ZPRÁVY

Město začne s opravou rozkopaných ulic

23. června 2015, 20:00, redakce
Zábřeh - Projekt rekonstrukce kanalizace, který v Zábřehu komplikuje dopravu od června loňského roku, je v polovině. Položeno už bylo více než padesát procent potrubí z celkové projektované délky stok. Radnice zároveň začala s opravou povrchu těch ulic, kam se již bagry nevrátí.

 Rada města již vypsala výběrové řízení a vybrala firmu, která narušené povrchy opraví. „Začínat se bude tento týden v místní části Trávník,” doplnil informaci Václav Doležal z odboru rozvoje města. Veškeré povrchy rozkopaných silnic a chodníků musí město opravit do letošního listopadu. „Nechceme se spokojit s tím, že by se opravil pouze povrch nad výkopem, ale alespoň jeden celý pruh včetně chodníků,” doplnil starosta města František John.

Pomůže kraj

Pro letošní rok má radnice na opravy komunikací vyčleněno 20 miliónů korun a dalších 10 miliónů chce investovat do rekonstrukce chodníků. Současně je vyjednaná podpora 23 miliónů korun na opravy silnic krajských. Například ulice Sokolská, Sušilova, Dvorská a Žižkova projdou celkovou výměnou povrchu. Naopak náměstí Osvobození nebo ulice 28. října se kvůli dalším investičním akcím dočkají jen lokální vysprávky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.6.2015 11:26
Titulek: Kde je lokalita Trávník ?
Autor: Josef Pražák
128
Dobrý den Milá redakce v Zábřehu žiji celý život ale nikdy jsem neslyšel že by se zde nacházela nějaká místní část "Trávník" ? Kde ji tedy můžu najít ? Předem díky za odpověd :)
Reagovat
Datum: 25.6.2015 11:36
Titulek: Re: Kde je lokalita Trávník ?
Autor: Jana
146
Je to ulice U dráhy.
Reagovat
Datum: 25.6.2015 12:22
Titulek: Re: Kde je lokalita Trávník ?
Autor: R5
37
citován je pán z úřadu města v Zábřehu, to ho měla redakce cenzurovat??
Reagovat
Datum: 26.6.2015 20:25
Titulek: Re: Kde je lokalita Trávník ?
Autor: Josef Pražák
33
Né jen si chci rozšířit obzory :) .... Takže mi chcete říct že jste jenom někoho citovaly a kde to je nevíte ani za pytel hoven ;) :D ?
Reagovat
Datum: 1.7.2015 16:59
Titulek: Re: Kde je lokalita Trávník ?
Autor: Karel
31
To asi ten Tvůj život není dlouhý,lokalita Trávník zde je.Je to sice místní pojmenování ale starousedlíkům není třeba vysvětlovat.Přiblížil bych to blíže ale dle Tvých dalších příspěvků usuzuji že by to bylo stejně zbytečné.
Reagovat
Datum: 25.6.2015 15:11
Titulek: trávník
Autor: tvoja matka
42
a není to náhodou ulice v Lošticích?
Reagovat
Datum: 27.6.2015 21:10
Titulek: §ůú§ůú
Autor: ´...
41
OimKjUHGgfRE
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).