ZPRÁVY

Městskému hotelu hrozí, že zůstane na ocet

16. prosince 2014, 17:50, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Hotel Sport, který vlastní radnicí ovládaná společnost Podniky města Šumperka (PMŠ), zřejmě městu způsobí ještě hodně problémů. Důvodem je pohledávka vůči bývalému provozovateli hotelu ve výši pěti miliónů korun, kterou se roky nikdo vážně nezabýval. Skandál kolem astronomického dluhu neustál dlouholetý šéf PMŠ Luděk Šperlich, který k 1. lednu ve funkci končí. Radnice mezitím hledá někoho, kdo se provozování hotelu Sport ujme.

 „Druhé kolo nabídek na provozovatele hotelu Sport končí 16. prosince. První kolo bylo neúspěšné,“ řekl Týdnu tajemník šumperské radnice Petr Holub. Nezájmu podnikatelů se nelze divit. Ve ztrátě totiž skončili prakticky všichni předchozí provozovatelé včetně PMŠ, které se o objekt starají od poloviny tohoto roku. Aktuálně panují obavy, že nepodaří-li se budovu smysluplně využít, skončí jako holobyt.

Dluh je pět miliónů korun

Dluh firmy JIRDOS, která hotel Sport ještě před několika měsíci provozovala, se za posledních pět let postupně vyšplhal na více než pět miliónů korun. Ještě před dvěma roky to bylo šest miliónů korun, ke snížení došlo až letos kvůli odkoupení části vybavení hotelu městem. „K situaci se zatím nechci vyjadřovat, nezlobte se,“ reagoval na žádost redakce o krátký komentář jednatel JIRDOSu Jiří Doskočil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.12.2014 08:31
Titulek: Hotel Sport
Autor: laďa
60
Je to škoda. Na změnu v holobyty přišel Šperlich? Ten by se spíše měl bát zveřejnění poctivě nabytého majetku.
Reagovat
Datum: 18.12.2014 13:18
Titulek: Hotel Sport
Autor: franta
60
Konečně se začíná "střílet" ve vlastní honitbě. Šperlich, Ondráček ..... jakou funkci jim město opět nabídne?
Reagovat
Datum: 19.12.2014 14:07
Titulek: Re: Hotel Sport
Autor: Ludva
107
Co Vám ten Ondráček udělal? Hned vytahujete lynčování. Popravit je toho a toho, střílet ostrejma! To nemá kulturu. Hnus, svinstvo, závist. Ubozí malí čecháčci.
Reagovat
Datum: 19.12.2014 14:26
Titulek: Re: Hotel Sport
Autor: abcd
53
Je vidět, že o p. Ondráčkovi nic nevíte...
Reagovat
Datum: 19.12.2014 19:18
Titulek: Re: Hotel Sport
Autor: Ludva
27
A vy víte co? Proč není ve vězení?
Reagovat
Datum: 19.12.2014 14:04
Titulek: Hotel sport
Autor: laďa
46
Konešně by se v té honitbě mělo střílet ostrejma. Ale věřím, že si chlapci nahospodaili dost na horší časy. Však mají učitele.
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).