ZPRAVODAJSTVÍ

Městské strážníky povede nový muž. Prioritou je bezpečnost v parcích

18. června 2019, 15:00, jak
Šumperk – Jaroslav Janderka bude od 1. července novým šéfem městských strážníků. Bývalý náčelník obvodního oddělení policie v Hanušovicích uspěl v konkurenci dalších dvou uchazečů, kteří se do výběrového řízení na ředitele šumperských „měšťáků“ přihlásili.

 „Jsem rád, že o post ředitele naší městské policie projevili zájem hned tři kvalitní odborníci s dlouholetou praxí u policie. Pro výběrovou komisi proto nebylo snadné zvolit budoucího ředitele,“ uvedl radní Michael Kohajda, který je pověřen řízením Městské policie Šumperk.

Janderka od července nahradí Zdeňka Dočekala, který strážníkům velel mnoho let. Dočekal odchází na vlastní žádost do důchodu.

Prioritou nového vedení policie má být dohled nad bezpečností v městských parcích. Ty se totiž v poslední době staly centrem pro bezdomovce a bují v nich drobná kriminalita. „Další prioritou bude zlepšení pořádku ve městě zejména během pátečních a sobotních večerů,“ dodal Kohajda.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.6.2019 17:09
Titulek: Bez titulku
Autor: Jiří
29
Dobrá volba.
Reagovat
Datum: 19.6.2019 12:21
Titulek: Re: Bez titulku
Autor:
22
Co provedl, že šel od PČR k městapu?
Reagovat
Datum: 20.6.2019 17:43
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Tonda
24
Neprovedl nic. Jen schrabl vysluhu a teď bude pobírat další peníze od města. Vyhořelej policajt co měl problém ukocirovat kolektiv v Hanusovicich. Nemá s řízením MP žádné zkušenosti.
Reagovat
Datum: 24.6.2019 14:30
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jenda Benda
14
Myslím, že dlouholetá praxe u PČR je daleko lepší kvalifikace pro práci u MP, než měl, při svém nástupu do funkce, vysloužilý vojenský letec ZD.
Reagovat
Datum: 25.6.2019 12:02
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Pavel
13
Pokud by ho práce bavila, zůstal by u PČR a necpal by se k MP. Za čas se ukáže, zda to byla správná volba.
Reagovat
Datum: 25.6.2019 12:26
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jenda Benda
11
Ona ta současná práce u PČR nebude až taková hitparáda jako dřív, když se o to místo ucházeli hned "tři kvalitní odborníci s dlouholetou praxí u policie".
Reagovat
Datum: 24.6.2019 18:03
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: jan
15
A nejsou to LM?
Reagovat
Datum: 19.6.2019 17:09
Titulek: strilet
Autor: cerny
11
a hlavne strilet C.K.N.
Reagovat
Datum: 19.6.2019 20:46
Titulek: Končíte
Autor: tvl
13
zlodějští lidovečtí kokoti, městští strážníci vás neubrání. Haha.
Reagovat
Datum: 21.6.2019 08:08
Titulek: Bez titulku
Autor: drdol
14
Jak znám, dobrý výběr. Předpokládám, že bude lepší práce MP, ne jako když se mi stalo, že na Hlavní třídě dva členové omladiny kopali a převraceli popelnice , tu vyšli dva MP a jeden druhému povídá: Pojď, půjdeme jinou stranou."
Reagovat
Datum: 21.6.2019 13:40
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jiří
30
Pohádky ovčí babičky, ono to bylo jinak a říkali pojď jdeme jim pomoci, ať se nedřou sami. Taky jsem si to rychle vymyslel, jako vy...
Reagovat
Datum: 24.6.2019 16:13
Titulek: Hodně šťestí
Autor: Petr
26
Hodně šťestí, dobrý čich na spolupracovníky a míň mistrů světa mezi podřízenými. Někteří si mysli že jsou králové v Šumperku. Vlastně bych spíš řekl císaři.....
Reagovat
Datum: 25.6.2019 11:59
Titulek: Re: Hodně šťestí
Autor: Pavel
17
Pokud bude chtít nový ředitel něco změnit, bude muset vyvíjet aktivitu. Mám však obavy, že policista s rentou nebude riskovat, vždyť jako další přivýdělek to stačí. Nač se hádat a zavádět novoty. Staří strážníci jako je pan Jirka T. a další byli navyklí na určitý stereotyp, který se jim bude těžce měnit. Tak že výsledek bude takový, že to pojede ve starých kolejích a nic se nezlepší.
Reagovat
Datum: 25.6.2019 15:12
Titulek: Re: Hodně šťestí
Autor: Anonym
14
No vidíš Pavle a mě ten stereotyp třeba vůbec nevyhovuje a mám celkem rád změnu. No a pokud těm změnám nebudu stačit, tak budu muset odejít třeba po těch cca 30 ti letech, to se nedá nic dělat. No a pokud máš pocit, že svou práci dělám špatně, tak to řekni na rovinu a já kritiku přijmu bez problémů, když bude oprávněná. Vždycky jsem se snažil dělat svou práci tak nějak s lidským přístupem a nikdy jsem se nad nikoho nepovyšoval z titulu uniformy, ta policajta nedělá a je to jen obal, důležité je i tak nějak myslet srdcem při té práci. Pokud si myslíš, že to je špatně a policajt má kolem sebe mydlit flastry hlava nehlava, tak je fakt že se asi nezměním a ten MŮJ stereotyp mne už asi úplně pohltil. Otázka je co je dobře a co špatně a co víc občané Města chtějí jestli policajty bijce bez srdce, tedy lidského přístupu a nebo policajty mého typu. Já myslím, že střed je správně tedy něco mezi tím. Takový ten prvorepublikový styl to je můj názor, tedy slušný občan by se bát policajt neměl, ale naopak lump ano. Je to jen můj názor, ale samozřejmě mít pravdu nemusím... a je to úplně jinak a zapadl jsem do stereotypu a je načase odejít...
Reagovat
Datum: 25.6.2019 15:44
Titulek: Re: Hodně šťestí
Autor: Jiří
13
Jedno je, ale jisté na sto procent a to je to, že musí nastat změny. Jsem všemi deseti pro a takhle by to dál už nemohlo jít. Ale musí to být vyvážené ty změny a není naše vina, že v řadách MP je víc těch starých policajtů, než těch mladých a byl přerušen ten přirozený personální vývoj, jako třeba dřív na vojně, kdy starý mázy zaváděli ty mlaďochy. To fakt není vina nás starých policajtů na ulici, že to bylo přerušeno a bohužel lezeme do let a ta práce tě fakt za ty roky unaví. Teď se to postupně doufám změní a nastoupí víc těch mlaďochů ... no už se to vlastně děje, takže se to snad v dohledném čase rychle změní a to je moc dobře. Ale stále si myslím, že by policajt neměl být povýšený debil v uniformě, který je bez citu a lidi kolem sebe mele hlava nehlava. Možná, že můj styl práce, který jsem za těch 28 let vykonával na ulici byl mylný a zcestný, ale to musíte posoudit vy občané. No, ale já to jinak neumím, protože já si nemyslím, že policajt v přímém výkonu na ulici by měl být robot v uniformě. Pokud to tak má být , tak se asi nezměním a budu muset odejít... já to fakt jinak neumím a lidi mám celkem rád a nezanevřel jsem na ně. Myslím, že většina obyvatel jsou slušní lidé a lumpů je pořád menšina ... bohu dík.
Reagovat
Datum: 25.6.2019 20:00
Titulek: Re: Hodně šťestí
Autor: Jiří
21
Proč by policista s rentou neměl riskovat ? Právě naopak má rentu a tím pádem nějakou jistotu, tak se nemá čeho bát. V tom to není a Pavle já si myslím, jak nového šéfa znám z přímého styku ve službě spoustu let, kdy sloužil,jako řadový polda, tak ten se určitě z něčeho hned tak .... víš co ? Většina mých kolegů je spokojena s tím koho vybrali to si piš a pokud ho podporuje většina strážníků, tak má velké plus a má šanci něco změnit !
Reagovat
Datum: 25.6.2019 20:12
Titulek: Re: Hodně šťestí
Autor: Jiří
16
Nemůžu se nějak zbavit dojmu, že nejsi Pavel, ale jmenuješ se jinak. Silně mi někoho připomínáš :D Pokud ti křivdím, tak promiň :D
Reagovat
Datum: 26.6.2019 08:10
Titulek: Re: Hodně šťestí
Autor: Jenda Benda
24
Pavle, vy byste z fleku mohl dělat personalistu. Člověk ještě ani nepřevzal funkci, ale vy už dopředu víte, jaké budou jeho pracovní výsledky. I Sibyla by se od vás mohla učit.
Reagovat
Datum: 25.6.2019 17:07
Titulek: Bez titulku
Autor: Jiří
17
Ještě dodám, že kdysi jsem měl tu čest se střetnout s komunistickými policajty a bylo to v době, kdy mne ani nenapadlo, že bych policajtem někdy v budoucnu byl. Neměl jsem je ze srdce rád to mi věřte a tehdy po té zkušenosti, kdy jsem od nich dostal nakládačku sice zčásti z mé viny, ale přehnali to a cítil jsem to, jako křivdu a cítím dodnes, protože se chovali, jako hovada.... tak tehdy jsem si řekl v duchu, že pokud bych někdy byl policajtem, tak stejné hovado nikdy nebudu a ani nevím, jak se to stalo a v r. 91 jsem se jím stal kupodivu. No a to své přesvědčení, že policajt nesmí být bezcitné hovado si pořád nesu a nedokáži to prostě změnit. Snažím se lidem porozumět proč to, či ono udělali a neřešit hloupý, malý přestupek hned bezhlavě flastrem, protože i já si uvědomuji, že ne vždy jsem stoprocentní a když jsem po několika nočních, tak třeba v dopravě pochybím a udělám přestupek a ani nechci. Tak se řídím srdcem při řešení přestupkůa to snad není špatně, že to posuzuji podle sebe ne ? Snažím se vžít do kůže lidí, kteří také mají své problémy a starosti... .... Samozřejmě jsem určitě spoustu lidem nechtíc ublížil, ale tomu se člověk nevyhne v tomto zaměstnání. Hodně krát jsem určitě ve službě pochybil, ale když jsem si to uvědomil, tak se nebojím omluvit .... nejhorší je nepřiznat chybu a myslím , že sebereflexe mi úplně nechybí. No nic už se nebudu účastnit debaty a loučím se s vámi, mám volno a já striktně dodržuji , že doma nepracuji. :D
Reagovat
Datum: 28.6.2019 13:46
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
19
Už bylo na čase, aby ten stávající vypatlanej debil skončil, když ho město nevyhodilo pro neschopnost!!!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes dáme šanci celkem pěti výhercům. Soutěžit mohou o volňásky na premiéru v šumperském divadle nebo na taneční večer v Zábřeze. Odpovědět je potřeba zvlášť pod uvedeným číslem otázky. Zájemci o premiérové představení budou o výhře informováni prostřednictvím sms, kdo si půjde zadarmo zatancovat, si přečte v příštím čísle.

Otázka:
1. Z jakého apačského kmene pocházel Vinnetou? (Divadlo Šumperk, 26. 10., 19 hod.)
a) Mescalero b) Chiricahua c) Lipan
2. Ze které obce pochází dechová hudba Záhořané? (ZK Zábřeh, 3. 11., 14 hod.)
a) Dolní Bečva b) Prostřední Bečva c) Horní Bečva
Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.

VYHODNOCENÍ:
Volnou vstupenku na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek a které uvede kulturní dům v Zábřeze ve středu 30. října od 19 hodin, vyhrávají Jaroslava Mandáková ze Zábřeha a Eva Kombercová ze Šumperka. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.