ZPRÁVY

Městskému hotelu hrozí, že zůstane na ocet

16. prosince 2014, 17:50, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Hotel Sport, který vlastní radnicí ovládaná společnost Podniky města Šumperka (PMŠ), zřejmě městu způsobí ještě hodně problémů. Důvodem je pohledávka vůči bývalému provozovateli hotelu ve výši pěti miliónů korun, kterou se roky nikdo vážně nezabýval. Skandál kolem astronomického dluhu neustál dlouholetý šéf PMŠ Luděk Šperlich, který k 1. lednu ve funkci končí. Radnice mezitím hledá někoho, kdo se provozování hotelu Sport ujme.

 „Druhé kolo nabídek na provozovatele hotelu Sport končí 16. prosince. První kolo bylo neúspěšné,“ řekl Týdnu tajemník šumperské radnice Petr Holub. Nezájmu podnikatelů se nelze divit. Ve ztrátě totiž skončili prakticky všichni předchozí provozovatelé včetně PMŠ, které se o objekt starají od poloviny tohoto roku. Aktuálně panují obavy, že nepodaří-li se budovu smysluplně využít, skončí jako holobyt.

Dluh je pět miliónů korun

Dluh firmy JIRDOS, která hotel Sport ještě před několika měsíci provozovala, se za posledních pět let postupně vyšplhal na více než pět miliónů korun. Ještě před dvěma roky to bylo šest miliónů korun, ke snížení došlo až letos kvůli odkoupení části vybavení hotelu městem. „K situaci se zatím nechci vyjadřovat, nezlobte se,“ reagoval na žádost redakce o krátký komentář jednatel JIRDOSu Jiří Doskočil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.12.2014 08:31
Titulek: Hotel Sport
Autor: laďa
64
Je to škoda. Na změnu v holobyty přišel Šperlich? Ten by se spíše měl bát zveřejnění poctivě nabytého majetku.
Reagovat
Datum: 18.12.2014 13:18
Titulek: Hotel Sport
Autor: franta
65
Konečně se začíná "střílet" ve vlastní honitbě. Šperlich, Ondráček ..... jakou funkci jim město opět nabídne?
Reagovat
Datum: 19.12.2014 14:07
Titulek: Re: Hotel Sport
Autor: Ludva
136
Co Vám ten Ondráček udělal? Hned vytahujete lynčování. Popravit je toho a toho, střílet ostrejma! To nemá kulturu. Hnus, svinstvo, závist. Ubozí malí čecháčci.
Reagovat
Datum: 19.12.2014 14:26
Titulek: Re: Hotel Sport
Autor: abcd
58
Je vidět, že o p. Ondráčkovi nic nevíte...
Reagovat
Datum: 19.12.2014 19:18
Titulek: Re: Hotel Sport
Autor: Ludva
33
A vy víte co? Proč není ve vězení?
Reagovat
Datum: 19.12.2014 14:04
Titulek: Hotel sport
Autor: laďa
52
Konešně by se v té honitbě mělo střílet ostrejma. Ale věřím, že si chlapci nahospodaili dost na horší časy. Však mají učitele.
Reagovat