ZPRAVODAJSTVÍ

Město si hasiče hýčká, dostanou další vybavení

14. března 2017, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Město si hasiče hýčká, dostanou další vybavení Zábřeh - Už mají dovybavenou zbrojnici i nejmodernější hasičskou cisternu. Aby mohla Jednotka požární ochrany a Sboru dobrovolných hasičů Zábřeh zasahovat profesionálně, chybí pouze zásahové obleky. Těmi město plánuje hasiče dovybavit v letošním roce. Použít na to chce dotace z Olomouckého kraje.

 „Od loňského roku je jednotka přeřazena do vyšší kategorie, to znamená, že zasahuje i mimo území města,“ zdůvodnil nejnovější rozhodnutí radních starosta města František John. „Pokud jsou tito lidé připraveni odvádět nezištnou práci ve prospěch veřejnosti, musíme jim k tomu dát odpovídající vybavení. Loni jsme pořídili kvalitní rozbrušovačku a elektrické nůžky, letos padla volba na speciální zásahové obleky, “ okomentoval plány města starosta František John.
Původně byla zábřežská jednotka hasičů vedena v kategorii JPO 5. Poté, co v roce 2015 posílila její vozový park cisterna v hodnotě 1,4 miliónu korun, zvýšila podstatně svoji akceschopnost a požádala o přeřazení do JPO 2. Aby mohla do zásahů zapojit všechny členy jednotky, potřebuje dovybavit ty, kteří ještě speciální obleky nemají. Celkem tak zábřežským hasičům chybí pět kompletů vícevrstvých zásahových obleků v celkové hodnotě 105 tisíc korun.
„Olomoucký kraj má pro hasiče speciální titul, kterým je podporuje,“ říká zábřežský starosta, který je zároveň krajským zastupitelem. „Hradí z něj i veškeré mimo územní výjezdy, takže mohou probíhat bez nároků na peníze města. My k tomu hasičům každoročně přidáváme několik desítek tisíc korun na dovybavení,“ vysvětluje pravidelnou položku v městském rozpočtu zábřežský starosta.


Foto: red

K plně profesionálnímu týmu chybí zábřežským hasičům už jen speciální obleky. Radnice by je chtěla dokoupit letos.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.3.2017 08:55
Titulek: Dobrá zpráva
Autor: Občan
98
133
Rozumné rozhodnutí a hlavně velký dík těm chlapům co za nás nasazují krk.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).