SPORT

MĚSTSKÝ NESOULAD! Mezi gymnastickými kluby to skřípe

18. listopadu 2015, 13:00, téma GYMNASTIKA, Petr Fišer
MĚSTSKÝ NESOULAD! Mezi gymnastickými kluby to skřípe Šumperk, Ostrava - Mezi dvěma šumperskými oddíly provozujícími stejný sport to skřípe. Přispěl k tomu vzájemný nesoulad, k němuž došlo před několika dny. Představitele Gymnastického klubu namíchlo, že se jejich mladé naděje nemohly zapojit do tradičního Jesenio Cupu. Městský soused fungující pod hlavičkou Tělovýchovné jednoty jim jako organizátor start na domácí akci nepovolil.

 „Do minulého ročníku to bylo bez potíží, pro nás překvapivý problém nastal až letos. TJ Šumperk přitom léta využívá k tréninku i závodění nářadí, které jsme zakoupili a vlastníme právě my. Tentokrát jsme museli příznivcům a rodičům oznámit, že nám účast v Jesenio Cupu nebyla umožněna,“ zaznělo v oficiálním prohlášení GK Šumperk. „Pořádající oddíl nám sdělil, že můžou startovat pouze děvčata, která se nepřipravují na vrcholové soutěže. Mrzí nás, že se z této akce vyklubal jen pouťák pro rekreační gymnastky a že v ní nemohou předvést své umění všechny šumperské závodnice.“
Šumperk se odjakživa pyšní nadprůměrnou úrovní nejen u sportovních gymnastek, ale i v chlapeckých kategoriích. S dětmi pracovali a stále se jim věnují vynikající trenéři, kteří s nimi sklidili řadu triumfů na tuzemských i zahraničních scénách. Namátkou to byli Vilém Kocián, Oldřich Kadlec, Ludmila Krejčí, Zdena Dokoupilová, Jiří Navrkal nebo Silvie Urbanová.
Za jeden z mnoha vzácných důkazů lze aktuálně považovat výborné vystoupení tří odchovankyň Gymnastického klubu v Závodě olympijských nadějí v Liberci. Juniorky Adéla a Vendula Měrkovy (momentálně Bohemians Praha) a Marie Nevrklová (Sokol Brno) jako členky národních družstev vzorně reprezentovaly Českou republiku i Šumperk v konkurenci největších světových velmocí z Argentiny, Austrálie, Egypta, Maďarska či Izraele. Sestry Měrkovy získaly v barvách „domácí jedničky“ bronzové medaile, když se musely sklonit pouze před kvalitami současných absolutních špiček z Velké Británie a Číny. Vendula Měrková podtrhla úctyhodný úspěch osmým místem mezi jednotlivkyněmi, což byl vůbec nejlepší český výsledek.

Závod v Ostravě

Velmi početné šumperské zastoupení měl vítkovický dvojboj pro začínající adeptky. Gymnastický klub přihlásil do populárního Baby Gym Cupu šestnáct zástupkyň. Čtyři nejúspěšnější si domů přivezly cenné medaile, konkrétně se jednalo o stříbrné Lenku Machytkovou a Adélu Osladilovou a bronzovou Gábinu Macháčkovou. Nejvýraznějšího resultu dosáhla Agáta Kněžková. Na závěr celého soutěžního dne dokázala zvítězit v osmé kategorii pro ročníky narození 2003. Šumperku dělalo společnost třináct oddílů z celé republiky.
DALŠÍ UMÍSTĚNÍ – ročník 2009: 9. Jitka Machytková, 18. Karolína Jakubíková. Ročník 2008: 9.-10. Amélie Diňová a Marie Paraska, 12. Anna Paraska. Ročníky 2006 a 2007: 7. Eliška Kubíčková, 27. Julie Machytková – 5. Klára Peterková, 6. Sabina Žandová, 8. Berenika Diňová, 18. Bára Pražáková, 19. Kateřina Friedlová.

Mezi nejznámější současné trenérky Gymnastického klubu patří Silvie Urbanová (vlevo).


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.11.2015 17:30
Titulek: Reakce na článek
Autor: Lenka Hrdinová
283
355
Pane Fišere, udivuje mne, že si neověříte, co otiskujete ?!
Mezi gymnastickými kluby to skřípe už pěkně dlouho, přinejmenším od doby, kdy GK neumožňuje oddílu TJ trénovat na nářadí, které získal od TJ darem, neumožnil tak naší dceři připravit se na m. republiky v letošním roce. Jelikož o peníze jde především, ne o zájmy dětí sportovat,
snaží se GK vyštípat druhý oddíl z tělocvičny. Co mne udivuje nejvíc, je absolutní nezájem organizace TJ a potažmo tedy města o vlastní majetek. Celý článek je navíc zavádějící, protože v úvodu uvádí, že GK nebylo umožněno startovat... dále pak, že mohou startovat děvčata... Podmínka pro účastníky byla stejná všem zúčastněným oddílům, jen GK nestálo ani za odpověd na pozvání. Do článku, který jste otiskl, zapomněli také napsat, že GK neumožnil zahraničním závodnicím trénovat den předem v tělocvičně a tento maďarský oddíl podal na GK stížnost u České gymnastické federace ... co dodat, ostuda je to pro všechny.
Reagovat
Datum: 20.11.2015 18:56
Titulek: ZPRÁVA O JESENIO CUP 2015 NA ŠUMPERSKO.NET
Autor: Lenka Hrdinová
282
340
ještě je nutné dodat, že na šumpersko.net vyšel dne 14.11.2015 článek, který podrobně informuje o průběhu závodu a v závěru také zmiňuje, zda se GK přihlásil či nikoliv...
http://zpravodajstvi.sumpersko.net/Sumpersky-Jesenio-Cup-2015-8254/clanek
Reagovat
Datum: 27.11.2015 18:33
Titulek: Re: ZPRÁVA O JESENIO CUP 2015 NA ŠUMPERSKO.NET
Autor: Jiří Domanik
358
244
Paní Hrdinová má očividně milné informace. Vzkaz pro pí.Hrdinovou: Nepiště o něčem, o čem nemáte objektivní a pravdivé informace.
Reagovat
Datum: 28.11.2015 11:35
Titulek: reakce na odpověď
Autor: Lucie Minolová
271
318
Zajímalo by mě v čem má paní Hrdinová milné informace. Její článek je velice trefný. Chování SG klubu vůči TJ Šumperk je katastrofa. Nejsmutnější je za vše co trenéři mají a čem se chlubí je zásluha paní trenérky Pražákové. Vůbec žádná úcta vůči této osobě. Doufám, že jednou toto oplatí jejích svěřenkyně a dopadnou stejně. Je to jejich velká ostuda. K tomu není co dodat.
Reagovat
Datum: 28.11.2015 15:13
Titulek: Bez titulku
Autor: Miroslava Horáčková
300
335
Stačí Vaše poslední věta. Opravdu není co dodat. Nevíte vůbec o co jde.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.