ZPRAVODAJSTVÍ

Město znovu hledá strážníky. Značka: přidáváme

21. listopadu 2017, 11:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Městská policie Šumperk opět hledá někoho, kdo posílí řady jejích strážníků. Výběrové řízení probíhá už poněkolikáté, o práci policistů totiž není zájem, a město se proto rozhodlo nabídnout za službu více peněz.

 „Navýšení bude dělat zhruba dva až tři tisíce korun k základnímu platu. Jsem rád, že se mi zvýšení mezd povedlo prosadit, “ uvedl šumperský zastupitel Michael Kohajda.
Město aktuálně potřebuje celkem čtyři nové strážníky. Přihlášky mohou zájemci posílat do konce roku přímo na městskou policii. Uchazeči musí mít dobrý zdravotní a duševní stav, maturitu a čistý trestní rejstřík. Bližší kritéria jsou uvedena na webových stránkách radnice.
V úvodu zmiňované zvýšení mezd možná nebude jediným opatřením, kterým chce město nové muže zákona lákat. „Ve hře je také zavedení náborového příspěvku, který by se novým strážníkům po určité době vyplácel,“ uvedl Kohajda s tím, že souhlas s touto novinkou ještě musí vyslovit vedení města.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.11.2017 13:57
Titulek: Přidejte víc !!!!
Autor: Ekonom
45
294
Proberte se do reálného života-je tržní hospodářství! Za pár šestek vám to nikdo dělat nebude.
Reagovat
Datum: 24.11.2017 23:22
Titulek: to stačí
Autor: jan
251
A proč ne!Bezdomovci jsou na tu práci jak dělaní!Za pár kaček to udělají a bude na chvilku u popelnic klid!
Reagovat
Datum: 21.11.2017 17:16
Titulek: no sláva
Autor: aNONYM
65
249
Je fajn, že i radní konečně došli k závěru, který byl už dávno všem s mozkem v hlavě jasný.
Reagovat
Datum: 28.12.2017 20:50
Titulek: Mozek v hlavě se má používat, jinak atrofuje
Autor: Chuck Norris
138
Do kufru mojí dlouhé fabie se v pohodě vejdou dva padesátikiloví hafani s koženým náhubkem, za zadními sedadly mám totiž mříž. Vyhladovělého a ustrašeného ratlíka v přepravce lze uložit na sklopená zadní sedadla. Nač při odchytu opuštěného zvířete vozit botičky, hlídka přeci vždy řeší výhradně pouze jeden případ. Odchytu větších zvířat nebo u dalších komplikací asistují hasiči se svojí technikou (např. vyprošťování jezevčíků ze skal), stejně tak při odstraňování kadáverů. Nepřetržitý provoz je téměř ve všech montovnách... Psát na šichtě tyto elaboráty se asi nedá...
Reagovat
Datum: 21.11.2017 18:30
Titulek: chyťe zlodějě
Autor: marek
60
240
Chyťte zloděje - pomáhat a chránit,to jo .... ale chtít třebas k tomu vozidlo, nebo odměny, zvýšení platu, jo to, jak říkal p. Brož - stačí jedná fabie a odměny jsou odpovídající.
Reagovat
Datum: 23.11.2017 08:05
Titulek: Re: chyťe zlodějě
Autor: laďa
211
No a to ještě bacha na Brože.
Reagovat
Datum: 22.11.2017 09:52
Titulek: Mince má dvě strany
Autor: Znalý problematiky
48
274
Velké díky zastupiteli Michaelovi Kohajdovi za to, že kope za MP a začínám mít pocit, že se ledy pohnuly správným směrem. Další věc je, že zájem o dobré fungování MP projevil i jiný zastupitel a to Martin Janíček v době, kdy bylo těsně po minulých volbách a se strážníky absolvoval noční službu přímo v terénu a seznámil se s problémy ve službě. Ledy se pohnuly a je to dobře a doufám, že co se týče platů bude lépe , protože se k této práci nikdo z mladých nepohrne a že je potřeba nové , mladé krve k těmto složkám je snad každému soudnému člověku jasné a není potřeba o tom zdlouhavě mluvit. Jenomže zde nastává ještě jiný problém a to je technické vybavení strážníků a není to vedlejší problém, ale je zcela zásadní pro tuto službu a proto se obracím na tyto dva zastupitele s tím, že je potřeba ho také řešit !!! Nastíním : MP ŠPK. má vozidla tři, jedno je tzv. vládní a dvě jsou pro přímý výkon hlídek a jde o dvě dlouhé Fabie, které jsou vhodné pro normální výkon hlídkové služby. Problém nastane v momentě, kdy je potřeba převézt pachatele na PČR, nebo člověka na záchytnou stanici ... prostě se tam nevleze dozadu ... dostanete tam jej se strašnými problémy, protože je tam málo místa (o tom se přesvědčil Martin Janíček). Druhá věc narazíte na vyvrácenou dopravní značku a je potřeba ji převézt na MP a uložit ji tam, aby se neztratila. V dlouhé Fabii nelze to snad každý pochopí... sice je k dispozici vozík, ale to je velice zdlouhavé a pracné, nasadit závěsné zařízení, připojit vozík a cesta několikrát sem a tam. Další věc je třeba odchycený pes, kterého je nutno okamžitě odchytit na ulici a odvézt do kotce MP. Strašně zdlouhavá manipulace a pokud je pes velký a třeba agresivní ... absolvujete stejně zdlouhavou cestu pro vozík s tím, že jeden strážník jede pro vozík a druhý zatím zůstává sám na místě s třeba agresivním psem. Takže jedna větší dodávka by to možná vše vyřešila a strážníci po tom volají dlouhá léta a doposud je nikdo nevyslyšel.Další problém týkající se technického zabezpečení je třeba DRÄGER (analyzátor alkoholu v dechu), který je zastaralý a v mrazech absolutně nefunguje a selhává. Musí se dát do auta zahřát a pak funguje a nefunguje podle nálady tohoto starého a absolutně nevyhovujícího přístroje z roku raz dva ... Je hodně věcí, které je ještě potřeba zlepšit a strážníci jsou vděční těm zastupitelům, kteří mají zájem konečně něco zlepšit. Není to jen o platech, aby byli lidi spokojení ... ale i o technickém zázemí této nelehké práce.
Reagovat
Datum: 22.11.2017 15:10
Titulek: Re: Mince má dvě strany
Autor: MP
236
Nějak mi to nesedí nemají žádný pravomoci a co dělá státní policie ? Proč si pro pachatele nedojede státní totéž na záchytku (ta je ve Šternberku). Kam se vozí vyvrácená značka ? Nemá město náhodou smlouvu s někým aby to opravoval ? A ti psi proč je chytají stejně je město plné hoven a pochcaných rohů. A foukačka na chlast to si děláte kozy stojí pár kaček a pak jen kalibrace. A technický zázemí stačí najmout Fa aby to u Hany Benešové to někdo vysekal vyčistil ( na to má město PMŠ) aby se neměly smažky kde válet (teď budou v obchoďáku je zima ). Pokud je strážník inteligentní pak jde za vyšším platem a nižší pracovní dobou že ?
Reagovat
Datum: 22.11.2017 17:54
Titulek: Re: Mince má dvě strany
Autor: Znalý problematiky
53
241
Záchytka není ve Šternberku, tam je něco jiného :D Záchytka je v Olomouci pokud k vám ta informace ještě nedorazila a pokud tam náhodou nebude místo, tak se pojede do Kroměříže.
Reagovat
Datum: 23.11.2017 08:13
Titulek: Re: Mince má dvě strany
Autor: laďa
241
Přímo mě děsí to, až začnou psát podobné věci i ta ostatní oddělení na radnici. To budeme zase zvedat nepřímou daň, tady třeba platby za popelnice??? Či nějaký jiný Brožův desátek??? Chápu, ve městě nás zůstalo cca 25 tisíc a to i s těmi, kteří tu mají trvalé bydliště a do Šumperka přijedou dvakrát za rok. Co tedy začneme dělat pro lidi????
Reagovat
Datum: 23.11.2017 09:33
Titulek: Re: Mince má dvě strany
Autor: Znalý problematiky
42
251
Ještě k těm psům a zapomněl jsem také na jízdní kola , jako nálezy a je třeba je převézt na MP do úschovy. Takže ke psovi, který je velké rasy... přijedete dlouhou Fabií na místo a jelikož vzadu v kufru máte dřevěný set plný botiček, tak řešíte dilema. Jedna možnost vytáhnout dřevěný set s tzv.botičkami (prosím nekritizujte botičky je to o ničem a jsou potřeba) a pejska uložit do kufru .... ale kam dát set s botičkami ? Vyložit jej na ulici a nechat tam bez dozoru ? To prostě nejde a největší haló v novinách by bylo, že strážníkům ukradli set s botičkami. Takže ve většině případů se toto řeší tak, že třeba strážník z autohlídky, která je určena na rychlé výjezdy prostě jde třeba z Temenice pěšky s odchyceným psem na Jesenickou ulici ... tím pádem je autohlídka dočasně nedostupná, protože v autohlídce chybí jeden strážník !!! To samé je s nalezenými jízdními koly do Fabie prostě nevejde a výsledek je, že strážník prostě na kolo nasedne pokud je v dostatečně technickém stavu a jede na Jesenickou. V tom je ale problém, který si nikdo neuvědomuje a to je ten, že může být na kole skrytá vada, kterou strážník při zběžném pohledu neuvidí a tzv. a lidově řečeno si rozbije obelisk. No a pracovní úraz je na Světě, ještě se to nestalo, ale lze tuto variantu podcenit ??? Takže řešením by bylo auto s dostatečným úložným prostorem , aby se tyto problémy vyřešily. Jak jsem říkal strážníci po tom volají už spoustu let ..... MARNĚ a nikdo tomu nevěnuje pozornost.... zatím !/?
Reagovat
Datum: 23.11.2017 10:06
Titulek: Re: Mince má dvě strany
Autor: Znalý problematiky
41
278
Nastíním další případné situace... blíží se zase zimní období s teplotami pod nulou. Přibude opilců, kteří by prostě v zimě zmrzli a po přivolání RZS lékař doporučí převoz na záchytku a pokud opilec není zraněný, aby ho převezli do nemocnice ,tak nezbývá než ho na tu záchytku převézt a pokud by strážník toto neudělal a opilec na ulici zmrzl, tak bude stát před soudem a vyslechne si rozsudek JMÉNEM REPUBLIKY ! Takže si představte situaci , kdy jedete ve své dlouhé fábii, jako soukromá osoba. Řídíte vozidlo v mlze, námraze atd. a vzadu v malém prostoru tohoto vozidla vám někdo za zády někdo křičí, vydává zvuky a třeba zvrací a vy se máte plně věnovat řízení, jako řidič a nedej bože , když se vybouráte díky tomuto výtečníkovi, který vás znervózňuje těmito projevy. JE POTŘEBA AUTO, KTERÉ BY BYLO ODDĚLENÉ OD KABINY ŘIDIČE A ON MOHL BEZPEČNĚ JET A VĚNOVAT SE PLNĚ ŘÍZENÍ ... toto není možné v malém automobilu. Další věc psi a blíží se období, kdy kolem Silvestra budou petardy... je možné psa převézt vozíkem to je pravda, ale a teď apeluji na milovníky psů ke kterým se já řadím ... jak bude pejskovi, který je vystresován jednak petardami, ztrátou rodiny a třeba hladový a zmrzlý na kost. Bude převážen třeba v mínus 10 na vozíku a ještě ovíván vlahým mrazivým větrem při jízdě ? Prosím občany a zastupitele , aby tyto poznatky z praxe u MP a to dost dlouhé v mém případě zohlednili a zkusili ještě něco udělat navíc. Opravdu mi nejde o to vozit si p...l v luxusním autě, ale o to, aby MP opravdu fungovala, tak jak určitě chtějí všichni šumperáci, aby fungovala. Víc se asi rozepisovat nebudu... říkám pravdu, tak jak ve skutečnosti je v praxi, nic nezkresluji , říkám to přímo a upřímně. Pokud uvidím negativní reakce na mé vyjádření od občanů, tak vše vzdám a nebudu se už k ničemu vyjadřovat v podobně laděných diskuzích, protože to nebude mít smysl a rezignuji.
Reagovat
Datum: 23.11.2017 14:00
Titulek: Mince má dvě strany, někdy i víc...
Autor: neznámý vojín
39
239
Není dlouho co byl na zastupitelstvu šéf městské policie Šumperk, pan Dočekal. Byl dotazován, jestli nemá nějaké požadavky na doplnění vozového parku. Pravil, že stávají stav plně vyhovuje, není nutné doplňoval o další vozy, atd.
Pane, Znalý problematiky, věřím, že píšete o věcech z praxe, ale rozpor s názory pana Dočekala navozuje dojem, že šéf neví co jeho mančaft skutečně potřebuje. Mám respekt k práci městské policie, měla by býti patřičně ohodnocena, dle mého alespoň 30 000 Kč měsíčně. Jde přece o bezpečnost občanů města Šumperka, zvláště v dnešní době naprosto nejdůležitější požadavek.
Reagovat
Datum: 23.11.2017 17:30
Titulek: Re: Mince má dvě strany, někdy i víc...
Autor: Znalý problematiky
35
254
Nevím , jak odpovědět ... ale asi jste si možná odpověděl sám. Já popisuji praxi v terénu a pravdivě, možná byly naše několikaleté stesky vyhodnoceny, jako neopodstatněné ...
Reagovat
Datum: 23.11.2017 18:02
Titulek: Re: Mince má dvě strany, někdy i víc...
Autor: Znalý problematiky
40
241
Neznámý vojíne já samozřejmně vím kam mne chcete nasměřovat s mou odpovědí. Řeknu jen tolik, že vím proč to tak je... tady to ventilovat nechci. A pokud se týče kompetentnosti vedení to ať posoudí jiné hlavy. Za mne jen toto i když má své mínusy , jako každý člověk, tak má své nesporné klady a pro MP dost udělal v začátcích převzetí funkce. V té době dost zvedl technickou úroveň a ta se držela několik dlouhých let. V krizi nebyly peníze na nic a tak ta vybavenost šla pomalu dolů to nebyla jeho vina a myslím, že bylo dost těžké požadovat víc peněz po zastupitelstvu. Do toho skočila nízká nezaměstnanost a nehlásí se noví strážníci , to taky není jeho vina. Má to moc aspektů. Za mne a říkám to upřímně ... celkem ing. Dočekala uznávám a nemám s ním absolutní problém a pokud mám, tak se ještě nestalo, že bychom ho nevyřešili a to i po pracovní stránce, tak i po té lidské. Pokud by měl někdy z funkce odejít, tak by to asi byla chyba si myslím. Jen je možná třeba trošku změnit/zlepšit oboustrannou komunikaci se zastupitelstvem a říct si bez obav o to , co pro provoz potřebuji a třeba si dupnout. Ale na druhou stranu chápu, že to asi není úplně jednoduché si o něco říct. Takže za mne pokud by bylo obrazně hlasování o bytí a nebytí ing. Dočekala ve funkci, tak já bez váhání mu ho dám, protože ještě pořád k němu mám důvěru ...asi tak.
Reagovat
Datum: 30.12.2017 15:07
Titulek: Četnické humoresky
Autor: Mat a Pat - MP
137
Když si strážník rozbije obelisk při jízdě na nalezeném kole, a to ještě za předpokladu, že pouze svůj, aniž by se dostatečně seznámil s technickým stavem nálezu, půjde o pracovní úraz?
Neměl to, sorry jako z.č. 361/2000 Sb., předvídat? Senior by dostal od pojišťovny kulový, k tomu by zacáloval pokutu, plus další náklady, např. bolestné poškozeným atd.
Reagovat
Datum: 22.11.2017 10:50
Titulek: Bez titulku
Autor: Znalý problematiky
64
256
Abych nezapomněl ještě na jiné zastupitele, kteří se snaží situaci v Mp řešit a naslouchají připomínkám od obyčejných strážníků. Situace, alespoň platová se postupně zlepšuje a ještě by to chtělo pořešit tu technickou stránku této složky. Takže díky ještě jednou a stejně tak normálním občanům našeho města, kteří nám upřímně fandí.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.