15:13
Titulek: Bez titulku
Autor: Miroslava Horáčková
Stačí Vaše poslední věta. Opravdu není co dodat. Nevíte vůbec o co jde.
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Pokračujerme v soutěžní vánoční nabídce. Dnes hrajeme o volné vstupenky na koncert legendární skupiny Olympic a koncert Tomáše Kočko s orchestrem. Volňásky získáte, pokud pošlete správnou odpověď a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Odpovědi je potřeba posílat pod číslem i písmenem otázky!

Soutěžní otázka č. 1: ( sk. Olympic, 13. 12., 19.00, Dům kultury Šumperk, 2 vstupenky)
Jaký byl původní název skupiny Olympic?
1a) Kašpárek
1b) Karkulka
1c) Krteček


Otázka č. 2: (Tomáš Kočko & orchestr, 19.12., 19.00, KKC Rapotín, 2x2 vstupenky)
Jaké hudební prvky se mísí ve tvorbě Tomáše Kočka?
2a) rocku, folku a jazzu
2b) bluegrassu, hip hopu, diska
2c) metalu. rapu, reggae

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:

Pro některý z 11 originálních dárků k filmu Ledové království 2 do šumperského kina OKO zamíří: S. Sittová, Zábřeh; Z. Galiszová, Bludov; B. Smrčková, Postřelmov; D. Jílková, Vikýřovice; J. Kupčíková, Libina; J. Kouřilová, Hrabenov a H. Hudosová, L. Čermáková, J. Růžičková, L. Zachová, J. Haramia ze Šumperka. Blahopřejeme!

Tři volné vstupenky na diashow s cestovatelem J. Kolbabou, konanou v KD Zábřeh 5. prosince, vyhrávají: Z. Trhalová ze Zábřeha, A. Sadilová z Dlouhomilova a P. Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně KD.