ZPRÁVY

Městskému hotelu hrozí, že zůstane na ocet

16. prosince 2014, 17:50, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Hotel Sport, který vlastní radnicí ovládaná společnost Podniky města Šumperka (PMŠ), zřejmě městu způsobí ještě hodně problémů. Důvodem je pohledávka vůči bývalému provozovateli hotelu ve výši pěti miliónů korun, kterou se roky nikdo vážně nezabýval. Skandál kolem astronomického dluhu neustál dlouholetý šéf PMŠ Luděk Šperlich, který k 1. lednu ve funkci končí. Radnice mezitím hledá někoho, kdo se provozování hotelu Sport ujme.

 „Druhé kolo nabídek na provozovatele hotelu Sport končí 16. prosince. První kolo bylo neúspěšné,“ řekl Týdnu tajemník šumperské radnice Petr Holub. Nezájmu podnikatelů se nelze divit. Ve ztrátě totiž skončili prakticky všichni předchozí provozovatelé včetně PMŠ, které se o objekt starají od poloviny tohoto roku. Aktuálně panují obavy, že nepodaří-li se budovu smysluplně využít, skončí jako holobyt.

Dluh je pět miliónů korun

Dluh firmy JIRDOS, která hotel Sport ještě před několika měsíci provozovala, se za posledních pět let postupně vyšplhal na více než pět miliónů korun. Ještě před dvěma roky to bylo šest miliónů korun, ke snížení došlo až letos kvůli odkoupení části vybavení hotelu městem. „K situaci se zatím nechci vyjadřovat, nezlobte se,“ reagoval na žádost redakce o krátký komentář jednatel JIRDOSu Jiří Doskočil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.12.2014 08:31
Titulek: Hotel Sport
Autor: laďa
75
Je to škoda. Na změnu v holobyty přišel Šperlich? Ten by se spíše měl bát zveřejnění poctivě nabytého majetku.
Reagovat
Datum: 18.12.2014 13:18
Titulek: Hotel Sport
Autor: franta
75
Konečně se začíná "střílet" ve vlastní honitbě. Šperlich, Ondráček ..... jakou funkci jim město opět nabídne?
Reagovat
Datum: 19.12.2014 14:07
Titulek: Re: Hotel Sport
Autor: Ludva
145
Co Vám ten Ondráček udělal? Hned vytahujete lynčování. Popravit je toho a toho, střílet ostrejma! To nemá kulturu. Hnus, svinstvo, závist. Ubozí malí čecháčci.
Reagovat
Datum: 19.12.2014 14:26
Titulek: Re: Hotel Sport
Autor: abcd
68
Je vidět, že o p. Ondráčkovi nic nevíte...
Reagovat
Datum: 19.12.2014 19:18
Titulek: Re: Hotel Sport
Autor: Ludva
44
A vy víte co? Proč není ve vězení?
Reagovat
Datum: 19.12.2014 14:04
Titulek: Hotel sport
Autor: laďa
64
Konešně by se v té honitbě mělo střílet ostrejma. Ale věřím, že si chlapci nahospodaili dost na horší časy. Však mají učitele.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).