ZPRAVODAJSTVÍ

Město si hasiče hýčká, dostanou další vybavení

14. března 2017, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Město si hasiče hýčká, dostanou další vybavení Zábřeh - Už mají dovybavenou zbrojnici i nejmodernější hasičskou cisternu. Aby mohla Jednotka požární ochrany a Sboru dobrovolných hasičů Zábřeh zasahovat profesionálně, chybí pouze zásahové obleky. Těmi město plánuje hasiče dovybavit v letošním roce. Použít na to chce dotace z Olomouckého kraje.

 „Od loňského roku je jednotka přeřazena do vyšší kategorie, to znamená, že zasahuje i mimo území města,“ zdůvodnil nejnovější rozhodnutí radních starosta města František John. „Pokud jsou tito lidé připraveni odvádět nezištnou práci ve prospěch veřejnosti, musíme jim k tomu dát odpovídající vybavení. Loni jsme pořídili kvalitní rozbrušovačku a elektrické nůžky, letos padla volba na speciální zásahové obleky, “ okomentoval plány města starosta František John.
Původně byla zábřežská jednotka hasičů vedena v kategorii JPO 5. Poté, co v roce 2015 posílila její vozový park cisterna v hodnotě 1,4 miliónu korun, zvýšila podstatně svoji akceschopnost a požádala o přeřazení do JPO 2. Aby mohla do zásahů zapojit všechny členy jednotky, potřebuje dovybavit ty, kteří ještě speciální obleky nemají. Celkem tak zábřežským hasičům chybí pět kompletů vícevrstvých zásahových obleků v celkové hodnotě 105 tisíc korun.
„Olomoucký kraj má pro hasiče speciální titul, kterým je podporuje,“ říká zábřežský starosta, který je zároveň krajským zastupitelem. „Hradí z něj i veškeré mimo územní výjezdy, takže mohou probíhat bez nároků na peníze města. My k tomu hasičům každoročně přidáváme několik desítek tisíc korun na dovybavení,“ vysvětluje pravidelnou položku v městském rozpočtu zábřežský starosta.


Foto: red

K plně profesionálnímu týmu chybí zábřežským hasičům už jen speciální obleky. Radnice by je chtěla dokoupit letos.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.3.2017 08:55
Titulek: Dobrá zpráva
Autor: Občan
117
155
Rozumné rozhodnutí a hlavně velký dík těm chlapům co za nás nasazují krk.
Reagovat